Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 34
Na začetekNa prejšnjo stran1234Na naslednjo stranNa konec
1.
Swipe right with a chance of rain
Michael J. Bryant, William J. Smart, Simon J. Wilde

Najdeno v: osebi
Ključne besede: location based services, weather apps, usage, smartphones, consumers
Objavljeno: 26.10.2017; Ogledov: 1973; Prenosov: 66

2.
3.
4.
Analiza skupnosti na družbenem omrežju igralcev in filmov
Simon Retelj, 2016

Opis: Z razvojem spleta je znanost analize omrežja dosegla zlato dobo, saj imamo na razpolago neomejeno število enostavno dostopnih podatkov. S popularnostjo in razvojem družbenih omrežij pa je prišla v ospredje tudi analiza družbenih omrežij. Cilj te diplomske naloge je ustvariti omrežje filmov in omrežje igralcev, katerih podatke bomo pridobili iz podatkovne baze spletne strani IMDb. To nam bo omogočila knjižnica IMDb.Py programskega jezika Python, v katerem bo potekala tudi nadaljnja analiza obeh omrežij. Nad omrežjema bomo pognali štiri najbolj popularne mere centralnosti, in sicer Degree, Closeness, Betweenness in Eigenvector. Te bomo med seboj primerjali in poskušali odkriti, ali med njimi obstaja kakšna povezava. Prav tako bomo preverili, ali obstaja kakšna povezava med omrežjema glede centralnosti. V omrežjih bomo poskušali odkriti skupnosti; to bomo storili z algoritmoma Louvain in CNM. Iz pridobljenih skupnosti bomo skušali ugotoviti razlike med njimi na podlagi podatkov, ki so nam na voljo.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: podatki, analiza družbenih omrežij, centranost, skupnosti, Python, Louvain, CNM, IMDb
Objavljeno: 22.08.2018; Ogledov: 2355; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

5.
Informacijska varnostna kultura uporabnikov nelegalne programske opreme
Simon Šašek, 2015

Opis: Programska oprema je sestavni del računalniških sistemov. Uporabnikom omogoča izvajanje raznovrstnih avtomatiziranih postopkov in s tem zadovoljuje njihove potrebe. V svetu programske opreme najdemo veliko dobrega, žal pa tudi slabega. Kljub veliki ponudbi licenčne, brezplačne in odprtokodne programske opreme obstaja tudi precej nelegalne. Ta je znana po tem, da ni pridobljena in uporabljena na legalen način. Njena uporaba lahko prinese nekatere nepričakovane in neprijetne posledice, ki se jim lahko izognemo le s premišljeno uporabo. Poučiti se moramo o varni uporabi takšne programske opreme in se skladno s tem tudi obnašati. V diplomski nalogi smo proučevali informacijsko varnostno kulturo uporabnikov nelegalne programske opreme. Z raziskavo smo želeli ugotoviti, kakšen je razkorak med znanjem uporabnikov in njihovim ravnanjem pri stiku z nelegalno programsko opremo. Ugotovili smo, da se večina ljudi, ki uporablja nelegalno programsko opremo, ne vede varno. Na podlagi rezultatov žal ne moremo trditi, da se večina ljudi zaveda nevarnosti nelegalne programske opreme.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: informacijska varnostna kultura, nelegalna programska oprema, znanje, zavedanje, vedenje
Objavljeno: 21.08.2018; Ogledov: 2872; Prenosov: 132
.pdf Celotno besedilo (1,11 MB)

6.
Zaščita in varovanje osebnih podatkov pri uporabi mobilnih aplikacij
Simon Šašek, 2018

Opis: Pametne mobilne naprave si težko predstavljamo brez mobilnih aplikacij, saj so glavno orodje za delovanje le-teh. S pomočjo mobilnih naprav lahko dandanes opravljamo skoraj vsa opravila, ki smo jih v preteklosti lahko opravljali le z računalnikom. Razvoj mobilnih naprav je v svet komunikacije in mobilnosti prinesel veliko pozitivnih sprememb. Ob uporabi raznovrstnih mobilnih naprav in aplikacij se je potrebno zavedati nevarnosti, ki so prisotne na vsakem koraku. Z raziskavo smo želeli preveriti, ali je zavedanje in varno vedenje uporabnikov mobilnih naprav na dovolj visoki ravni. Rezultati kažejo, da se udeleženci raziskave zavedajo nevarnosti, vendar premalo pozornosti posvečajo varni uporabi mobilnih naprav in aplikacij. Pri tem je namreč bistvenega pomena uporabnikovo izpopolnjevanje znanja in sledenje novim trendom varne uporabe mobilnih naprav.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: mobilna naprava, aplikacija, podatki, grožnje, nevarnost, zavedanje, vedenje
Objavljeno: 30.11.2018; Ogledov: 3688; Prenosov: 214
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

7.
Analiza in primerjava obstoječih OCR razvojnih programskih paketov
Simon Kegljevič, 2013

Opis: Tehnologija optične prepoznave znakov je na nekaterih področjih že dolgo uveljavljena in koristna tehnologija. Navkljub temu dejstvu lahko iščemo nove načine za uspešno uporabo na področjih, kjer OCR tehnologija sedaj še ni prisotna. Uporaba omenjene tehnologije na novih področjih pa za podjetje, ki se ukvarja z digitalizacijo dokumentov ter obvladovanjem digitalne dokumentacije, odpira tudi nove tržne priložnosti. Na podlagi želja in potreb takšnega podjetja smo raziskali ponudbo knjižnic oz. rešitev, ki nudijo možnost implementacije tehnologije OCR v lastne programske rešitvah. Ta program je v primeru našega naročnika namenjen majhnim in srednje velikim podjetjem na slovenskem tržišču. Diplomsko delo je razdeljeno na dva dela. V teoretičnem delu je razloženo širše področje OCR tehnologije skupaj s podpornimi procesi. Empirični del vsebuje predstavitev dvanajstih OCR knjižnic, med katerimi sta dve odprtokodni. Knjižnice so ocenjene glede na zadovoljitev šestnajstih izbranih kriterijev. Kriteriji so zbirka želja naročnika in pomembnih funkcionalnosti, ki jih izpostavljajo proizvajalci OCR knjižnic. Od dvanajstih knjižnic jih željam naročnika ustreza osem. Izmed njih smo za nadaljnje testiranje skladno s postavljenimi kriteriji izbrali tri najbolj optimalne.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: optična prepoznava znakov, digitalizacija, OCR, OCR SDK rešitve, ABBYY, Tesseract
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2812; Prenosov: 0

8.
Naloge in pomen pravosodne varnostne policije v varnostnem sistemu Republike Slovenije
Simon Vrbnjak, 2018

Opis: Nacionalna varnost Republike Slovenije je temelj demokratične družbe in s tem naše države. Za zagotovitev nacionalne varnosti je potrebno sodelovanje in delovanje vseh subjektov, ki so vezani na zagotavljanje varnosti in vseh posameznikov, ki se zavedajo notranje in lastne varnosti. Z Resolucijo o strategiji nacionalne varnosti Republike Slovenije si je naša država zadala cilje za zagotavljanje varnosti in eden izmed njih je pregon in preprečevanje kriminala. Pri preprečevanju kriminala sodelujejo Policija, državno tožilstvo, sodišča in nazadnje Uprava Republike Slovenije za izvrševanje kazenskih sankcij in s tem Pravosodna varnostna policija. Sam pregon kriminala nima smisla, če se storilci kaznivih dejanj ne sankcionirajo. Pri izvrševanju kazenskih sankcij odvzema prostosti - zapora, pa prispeva svoj delež k nacionalni varnosti Pravosodna varnostna policija. Ob pojmu zapor se pojavi delovanje Pravosodne varnostne policije, ki poleg varovanja zaprtih oseb, spremstev zaprtih oseb izven zavoda, skrbi za normalen potek bivanja v zavodih. Za svoje delo morajo pravosodni policisti uporabljati zakonsko določena pooblastila in biti primerno usposobljeni.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: policija, nacionalna varnost, državno tožilstvo, sodišča, Slovenija, diplomske naloge, bolonjski program
Objavljeno: 16.08.2018; Ogledov: 2927; Prenosov: 230
.pdf Celotno besedilo (779,09 KB)

9.
Problematika pravnega razmerja med upravnikom in etažnimi lastniki z mednarodnopravno primerjavo
Simon Krampač, 2016

Opis: Avtor ugotavlja primernost mandatornega upravljanja pri nas, ki ga je po njegovem mnenju mogoče upravičiti le z ogroženo pravno varnostjo etažnih lastnikov in podporo pri uresničevanju njihovih interesov. Utemeljenost obveznega upravljanja ugotavlja skozi štiri ključna vprašanja, ki se pojavljajo v razmerju med etažnimi lastniki in upravnikom: vprašanje odgovornosti, pooblastil, varnosti v medsebojnem poslovanju in možnosti za ohranjanje vrednosti nepremičnine v etažni lastnini. Odgovore na navedena vprašanja avtor podaja najprej skozi preučevanje slovenskega pravnega sistema, nato pa še skozi tri izbrane tuje pravne ureditve ter primerja ugotovitve iz različnih pravnih sistemov. S primerjavo tujih pravnih sistemov je podan vpogled v drugačne rešitve in možnosti alternativne ureditve upravljanja pri nas. V raziskovalnem delu je podan jasen pregled pravic, obveznosti, možnosti in rizikov strank pogodbe o opravljanj upravniških storitev, s čimer želi avtor spodbuditi zavedanje, da upravnik predstavlja neizogiben instrument za uresničevanje interesov etažnih lastnikov, od njih samih pa je odvisno, kako ga bodo uporabili.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 22.08.2018; Ogledov: 1716; Prenosov: 132
.pdf Celotno besedilo (1,08 MB)

10.
Materialna zakonitost na davčnem področju
Simon Leban, 2006

Najdeno v: osebi
Ključne besede: varstvo človekovih pravic
Objavljeno: 15.04.2019; Ogledov: 2093; Prenosov: 99
.pdf Celotno besedilo (1,25 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh