Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 25
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Zdravstveno vzgojne delavnice in prekomerna telesna teža
Teja Tavčar, 2012

Najdeno v: osebi
Objavljeno: 19.02.2016; Ogledov: 4764; Prenosov: 211
.pdf Celotno besedilo (425,56 KB)

2.
Učinkovitost javne predstavitve
Teja Praznik, 2013

Najdeno v: osebi
Ključne besede: predstavitev, javna predstavitev, priprava, izvedba, učinkovitost, ključni dejavniki
Objavljeno: 20.01.2021; Ogledov: 983; Prenosov: 56
.pdf Celotno besedilo (1,01 MB)

3.
4.
Moč ustavnosodnih odločb v sistemu delitve oblasti
Teja Ljubič, 2012

Najdeno v: osebi
Ključne besede: Ustavno sodišče, delitev oblasti, pravo, odločbe
Objavljeno: 30.07.2018; Ogledov: 2542; Prenosov: 134
.pdf Celotno besedilo (875,94 KB)

5.
Trženje pravnih storitev
Teja Delić, 2017

Opis: Diplomsko delo obravnava tematiko trženja pravnih storitev oziroma trženjski splet v primeru pravnih storitev. Uvod predstavi opredelitev obravnavane teme, namen in cilj diplomskega dela ter metodologijo dela. Sledi predstavitev zgodovine odvetništva oziroma opis prvega slovenskega zakona o odvetništvu. V nadaljevanju je opredeljen pojem trženja, opisane pa so njegove značilnosti, kakovosti in tveganja. Sledita opis koncepta trženjskega spleta storitev 7P in predstavitev tega, kako se pravne storitve odražajo v storitvenem procesu. V naslednjem poglavju so predstavljeni pojem pravnih storitev, prihodnost pravnih storitev ter odvetniške in pravne storitve gospodarskih subjektov. Sledi predstavitev pravnih virov, zakonov in predpisov, ki omejujejo, določajo ter opredeljujejo dela in načela opravljanja dela pravnih storitev. V tem sklopu sta predstavljena tudi pojem oglaševanja in njegov vpliv na oglaševanje pravnih storitev. V raziskovalnem delu so predstavljene najuspešnejše odvetniške pisarne in družbe v Sloveniji, njihova kakovost dela in poslovanje. Sledita primerjava uspešnosti poslovanja in poslovnih izidov predstavljenih odvetniških pisarn in družb v letu 2016 in predstavitev tega, kako je uspešnost poslovanja odvetniških pisarn povezana z oglaševanjem. V sklepu diplomskega dela so interpretirani rezultati trženjskega spleta storitev 7P in njihov pozitiven ali negativen vpliv na predstavljene odvetniške pisarne, s pomočjo česar je podan odgovor na raziskovalno vprašanje, ali koncept trženjskega spleta po metodi 7P pozitivno vpliva na posamezne odvetniške pisarne.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: trženje, pravne storitve, oglaševanje, odvetniki, diplomske naloge, bolonjski program
Objavljeno: 17.08.2018; Ogledov: 2245; Prenosov: 181
.pdf Celotno besedilo (784,56 KB)

6.
Pravice otrok v družinskem pravu
Teja Štempihar, 2017

Najdeno v: osebi
Objavljeno: 02.04.2019; Ogledov: 2062; Prenosov: 140
.pdf Celotno besedilo (848,48 KB)

7.
8.
Prepoved delegacije pristojnosti v Evropski uniji in učinki Meroni doktrine
Teja Križan, 2019

Opis: Jedro razumevanja delovanja agencij in problematike povezane z njimi predstavlja Meroni doktrina, ki jo je razvilo Sodišče Evropske unije. Slednja je uredila in zamejila ustanavljanje in delovanje agencij ter oblikovala pogoje, načela in standarde, ki predstavljajo integralni del decentralizacije upravno-izvršilne oblasti. Agencije delujejo na širokem geografskem območju in upravljajo, izvršujejo ali nadzirajo izvajanje področnih politik Evropske unije. Da bi agencije lahko učinkovito izvrševale svoje naloge, je pomembno, da je podlaga za prenos pristojnosti in dano pooblastilo skladno tako s sekundarnim kot s primarnim pravom Evropske unije. Na podlagi ustreznega pooblastila in delegiranih pristojnosti agencije izdajajo akte z učinkom tudi za tretje osebe, ki so podvrženi sodnemu nadzoru. V diplomskem delu je bil z uporabo analitične, deskriptivne, normativne in zgodovinske metode raziskan razvoj agencij, njihova organizacija ter področja delovanja. Delo bo v jedru obravnavalo relevantno sodno prakso, ki je uvedla, uredila in dopolnila doktrino ter predpise, ki urejajo agencije. Po opravljeni analizi bodo raziskani in predstavljeni pravni učinki izdanih sodb in njihov pomen. Z namenom predstavitve podlage ustanavljanja in delovanja agencij ter uporabe Meroni doktrine, je cilj naloge, bolje razumeti izvor in naravo pravne podlage nastanka agencij ter omejevanja delegacije pristojnosti. Delo združuje znanstvene prispevke, sodno prakso in relevantna pravna pravila, ki oblikujejo ne le del področja evropskega upravnega prava, temveč tudi širši pravni prostor Evropske unije. Z delom bo v slovenskem jeziku predstavljena širša problematika načina decentralizacije oblasti, podlaga za tovrstne ukrepe, narava delegacije pristojnosti in njen obseg.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 03.09.2019; Ogledov: 2188; Prenosov: 178
.pdf Celotno besedilo (962,71 KB)

9.
Odgovornost Evropske centralne banke v luči sodnega prava EU
Teja Križan, 2024

Opis: Evropska centralna banka na podlagi podeljenih pristojnosti oblikuje in izvršuje monetarno politiko, ki obsega različne ukrepe centralne banke, s katerimi naslavlja makrobonitetno stabilnost evropskega območja. Poleg monetarne politike ECB nad bančnimi institucijami izvaja bonitetni nadzor, s pomočjo katerega obvladuje tveganja, ki jih zadevna institucija lahko predstavlja za finančno-ekonomski prostor EU. ECB nosi ključno vlogo in odgovornost pri razvoju EU. Magistrsko delo posledično odgovarja na vprašanje obstoja in obsega (ne)odgovornosti ECB skozi prizmo sodne prakse Sodišča Evropske unije. (Ne)odgovornost je predmet analize skozi obravnavo primarnega in sekundarnega prava Evropske unije, relevantne sodne prakse Sodišča Evropske unije in strokovne literature, pri čemer delo uporablja deskriptivno, normativno in analitično metodo, nadalje tudi zgodovinsko in komparativno metodo in nazadnje še induktivno metodo in metodo sinteze. Zaradi vseobsegajočega vpliva monetarne politike je tema (ne)odgovornosti ECB najmanj pomembna, če ne vitalna. Primarno magistrsko delo opredeljuje pravno (ne)odgovornost ECB. Izvedeno raziskuje še, kakšna je vloga ter kako vpliva sodna praksa Sodišča Evropske unije na status in odgovornost ECB, kateri so vzroki za zadržano presojo Sodišča v zadevah, povezanih z mandatom ECB, in hkrati ali je takšna presoja upravičena, kakšen je pomen Protokola št. 7 za odgovornost ECB in Unijo nasploh in ali takšen trend nujno vodi v spreminjanje narave EU in s tem njenih temeljnih pogodb. Glede na namen, zastavljene cilje ter hipoteze delo omogoča opredelitev pojma odgovornosti ECB ter ga napolnjuje z dejansko vsebino. Dodatno, magistrsko delo jasno opredeljuje, kakšni so vloga Sodišča Evropske unije in njegov vpliv ter njegova dopustnost na vlogo in odgovornost ECB. Magistrsko delo pojasnjuje sicer ozko strokovno področje, ki do sedaj v slovenskem jeziku ni bilo analizirano na enem mestu na način, da se s tem lahko seznani ne le strokovna, temveč tudi laična javnost. Ob tem delo ostaja omejeno na pravne vidike odgovornosti in ne obravnava finančno-ekonomskih stališč, ki so pri iskanju odgovora na vprašanje (ne)odgovornosti Evropske centralne banke enako pomembna.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Evropska centralna banka, odgovornost, bonitetni nadzor, Sodišče Evropske unije, monetarna politika
Objavljeno: 02.04.2024; Ogledov: 108; Prenosov: 8
.pdf Celotno besedilo (838,58 KB)

10.
Primerjava slovenske policije z italijansko policijo
Teja Poljanec, 2019

Opis: Pomembna državna institucija, ki ohranja red in pomaga pri spoštovanju pravil v neki državi, je policija. Policija je v različnih državah različno pozicionirana, razdeljena, organizirana in ima različne naloge v povezavi s predhodno navedenimi cilji. Nekatere države imajo dolgo zgodovino, na katerih temelji policija danes, druge pa jo imajo osnovano na pomembnih dogodkih, ki so se zgodili pred kratkim. Tako je pričakovati, da se organizacija med državami razlikuje. Slovenska policija ima tako slabosti kot prednosti. Razlike med policijami pa so dobro izhodišče, da bi slednjo primerjali med državami in ugotovili, na katerih področjih tuje policije delujejo bolje. Na osnovi ugotovitev lahko postavimo nekatere smernice za spremembe v slovenski policiji. Tako je cilj tega diplomskega dela primerjati Slovensko policijo s policijo v Italiji. Italija je država, ki nam je blizu tako z vidika lokacije kot zgodovine, religije in organizacije države. Zato bomo Slovensko policijo primerjali z Italijansko. Namen je torej oblikovati smernice za izboljšanje delovanja in učinkovitosti slovenske policije. To bomo izvedli z metodo primerjanja domače in tuje literature ter z izvedbo intervjuja z dvema zaposlenimi, in sicer v slovenski in v italijanski policiji. Ugotovitve bomo primerjali in povzeli, katera policija ima določena področja bolje oblikovana in jih bolje izvaja. Uporabnost tega diplomskega dela je v tem, da bodo rezultat napotki za izboljšanje policijske prakse in organizacije. Morebitne omejitve so pridobivanje informacij predvsem s strani tujih kolegov. Zato smo namerno izbrali Italijo kot primerjalno državo, saj imamo več možnosti, da pridobimo določene podatke.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 18.09.2019; Ogledov: 2587; Prenosov: 204
.pdf Celotno besedilo (2,13 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh