Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Poslovni načrt za podjetje Shoreditch d. o. o.
Taja Grubar, 2018

Abstract: V diplomskem delu sem s pomočjo poslovnega načrta preverjala možnosti za uspeh podjetja Shoreditch, d. o. o. Poslovni načrt je izredno pomemben korak pred uresničitvijo poslovne zamisli. Če je narejen kakovostno, lahko z njim zelo natančno preverimo zrelost poslovne ideje in služi kot naslednji korak k uresničevanju le-te. Skozi raziskavo sem ugotavljala, ali je na gostinskem trgu v Ljubljani še prostor za novo podjetje, in s finančno analizo ocenila uspešnost podjetja v prvih štirih letih delovanja. Idejo za ustanovitev podjetja Shoreditch, d. o. o. sem dobila na potovanju v Londonu, kjer sem obiskala veliko zanimivih in unikatnih barov in restavracij. Svojo izkušnjo želim zdaj deliti in ustvariti v Ljubljani. Bar in bistro Shoreditch bo trgu nudil nekaj svežega in kupcem ponudil unikatno izkušnjo. Izdelano diplomsko delo bo služilo kot vodič za ustanovitev podjetja Shoreditch, d. o. o. in začetno poslovanje podjetja oziroma bo podlaga za izvedbo poslovne ideje. Glavni cilj diplomskega dela je predstavitev mojih zamisli na logičen in razumljiv način.
Found in: ključnih besedah
Keywords: poslovni načrt, podjetje, gostinstvo, zajtrk, brunch, second hand
Published: 20.09.2018; Views: 3890; Downloads: 161
.pdf Fulltext (1,28 MB)

2.
Zdrav zajtrk za dobro počutje
Nadja Brenkuš, Irena Gril, 2021

Found in: ključnih besedah
Keywords: prehrana, prehranske navade, ritem prehranjevanja, zajtrk
Published: 10.11.2021; Views: 995; Downloads: 63
.pdf Fulltext (582,43 KB)

3.
Čebelarstvo kot del slovenske identitete?
Ester Nives Škvorc, 2023

Abstract: Čebele igrajo pomembno vlogo pri ohranjanju človeške populacije pri življenju. Pereče vprašanje, ki se glasi, je: ali se Slovenci lahko z razlogom ponašamo s čebelarstvom kot delom naše identitete? Magistrska naloga je sestavljena iz teoretičnega in empiričnega dela. V teoretičnem delu smo na kratko opisali pojma identiteta in nacionalna identiteta ter predstavili čebele nasploh, zgodovino čebel na slovenskem ozemlju, panjske končnice, Antona Janšo, Kranjsko sivko, Čebelarsko zvezo Slovenije, Svetovni dan čebel, slovenski zajtrk, Čebelarski muzej v Radovljici, apiturizem in čebelarstvo v Sloveniji na Unescovem seznamu nesnovne kulturne dediščine. Tukaj smo dodali še razne zanimivosti o čebelah. Pri empiričnem delu smo za raziskovanje uporabili intervju in anketni vprašalnik. Pri raziskovanju smo se osredotočili na zgodovino čebelarjenja na slovenskem ozemlju ter s tem povezane dejavnike, ki čebelarstvo opredeljujejo kot slovensko identiteto. Najprej smo izpeljali tri pilotne intervjuje s tremi čebelarji in na podlagi njihovih odgovorov sestavili in opravili anketni vprašalnik, ki je ključni dejavnik raziskovanja. K interpretaciji anket smo dodali še nekaj najbolj relevantnih stališč iz intervjujev, saj se nam je zdelo, da bi to obogatilo rezultate in bi odgovori iz intervjujev opisno prikazali, zakaj so določeni kvalitativni rezultati takšni, kot so. V sklepu smo povzeli pridobljene rezultate in interpretacije, ki so podprli tri zastavljene hipoteze. Z razčlenitvijo slovenske čebelarske zgodovine in odgovori na intervjuje ter analizo anketnega vprašalnika smo ugotovili, da je Anton Janša imel največji vpliv na celotno slovensko in svetovno čebelarjenje. Svetovno znana je tudi Kranjska sivka, kot druga najpogostejša pasma na svetu. Slovenija se ponaša še z izumom Svetovnega dneva čebel in Tradicionalnim slovenskim zajtrkom.
Found in: ključnih besedah
Keywords: identiteta, čebelarstvo med Slovenci, Anton Janša, Kranjska sivka, Svetovni dan čebel, Tradicionalni slovenski zajtrk, apiturizem
Published: 26.09.2023; Views: 260; Downloads: 6
.pdf Fulltext (1,64 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top