Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 10
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Kontracepcijska zaščita in prepoznavanje dejavnikov tveganja pri ženskah
Diana Zadnikar, 2012

Najdeno v: osebi
Objavljeno: 19.02.2016; Ogledov: 2818; Prenosov: 275
.pdf Celotno besedilo (1,28 MB)

2.
Spolno nadlegovanje na delovnem mestu
Diana Gerlec, 2011

Najdeno v: osebi
Ključne besede: mobing, spolno vedenje, pravna ureditev
Objavljeno: 03.10.2017; Ogledov: 3099; Prenosov: 169
.pdf Celotno besedilo (1,16 MB)

3.
Evropski acquis azilnega prava s poudarkom na šengenskem sistemu
Diana Privšek, 2010

Najdeno v: osebi
Ključne besede: begunci, migracije, načelo nevračanja
Objavljeno: 26.10.2017; Ogledov: 3011; Prenosov: 118
.pdf Celotno besedilo (1,70 MB)

4.
Pravice pacientov v zdravstvu
Diana Dević, 2016

Opis: Človekove pravice so pravice vseh nas. Zapisane so v Splošni deklaraciji človekovih pravic, raznih mednarodnih aktih, konvencijah in tudi v Ustavi Republike Slovenije. Najdemo jih tudi v posameznih zakonih. Omogočajo nam, da si življenje krojimo sami,gledano teoretično. Pred zakonom smo vsi enaki, imamo pravico do socialne varnosti, do zdravstvenega varstva. V vsakdanjem življenju se večkrat srečamo z zdravstvenimi ustanovami, zdravniki, pacienti. Zgodi se, da pride tudi do napak pri zdravljenju. Žal, ljudje niso vedno seznanjeni s svojimi pravicami in možnostmi varstva le-teh. V nalogi bom opredelila,kaj so pravice na področju zdravstva, kdo nam jih omogoča, na kakšen način jih uveljavljamo oz uresničujemo. Z nalogo želim prikazati, ali je sistem naravnan tako, da dejansko ščiti paciente. Ali je korupcija, ekonomija močnejša od osnovnih pravic, katere bi morale biti venomer spoštovane in cenjene. Ljudi želim seznaniti s pojmom pacientove pravice, kajti nikoli ne vemo, kdaj bomo označeni z besedo pacient. V takšnih primerih je bolje vedeti,kaj sploh spada v to skupino pravic, kako se obvarujemo pred kršitvami, kako postopamo v primeru nespoštovanja pravic.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: pravice pacientov, zdravstvo, napake v zdravstvu, odgovornost v zdravstvu
Objavljeno: 12.07.2018; Ogledov: 3142; Prenosov: 266
.pdf Celotno besedilo (1,29 MB)

5.
Svoboda slovenskih javnih medijev
Diana Dević, 2022

Najdeno v: osebi
Ključne besede: mediji, omejitve, svoboda, zakonodaja, pravice
Objavljeno: 30.08.2022; Ogledov: 493; Prenosov: 67
.pdf Celotno besedilo (757,38 KB)

6.
Načrtovanje rasti podjetja ISI d. o. o.
Diana Šketa, 2019

Opis: Diplomsko delo je predstavitev in analiza družinskega podjetja ISI, d. o. o., v katerem so potrebne določene spremembe v poslovanju. Na podlagi analize je izpeljan načrt za prihodnjo rast in razvoj podjetja. Celotna analiza je narejena na podlagi modela Allana Gibba (1991), ki vključuje orodja strateške analize, kot so analiza MOF, analiza SWOT, analiza PEST, analiza RECoIL, matrika BCG, Porterjev model petih konkurenčnih sil in Ansoffova matrika. Cilj diplomskega dela je ugotoviti, katere strategije rasti so za podjetje za dosego postavljenih ciljev najprimernejše, ob predpostavki, da ima podjetje potencial za rast. Rezultati analize so v skladu s postavljenimi hipotezami, saj je podjetje sposobno rasti s predlagano strategijo rasti. Generična rast, ki smo jo izbrali kot najprimernejšo strategijo rasti za podjetje, bo, kot kažejo rezultati analize, v prihodnosti pripomogla k povečanju tako velikosti prihodkov kot tudi dobička v podjetju. Zato bomo ta dokument uporabili tudi kot podlago za realizacijo projekta in nadaljnji razvoj podjetja.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: analiza poslovanja, rast podjetja, model Allana Gibba, analiza MOF, analiza RECoIL, strategija rasti, generična rast, razvoj.
Objavljeno: 18.04.2019; Ogledov: 3349; Prenosov: 264
.pdf Celotno besedilo (2,25 MB)

7.
8.
9.
Novosti pri sklepanju zakonske zveze po letu 2018
Diana Ristić, 2020

Opis: Po več kot 40 letih je Slovenija 21. marca 2017 s sprejetjem Družinskega zakonika doživela reformo družinskega prava. V diplomskem delu so predstavljene novosti, ki jih je na področju sklenitve zakonske zveze uvedel Družinski zakonik. Postopek sklenitve zakonske zveze je v diplomskem delu primerjan s prejšnjo ureditvijo, ki je veljala po Zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih. V celotnem diplomskem delu je uporabljena opisna metoda. Primerjava s prejšnjo ureditvijo in ureditvijo v nekaterih drugih državah je opravljena na podlagi primerjalne metode, oris razvoja instituta zakonske zveze pa je predstavljen s pomočjo zgodovinske metode. Z Družinskim zakonikom je sicer ohranjena tradicionalna definicija zakonske zveze, po kateri je zakonska zveza življenjska skupnost moža in žene. S tem veljavna zakonodaja istospolnim partnerjem še vedno ne dopušča sklenitve zakonske zveze. Po drugi plati pa je Družinski zakonik naredil korak naprej s tem, da je bodočima zakoncema omogočil večjo avtonomijo pri sami sklenitvi zakonske zveze. Bodoča zakonca se lahko na podlagi ustavne pravice do samoodločbe sama odločita, kakšno stopnjo svečanosti postopka želita, prav tako pa tudi, kje in pred kom bi želela zakonsko zvezo skleniti. Pri tem je treba poudariti, da po načelu ločitve države in verskih skupnosti sklenitev zakonske zveze ostaja v pristojnosti države. Pravne posledice zakonske zveze država torej priznava le v primeru sklenitve zakonske zveze pred pristojnim državnim organom. Pri pisanju tega diplomskega dela so bili vodilo veljavna zakonodaja in komentarji Družinskega zakonika, povzeta pa je tudi relevantna strokovna literatura slovenskih in tujih avtorjev.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Družinski zakonik, sklenitev zakonske zveze, zakonska zveza
Objavljeno: 13.01.2021; Ogledov: 1158; Prenosov: 67
.pdf Celotno besedilo (461,89 KB)

10.
Analiza vedenja potrošnikov pri spletnem nakupovanju
Diana Petek, 2022

Najdeno v: osebi
Ključne besede: vedenje potrošnikov, spletno nakupovanje, spletne trgovine, management znanja
Objavljeno: 06.09.2022; Ogledov: 517; Prenosov: 62
.pdf Celotno besedilo (1,35 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh