Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 60
Na začetekNa prejšnjo stran123456Na naslednjo stranNa konec
1.
Zdravstvena nega žensk s stresno urinsko inkontinenco - študija primera
Nevenka Svetina, 2011

Najdeno v: osebi
Objavljeno: 19.02.2016; Ogledov: 4071; Prenosov: 261
.pdf Celotno besedilo (515,93 KB)

2.
Dejavniki izobraževanja in usposabljanja v podjetju
Nevenka Oblak, 2011

Najdeno v: osebi
Ključne besede: izobraževanje, usposabljanje, e-izobraževanje
Objavljeno: 05.01.2021; Ogledov: 953; Prenosov: 65
.pdf Celotno besedilo (1021,71 KB)

3.
Vodenje in ženske
Nevenka Lužar, 2011

Najdeno v: osebi
Ključne besede: vodenje, ženske, stekleni strop, lepljiva tla, znanje
Objavljeno: 15.01.2021; Ogledov: 1000; Prenosov: 59
.pdf Celotno besedilo (844,25 KB)

4.
5.
Davčna tajnost
Nevenka Murovec, 2015

Najdeno v: osebi
Ključne besede: davčna tajnost, osebni podatki, varstvo podatkov, zasebnost, normativna ureditev, oznaka, prenos podatkov, razkritje, davčni zavezanci, davki
Objavljeno: 13.12.2017; Ogledov: 4072; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (1,26 MB)

6.
7.
Državno-pravna zgodovina Kosova
Nevenka Lučić Stanimirović, 2012

Najdeno v: osebi
Ključne besede: Pravna zgodovina, samostojnost države, država Kosovo, Srbi, Albanci, Iliri, Južni Slovani, ZRJ, OZN, Resolucija 1244
Objavljeno: 29.05.2019; Ogledov: 2227; Prenosov: 124
.pdf Celotno besedilo (634,95 KB)

8.
Spopadanje z anksioznostjo v Sloveniji
Špela Podnar, 2019

Opis: Anksioznost je neprijetno čustvo, ki ga tekom življenja izkusi vsak posameznik. Čustvo je do določene mere koristno, saj ima zaščitno funkcijo in pripravi posameznika na boj ali beg. V kolikor pa je čustvo močno in hkrati traja dlje časa, torej se kronificira, pa prične ovirati posameznika v vsakdanjem življenju in se lahko sprevrže v motnjo. V teoretičnem delu bom sprva nekaj besed namenila duševnemu zdravju, nato pa sem bom posvetila anksioznosti. Postavila bom ločnico med anksioznostjo kot čustvom ter anksiozno motnjo. V nadaljevanju naloge sem bom osredotočila na anksioznost kot motnjo. Prikazala bom vrste anksioznih motenj, njihove značilnosti in načine zdravljenja. Raziskala bom razloge za nastanek anksioznih motenj, ki bodo strnjene v bio-psiho-socialni model nastanka duševnih motenj. Po podrobnemu opisu motenj in njenih vzrokov za nastanek se bom osredotočila na možne načine reševanja težav z anksioznostjo. Predstavila bom psihoterapevtske pristope in njihov pogled na spopadanje z anksioznostjo ter nekoliko več pozornosti namenila predvsem učinkovitosti psihoterapije v luči odnosa klient - psihoterapevt. Po predstavitvi psihoterapije me bo zanimalo tudi psihofarmakološko zdravljenje anksioznih motenj ter integracija psihoterapije in psihofarmakologije. V empiričnem delu bom izvedla lastno raziskavo med slovenskim prebivalstvom. Anketni vprašalnik bo oblikovan na podlagi lastnih ugotovitev v nalogi ter bo hkrati vseboval Beckov test anksioznosti in določene postavke diagnostičnega vprašalnika CIDI-SF. Zanimala me bo pojavnost čustva anksioznosti in prisotnost anksioznih motenj med slovenskim prebivalstvom ter načini spopadanja z njo. Izsledke raziskave bom povezala tudi z demografskimi podatki. Analiza podatkov bo hkrati služila za preverjanje petih postavljenih hipotez.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: anksioznost, anksiozne motnje, zdravljenje, psihoterapija, psihofarmakologija, magistrske naloge
Objavljeno: 03.08.2020; Ogledov: 2505; Prenosov: 235
.pdf Celotno besedilo (1,44 MB)

9.
Zasvojenost z odnosi pri žrtvah nasilja in zlorab
Mojca Rakovič, 2019

Opis: V magistrskem delu z naslovom »Zasvojenost z odnosi pri žrtvah nasilja in zlorab« obravnavamo dve veliki področji. Prvo področje zajema zasvojenost z odnosi, kjer smo se najprej osredotočili na delovanje nekemične zasvojenosti, kasneje na zasvojenost z odnosi, s katerimi je tesno povezano tudi postavljanje mej v odnosih. Drugo večje področje raziskovanja je zajemalo nasilje in zlorabo, saj menimo, da je ta tematika v javnosti prevečkrat spregledana ali potlačena v ozadje. Zanimalo nas je, kako so žrtve nasilja in zlorab povezane z zasvojenostjo z odnosi, ali so se zatekle po strokovno pomoč v ustanove oz. organizacije in kako so bile z njo zadovoljne. Raziskavo smo izvedli z kvantitativno metodo s pomočjo vprašalnika, s katerim smo v prvem delu pridobili pomembne demografske podatke, v drugem delu smo podrobneje preučili zasvojenost z odnosi z določenimi trditvami, ter nadalje v tretjem sklopu preverjali travmatske dogodke, pomoč v ustanovah oz. organizacijah ter okrevanje. S pomočjo raziskave smo prišli do zaključka, da je velik odstotek ljudi (44 %) doživelo lastno izkušnjo nasilja ali zlorabe, predvsem sta najbolj pogosta telesno in psihično nasilje. Najbolj pogosta trditev iz značilnosti zasvojenosti z odnosi je bila, da na »živi za dan, ko bo skupaj z njo«. Velik izziv je raziskovati zasvojenost z odnosi nasploh, saj je tematika zelo subtilna in občutljiva, še posebej pa raziskovanje te teme pri žrtvah nasilja in zlorab, ki so zelo ranljive. Priporočamo pa nadaljnjo raziskavo, ki bi lahko zajemala obširnejši vprašalnik z več ostalimi podrobnostmi v zvezi z dojemanjem odnosa v povezavi s travmatskimi izkušnjami. Glede na velik odstotek nasilja in zlorab med anketiranimi, jih je zelo malo poiskalo strokovno pomoč, kar kaže na dejstvo, da se naj v prihodnosti še več pozornosti namenja preprečevanju, povezovanju, obveščanju, pomoči.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: zasvojenost, odnosi, nasilje, zlorabe, okrevanje, magistrske naloge
Objavljeno: 04.08.2020; Ogledov: 1917; Prenosov: 111
.pdf Celotno besedilo (2,85 MB)

10.
Vpliv religije na vlogo ženske v Indiji
Aneja Konič, 2018

Opis: Religija je vedno imela močan vpliv na razvoj vseh kultur sveta. Njen vpliv v vzhodnih državah sveta je močnejši od držav na zahodu. Pomen besede religija najdemo v spoštovanju nečesa višjega. Nekatere religije to častijo kot enega boga, na katerega se ljudje obračajo samo takrat, ko potrebujejo pomoč (Flere, 2005). Na drugi strani pa poznamo religije, ki imajo več bogov, religije, ki vplivajo na mišljenje ljudi, jim določajo vloge, naloge, religije, katerih začetki segajo daleč v zgodovino in katerim so pripadniki globoko predani. Taka religija je hinduizem. Diplomska naloga se osredotoča predvsem na indijske ženske in njihove vloge oziroma položaj, ki ga posledično imajo zaradi hinduizma. Razkriva, kako religija vpliva na to, kaj je ženskam določeno opravljati v družini, katere so njihove družinske vloge, kakšen je njihov položaj v verskem življenju, obravnava njihovo podrejenost moškemu in obenem čutenje njihove pripadnosti religiji. V delu sem med seboj primerjala različne sociološke obravnave religije. Posvetila sem se temu, da sem raziskala, kako in skozi katera področja hinduizem vpliva na žensko vlogo. Izkazalo se je, da je vpliv religije moč najti na različnih področjih življenja žensk in da jim skozi ta določa pravila in naloge, ki jih morajo izpolnjevati. V raziskavi sem se osredotočila tudi na osebno razmišljanje žensk o njihovih vlogah.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: religija, vloga žensk, hinduizem, Indija, družina, dolžnosti, diplomske naloge
Objavljeno: 12.01.2021; Ogledov: 1550; Prenosov: 119
.pdf Celotno besedilo (1,27 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh