Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 32
Na začetekNa prejšnjo stran1234Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
3.
Uvajanje sistema kakovosti na področju preprečevanja okužb, povezanih z zdravstvom
Jan Javoršek, 2017

Najdeno v: osebi
Ključne besede: bolnišnične okužbe, okužbe, povezane z zdravstvom, nadzori, izboljševanje kakovosti
Objavljeno: 15.01.2018; Ogledov: 3140; Prenosov: 250
.pdf Celotno besedilo (692,29 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
5.
6.
Mednarodnopravna ureditev zračnega prostora
Nečimer Jan, 2016

Opis: Razvoj letalstva se je začel s prvim poletom na začetku prejšnjega stoletja, potreba po mednarodnopravni ureditvi zračnega prostora pa je prišla šele nekaj let kasneje, s I. svetovno vojno, ki je razkrila, kakšno nevarnost lahko za države predstavljajo letala, uporabljena v vojaške namene. Prav ta potreba po varnosti je vodila do niza mednarodnih aktov, ki so urejali in še danes urejajo zračni prostor na mednarodni ravni.Mednarodni zračni prostor je razdeljen na različne mednarodnopravne režime, ki se med seboj razlikujejo po tem, kakšno stopnjo suverenosti imajo države v njih. Od zračnega prostora nad državnim ozemljem s teritorialnim morjem, kjer ima država popolno in izključno suverenost, pa do zračnega prostora nad odprtim morjem, kjer nobena nima jurisdikcije in gre za skupno dediščino človeštva, ki pripada vsem državam, ne glede na njihovo geografsko lego.Mednarodna organizacija civilnega letalstva je organ pod okriljem Organizacije združenih narodov, ki temeljni na suverenosti držav članic in spodbuja razvoj mednarodnega letalskega prevoza na varen in miren način. Njen ustanovitveni akt, Čikaška konvencija, je ena izmed najbolj množično podpisanih mednarodnih pogodb in je primarni pravni vir mednarodnega letalskega prava.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 26.09.2018; Ogledov: 2582; Prenosov: 131
.pdf Celotno besedilo (487,66 KB)

7.
Varstvo človekovih pravic v postsovjetskih družbah
Nečimer Jan, 2019

Opis: Človekove pravice in temeljne svoboščine skladno s sodobnim razumevanjem demokratične in pravne države ležijo v osrčju vsake družbe, katere temeljni cilj je zagotavljanje blaginje in svobode slehernemu posamezniku. V magistrskem delu je na kratko opisana zgodovina ZSSR, v okviru katere so kronološko predstavljeni ključni dogodki, ki so omogočili vzpon in povzročili padec enega najbolj krutih totalitarnih režimov v novejši zgodovini. Kot kontrast teptanju dostojanstva in svobode posameznikov v ZSSR so v nadaljevanju predstavljeni mehanizmi varstva človekovih pravic, tisti vzpostavljeni na mednarodni ravni ter tisti na ustavni ravni obravnavanih držav. Osrednji del magistrskega dela je primerjava med enaindvajsetimi državami, katerih predhodnice so bile republike ZSSR in satelitske države pod političnim, ekonomskim in ideološkim vplivom le-te. Obravnavane države so na različnih točkah tranzicije, kar se odraža tudi v stopnji varstva človekovih pravic. Za namene tega magistrskega dela je poglavitni razlikovalni element med obravnavanimi državami članstvo v Svetu Evrope. Zaradi dostopnosti statističnih podatkov o številu kršitev Evropske konvencije o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin je bilo možno med državami članicami SE opraviti kvantitativno primerjavo, medtem ko je bilo med državami članicami SE in tistimi, ki niso članice, primerjavo možno opraviti le na podlagi njihovih veljavnih ustavnih ureditev ter med mehanizmi varstva, ki jih le-te vzpostavljajo. Čeprav imajo vse obravnavane države v ustavna besedila vključene obsežne kataloge človekovih pravic in temeljnih svoboščin, se uresničevanje le-teh v praksi med njimi občutno razlikuje. Namen tega magistrskega dela je jasen prikaz razlik v stopnji varstva človekovih pravic med enaindvajsetimi obravnavanimi postsovjetskimi državami.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: postsocializem, postsocialistična družba
Objavljeno: 03.09.2019; Ogledov: 2148; Prenosov: 193
.pdf Celotno besedilo (2,35 MB)

8.
Implementacija ECM sistema v tuji javni ustanovi
Jan Ilijanić, 2018

Opis: V diplomski nalogi bomo spoznali vse temeljne gradnike, koncepte in arhitekture sistemov za upravljanje elektronskih poslovnih vsebin (ECM), med katere spadajo zajem vsebine, upravljanje z vsebino, shranjevanje, dolgotrajna hramba ter dostop do vsebine. Predstavili bomo praktičen primer implementacije ECM sistema v Makedonsko javno družbo za državne ceste, opisali bomo problemsko stanje in področja potrebe po ECM sistemu ter uporabljene programske rešitve. Predstavili bomo rezultate analize poslovnih procesov obdelave vhodne, izhodne in interne pošte v organizaciji ter način implementacije procesov v nov informacijski sistem. Opisali bomo IT infrastrukturo in namestitve strežnikov, na katerih so nameščene aplikacije ECM sistema kakor tudi uporabniške vmesnike in funkcionalnosti implementiranega ECM sistema in podsistemov, upravljanje z uporabniki in dostopnimi pravicami. Prav tako bomo opisali vse izvedene integracije z zunanjimi sistemi, ki jih organizacija potrebuje za izvajanje aktivnosti v ECM sistemu.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: poslovna vsebina, zajem, elektronska hramba, delovni tok, digitalizacija, ECM sistemi, mDocs, mScan, mSef
Objavljeno: 26.10.2018; Ogledov: 2535; Prenosov: 2

9.
Družbena omrežja kot vir informacij
Jan Ramovš, 2018

Opis: Družbena omrežja so v današnjem času zelo pomembna, uporabljamo jih za različne namene, vsako pa ima svoje prednosti in slabosti. Družbena omrežja so s pomočjo računalnika ali mobilne naprave dostopna vsem uporabnikom, potrebna je zgolj internetna povezava. Zaradi enostavnega dostopa lahko na družbenih omrežjih v zelo kratkem času najdemo veliko informacij, ki pa niso nujno verodostojne. Pojavlja se porast lažnih novic zaradi manipulacije in izkoriščanja. Skozi diplomsko nalogo bom predstavil družbena omrežja in njihov vpliv kot vir informacij na nas. Dotaknil se bom tudi lažnih novic in njihove prisotnosti v Sloveniji, kako in zakaj se širijo, kako lahko prepoznamo lažne novice ter podal nekaj primerov lažnih novic v Sloveniji.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: družbena omrežja, informacija, vir informacij, Facebook, Twitter, lažne informacije
Objavljeno: 07.11.2018; Ogledov: 3524; Prenosov: 342
.pdf Celotno besedilo (1,21 MB)

10.
Poslovni načrt za rast podjetja Robo & Geodet biro, d. o. o., Krško
Jan Božič, 2019

Opis: V diplomskem delu je predstavljen poslovni načrt, ki bo pripomogel k nadaljnji rasti storitvenega podjetja ROBO & GEODET biro, d. o. o., Krško. Namen diplomskega dela je bil prikazati čim realnejšo sliko poslovanja obravnavanega podjetja, pri čemer je bilo pomembno dokazati ali ovreči upravičenost in smiselnost investicije v podjetje ter nato to tudi izpeljati po zastavljeni strategiji rasti. Z raznimi predpostavkami v diplomskem delu sem raziskal in prikazal predvidene stroške investicije za podjetje ter samo operativno in finančno izpeljavo v projekcijah, izdelanih po predlogi Slovenskega podjetniškega sklada, ki bi pomagala iz investicije izvleči višjo dodano vrednost, nov dobiček podjetju in 10-odstotno letno rast gospodarske družbe. S temi rezultati in tremi strukturiranimi intervjuji sem dobil odgovor na zastavljeno tezo, ali bi bila takšna investicija upravičljiva in smiselna za obravnavano podjetje po zastavljeni strategiji diverzifikacije. Cilji diplomskega dela pa so bili poglobljeno raziskati trg in panogo, v kateri obravnavano podjetje deluje, prikazati primerno strategijo za nadaljnjo rast organizacije z modeli rasti ter upravičiti smiselnost investicije v podjetje za njegovo rast s pomočjo zastavljenih tez in raziskav, ki so reševale zastavljeni raziskovalni problem na opredeljenem področju raziskovanja, in to prikazati v najnovejši obliki poslovnega načrta. Investicija se po izračunih povrne že tretje poslovno leto, pri čemer je denarni izid pozitiven v vseh opazovanih letih. Kazalniki donosnosti sredstev, kapitala in finančne varnosti so v porastu v tretjem poslovnem letu, ko je investicija že povrnjena in podjetje ustvarja dobiček. Epilog na moj povod in iztočnico za to diplomsko delo, je v praksi popolni preobrat na to, kar nas uči teorija. To sem izkusil tudi sam in s tem želel dokazati, da so nekateri poslovni procesi nepredvidljivi in hitro spreminjajoči, zato je lahko poslovni načrt zastarel, še preden pride do izvedbe. Direktor našega podjetja se ravna po podjetniški intuiciji, kar mu omogoča sprejemati pravilne podjetniške odločitve ob pravem času. V diplomskem delu sem prikazal, kako podjetnik uspešno posluje že toliko let na podlagi svojih izkušenj in občutkov za uspešno upravljanje poslovnih procesov, ki ustvarjajo novo dodano vrednost in to spravil v pisno obliko kot poslovni načrt za novo investicijo v podjetje, ki se bo v kratkem realizirala. Ob vsem tem pa se je pomembno zavedati, da nek dokument podjetniku le malo koristi, če podjetnikove misli niso usklajene s poslovnimi procesi podjetja in osredotočeno naravnane z njegovimi prepričanji, cilji in podjetniško potjo.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: poslovni načrt, investicija, rast podjetja, geodezija in papirnati izdelki.
Objavljeno: 02.10.2019; Ogledov: 1975; Prenosov: 153
.pdf Celotno besedilo (1,91 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh