Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 9 / 9
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Poslovni načrt Akum d. o. o.
Anamarija Kepic, 2018

Opis: V današnjem svetu oz. času je papir zelo pomemben za naše življenje. Uporablja se v različnih panogah in za raznovrstne namembnosti. Papirja je veliko vrst, ki se med seboj razlikujejo po gramaturi in kvaliteti. Papir se uporablja predvsem za pisanje sporočil, za fotokopiranje, v projektivnih uradih, v razvojnih birojih in v oglaševanju. Moje diplomsko delo zajema poslovni načrt proizvodnega podjetja Akum d.o.o. Gre za novo podjetje; idejo zanj sem dobila pri spremljanju poslovanja očetovega podjetja, ki se ukvarja s prodajo papirja. Poslovanje tega podjetja se mi je vedno zdelo zanimivo in tudi povpraševanje trga po papirju je vedno večje. To sta glavna razloga, da sem se odločila ustanoviti podjetje, ki proizvaja ploter in fotokopirni papir za projektivne urade, razvojne biroje, za aranžerje in za oglaševanje. V diplomskem delu predstavljam rezultate raziskave z anketnim vprašalnikom. Anketa je pokazala, da je veliko povpraševanje po papirju z dodano vrednostjo. Kupci potrebujejo papir različnih dimenzij zaradi različnih namenov uporabe. Prav tako je izjemno pomembna kvaliteta papirja glede uporabnosti in obstojnosti. Večina kupcev želi kupovati kvalitetne izdelke po nizki ceni. Malo je namreč posameznikov, ki sta jim veliko bolj pomembni kvaliteta in dimenzija papirja, kot pa sama cena.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: poslovni načrt, novo podjetje, proizvodna dejavnost, papir, ploter papir, fotokopirni papir
Objavljeno: 26.03.2018; Ogledov: 2561; Prenosov: 171
.pdf Celotno besedilo (1,77 MB)

2.
3.
4.
Strateški načrt za podjetje Piknest
Urša Rejc, 2018

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: proizvodna podjetja, politika podjetja, načrtovanje, strategije, diplomsko delo
Objavljeno: 14.11.2018; Ogledov: 2392; Prenosov: 176
.pdf Celotno besedilo (1,05 MB)

5.
6.
Vpliv standardov, regulatornih zahtev in smernic dobre proizvodne prakse na proces integracije procesnega sistema tehnološke opreme v operativno okolje farmacevtske industrije
Rok Janež, 201

Opis: Danes skoraj, da ni industrije oziroma podjetja, ki pri izdelavi produkta ne bi uporabljala naprednih delovnih strojev oziroma avtomatizirane tehnološke opreme. Ta je navadno zaradi lažjega in boljšega nadzora upravljana s pomočjo naprednega računalniškega sistema, ki s svojimi komponentami narekuje tehnološki opremi, kako naj se v dani situaciji odzove ter beleži vse aktivnosti in podatke, ki jih lahko s pomočjo različnih naprav in programskih rešitev beležimo in kasneje tudi obdelujemo. A takšno tehnološko opremo je treba v delovno okolje naprej vpeljati, jo pripraviti za delo, ter začrtati smernice obvladovanja delujočega stanja. Vpeljava računalniškega sistema tehnološke opreme predstavlja na tem mestu poseben izziv. Zaradi tehnične kompleksnosti in velikega vpliva procesnih informacijskih sistemov na delovanje avtomatizirane tehnološke opreme in s tem posredno na kakovost končnega izdelka so takšni računalniški sistemi podvrženi številnim zahtevam zakonodajnih in regulatornih organov. Magistrska naloga se skozi svoja poglavja spušča v podrobnosti standardiziranega pristopa k procesu vpeljave računalniškega sistema v produkcijsko okolje farmacevtske industrije. Pri tem v ospredje postavlja zahteve regulatornih organov ter smernice dobre proizvodne prakse.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: proizvodna, avtomatizirano, procesni sistemi, GMP, GAMP, FDA
Objavljeno: 11.10.2019; Ogledov: 1978; Prenosov: 109
.pdf Celotno besedilo (1,14 MB)

7.
Marketinški načrt za povečanje tržnega deleža na segmentu lahkih mostnih dvigal za podjetje Indenna dvigala d. o. o.
Jure Đuranović, 2019

Opis: Lahko mostno dvigalo je med slovenskimi proizvodnimi podjetji manj poznana rešitev za manipuliranje bremen. Podjetja se vse bolj osredotočajo na ergonomičnost delovnih mest v delavnici in na optimiziranje delovnega procesa. Počasi se zavedajo, da ročno manipuliranje bremen, tudi takšnih do 100 kilogramov, lahko predstavlja nevarnost, prav tako je zamudno in dostikrat zahteva dodatni par rok. Vsebino diplomskega dela sem razdelil na tri dele. V prvem delu sem predstavil podjetje Indenna dvigala d. o. o. in industrijska dvigala. Izpostavil sem manj znano dvižno rešitev, lahko mostno dvigalo. V drugem delu sem izdelal marketinški načrt za večanje tržnega deleža lahkih mostnih dvigal, v tretjem delu pa sem predstavil rezultate ankete, ki so jo izpolnile naše stranke, ki v svoji delavnici še nimajo lahkega mostnega dvigala. Anketa je vsebovala vprašanja o lahkih mostnih dvigalih, njihovem poznavanju, prednostih in dosedanjih dvižnih rešitvah, ki jih uporabljajo v svojih delavnicah.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: lahko mostno dvigalo, dvižni pripomoček, marketinški načrt, proizvodna podjetja v Sloveniji, Indenna dvigala
Objavljeno: 03.12.2019; Ogledov: 2114; Prenosov: 99
.pdf Celotno besedilo (1,61 MB)

8.
9.
Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh