Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 16
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Šola zdravega hujšanja z vidika motenj hranjenja in motenj prehranjevanja
Nuša Hribar, 2015

Najdeno v: osebi
Ključne besede: motnje hranjenja, motnje prehranjevanja, zdravo hujšanje
Objavljeno: 19.02.2016; Ogledov: 4274; Prenosov: 225
.pdf Celotno besedilo (781,49 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
3.
Zelena prihodnost Term Snovik
Katarina Hribar, 2016

Najdeno v: osebi
Ključne besede: trženjska strategija, trajnostni turizem, zeleni turizem
Objavljeno: 22.03.2018; Ogledov: 2805; Prenosov: 143
.pdf Celotno besedilo (1,12 MB)

4.
Predstavitev okolja za hiter razvoj aplikacij v Gorenjski banki, d.d., Kranj
Matej Hribar, 2014

Opis: V diplomski nalogi sem opisal interno metodologijo hitrega razvoja informacijskih rešitev v Gorenjski banki na primeru razvoja programske rešitve »Centralna evidenca nalog« (CEN) ter predstavil rezultate raziskave. Cilj raziskave je bil proučiti in predstaviti opisano metodologijo razvoja programske opreme in spoznati sistem za upravljanje z relacijsko bazo podatkov Oracle Database. V okviru raziskave sem želel odkriti morebitne neskladnosti formalne metodologije v GB z dejanskim stanjem v praksi in predlagati izboljšave. V nalogi so natančno opisana vsa orodja, ki sem jih uporabil pri izdelavi programske rešitve CEN. V teoretičnem delu naloge je podan opis metodologije razvoja programske opreme in uporabniških vmesnikov. Opisana je metodologija hitrega razvoja aplikacij v Gorenjski banki. Glavni rezultat te diplomske naloge so delujoča programska rešitev CEN in predlogi za izboljšavo internega procesa razvoja programske opreme ter predlogi za izboljšave programske rešitve CEN.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: poslovno obveščanje, informacijski sistem, baza podatkov, relacijski podatkovni model, razvoj uporabniških vmesnikov, analiza, programiranje, testiranje, namestitev
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2924; Prenosov: 0

5.
Mednarodni položaj Vatikana
Taneja Hribar, 2012

Najdeno v: osebi
Ključne besede: Vatikan, Sveti sedež, Lateranska pogodba, mednarodna skupnost, diplomacija, razoroževanje, terorizem
Objavljeno: 20.06.2019; Ogledov: 2133; Prenosov: 114
.pdf Celotno besedilo (1,37 MB)

6.
Pravne osebe javnega prava
Barbara Hribar, 2019

Opis: V diplomskem delu smo obravnavali pravne osebe javnega prava. Slednje predstavljajo pravne subjekte, z oblastnimi upravičenji. Izvajajo javne naloge in službe. Delujejo v javnem interesu, nastanejo pa z javnopravnim aktom. Zaradi njihove pomanjkljive opredelitve v zakonih, obstajajo v teoriji mnogi kriteriji, ki jih uvrščajo v različne kategorije. Poznamo več vrst pravnih oseb javnega prava. V Sloveniji ločimo teritorialne in specializirane pravne osebe javnega prava. Institut je mogoče primerjati s pravnimi ureditvami v različnih delih sveta. Pri obravnavi diplomskega dela smo uporabljali deskriptivno, komparativno, induktivno in deduktivno metodo. Prav tako smo uporabili tudi metodo teleološke razlage in metodo sinteze. Namen diplomskega dela je analiziranje splošnih in posebnih značilnosti pravnih oseb javnega prava, ter jih primerjati s preostalimi. Ključni rezultat je tak, da imajo z njimi tako podobnosti, kot tudi razlike. Delitev tega instituta je pri nas nekoliko boljša, sploh glede javnih agencij in javnih podjetij. To utemeljujemo s tem, da imamo primerno zakonodajo, ki ureja ne le teritorialne, ampak tudi specializirane pravne osebe javnega prava. Ugotavljamo, da v slovenskem pravnem redu manjka izkušenj iz prakse, zaradi poznega razvoja tega instituta na naših tleh, kar pomeni edino slabost. To se vidi tudi v tem, da se še dandanes literatura in razni pravni viri konstantno izboljšujejo in dopolnjujejo. Kljub temu lahko trdimo, da je njihova ureditev v našem pravnem sistemu dobro urejena.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 08.11.2019; Ogledov: 2686; Prenosov: 249
.pdf Celotno besedilo (1,04 MB)

