Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Vpeljava spremembe v informacijski sistem v farmacevtski industriji
Franja Kapš, 2018

Abstract: V današnjem času so spremembe stalnica. Za uspešno obvladovanje sprememb v informacijskih sistemih je potrebno vzpostaviti formalni in sistematični postopek procesa upravljanja sprememb. Postopek upravljanja sprememb v farmacevtski industriji mora zadostiti vsem predpisanim zakonskim zahtevam, slediti mednarodnim standardom in upoštevati priporočila dobrih praks. V magistrski nalogi smo izdelali dokumentacijsko predlogo vpeljave spremembe v informacijski sistem v farmacevtski industriji na podlagi teoretičnih izhodišč okvira COBIT 5, ITIL, družine standardov ISO/IEC 20000 in zakonodajnih zahtev. Z dokumentacijsko predlogo smo opredelili namen upravljanja sprememb, področje uporabe, ključne izraze, prednosti, vloge in odgovornosti, različne politike, delovanja v primeru odstopanja, opredelili smo dejavnike uspeha, kazalnike uspešnosti ter prikazali delovne procese s pomočjo diagramov poteka.
Found in: ključnih besedah
Keywords: spremembe, upravljanje, informacijski sistemi, COBIT 5, ITIL, ISO, GAMP
Published: 24.08.2018; Views: 3169; Downloads: 176
.pdf Fulltext (1,51 MB)

2.
Vpliv standardov, regulatornih zahtev in smernic dobre proizvodne prakse na proces integracije procesnega sistema tehnološke opreme v operativno okolje farmacevtske industrije
Rok Janež, 201

Abstract: Danes skoraj, da ni industrije oziroma podjetja, ki pri izdelavi produkta ne bi uporabljala naprednih delovnih strojev oziroma avtomatizirane tehnološke opreme. Ta je navadno zaradi lažjega in boljšega nadzora upravljana s pomočjo naprednega računalniškega sistema, ki s svojimi komponentami narekuje tehnološki opremi, kako naj se v dani situaciji odzove ter beleži vse aktivnosti in podatke, ki jih lahko s pomočjo različnih naprav in programskih rešitev beležimo in kasneje tudi obdelujemo. A takšno tehnološko opremo je treba v delovno okolje naprej vpeljati, jo pripraviti za delo, ter začrtati smernice obvladovanja delujočega stanja. Vpeljava računalniškega sistema tehnološke opreme predstavlja na tem mestu poseben izziv. Zaradi tehnične kompleksnosti in velikega vpliva procesnih informacijskih sistemov na delovanje avtomatizirane tehnološke opreme in s tem posredno na kakovost končnega izdelka so takšni računalniški sistemi podvrženi številnim zahtevam zakonodajnih in regulatornih organov. Magistrska naloga se skozi svoja poglavja spušča v podrobnosti standardiziranega pristopa k procesu vpeljave računalniškega sistema v produkcijsko okolje farmacevtske industrije. Pri tem v ospredje postavlja zahteve regulatornih organov ter smernice dobre proizvodne prakse.
Found in: ključnih besedah
Keywords: proizvodna, avtomatizirano, procesni sistemi, GMP, GAMP, FDA
Published: 11.10.2019; Views: 1923; Downloads: 108
.pdf Fulltext (1,14 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top