7.
Vpliv tehnologije na današnjo družbo
Denis Hribar, 2020

Opis: Življenje je v sodobnem času postalo zelo časovno preračunano, kar je privedlo do uvedbe tehnologij, ki naj bi človeku lajšale vsakdanja opravila. Zato se zastavlja vprašanje, ali imajo vsi, ki se srečujejo z novimi tehnologijami, pozitivne izkušnje, ker jim je tehnologija v pomoč in zadovoljstvo, ali pa se preprosto bojijo, da se navadijo in vključijo tehnologijo v svoje življenje. Skladno s tem je namen diplomske naloge predstaviti in proučiti dva pojava, in sicer tehnofilijo (strast in zadovoljstvo glede uporabe sodobnih tehnologij) ter tehnofobijo (strah do uporabe tehnologij nasploh) kot dveh možnih odzivov ljudi na uporabo sodobne tehnologije. Rezultati empirične raziskave med posamezniki so pokazali oba pojava. Mlajši rodovi, ki odraščajo s sodobno tehnologijo, bodo njo in njene posodobitve lažje in z veseljem sprejele kakor pa starejši, ki se težje prilagajajo hitremu razvoju tehnologije in njeni uporabnosti.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: tehnofilija, tehnofobija, vpliv, družba, tehnologija
Objavljeno: 30.06.2020; Ogledov: 2152; Prenosov: 216
.pdf Celotno besedilo (1,07 MB)

8.
9.
Analiza in medsebojna primerjava nepremičninskih trgov po posameznih občinah
Marko Hribar, 2020

Opis: V magistrskem delu smo analizirali in medsebojno primerjali nepremičninske trge po posameznih občinah, kjer smo se osredotočili na stanovanja, stanovanjske hiše in stavbna zemljišča. V teoretičnem delu magistrskega dela smo predstavili ključne značilnosti nepremičnin in trga nepremičnin. Navedli in predstavili smo tudi pomembne nepremičninske evidence, aplikacijo Trgoskop, s pomočjo katere smo izvedli raziskavo, dejavnike odločanja, ki so ključni pri nakupu nepremičnin, in občine, ki so bile zajete v našo raziskavo. Dotaknili smo se tudi problema etažne lastnine in gradbene zakonodaje, pri kateri smo potrdili, da njena vzpostavitev še ne pomeni popolne pravne varnosti. V raziskavi smo obravnavali vzorec, v katerega smo vključili 13 slovenskih občin, ki so geografsko razporejene po celotnem ozemlju Slovenije. V empiričnem delu raziskave smo uporabili statistično in analitično metodo, s pomočjo katerih smo podatke obdelali in jih medsebojno primerjali. Predlagali smo tudi ukrepe, ki bi lahko vplivali na večjo homogenost trga. Potrdili smo, da se nepremičninski trgi med posameznimi občinami zelo razlikujejo. Cene nikakor niso povezane z aktivnostjo posameznega trga in tudi ne s povprečnimi bruto plačami v posamezni občini. Dokazali smo tudi, da cene ne padajo z oddaljenostjo od občinskega središča. Spoznanja, do katerih smo prišli, bodo v pomoč predvsem širši javnosti, ki se želi bolje informirati o dogajanju na nepremičninskem trgu.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: nepremičnina, nepremičninski trg, občina, cena, etažna lastnina
Objavljeno: 09.03.2021; Ogledov: 1036; Prenosov: 96
.pdf Celotno besedilo (2,20 MB)

10.
Ekološka pridelava semena solate sorte "Posavka" na posestvu BC Naklo
Tanja Hribar, 2021

Najdeno v: osebi
Ključne besede: semenarstvo, ekološko semenarstvo, semena, solata, Posavka
Objavljeno: 10.05.2021; Ogledov: 1462; Prenosov: 306
URL Celotno besedilo (0,00 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh