Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
POSLOVNI NAČRT RASTI PODJETJA ZASEBNA FIZIOTERAPIJA TRČEK, S. P.
Mateja Trček Jovanović, 2016

Opis: Poslovni načrt je najpomembnejši dokument, ki ga podjetnik pripravi za preverjanje vseh elementov bodočega podjetja, je uradna izjava poslovnih ciljev. V svojem diplomskem delu sem obravnavala podjetje Zasebna fizioterapija Trček, s. p., ki se ukvarja s fizioterapijo, in sicer z vzpostavljanjem zdravja, njegovim vzdrževanjem in krepitvijo. Pri fizioterapiji se za dosego cilja uporabljajo različne tehnike in metode, ki želijo čim prej odpraviti poškodbo ali zmanjšati vpliv bolezni. Poslovni načrt je narejen za širjene podjetja, in sicer za uvedbo nove storitve, kot je terapija z udarnimi valovi. Leta 2007 je na javnem razpisu dobilo nepovratna evropska sredstva, s katerim so kupili nove in sodobne aparate. Leto pozneje so se iz občine Šmartno pri Litiji preselili v nove in večje prostore v občino Litijo. Kljub kriznem obdobju, ki ga doživljamo, ima podjetje še vedno različne možnosti za rast. V diplomskem delu sem se osredotočila na načrtovanje rasti, ki jo lahko podjetje doseže v prihodnjih letih. V ta namen sem podrobno analizirala trg in konkurenco ter dosedanje poslovanje podjetja. Analiza tržišča kaže, da lahko podjetje dosega zadostno konkurenčno prednost in tako ustvari želen dobiček. Za slednjega lahko predvidevam, da bo konec prvega poslovnega leta znašal 14.480 EUR. Ker je podjetje dinamično in usmerjeno v rast, upam, da bo že konec drugega poslovnega leta dobiček znašal 14.821 EUR. Z dobrim poslovanjem se bo ta povečeval in po treh letih znašal 15.687 EUR. Glede na demografsko gibanje v Sloveniji, s katerim se prebivalstvo stara, bo vedno več povpraševanja po storitvah fizioterapije. Podjetju predlagam, da se odloči za diverzificirano rast, ki bi pomenila ohranitev obstoječe dejavnosti in uvedbo nove dejavnosti – terapije z udarnimi valovi. Cilj diplomskega dela je bil identificirati poslovne priložnosti in sposobnosti podjetja za nadaljnjo rast ter pokazati, kam, v kolikšnem času in s kakšnimi rezultati bo podjetje razširilo poslovanje.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: fizioterapija, poslovni načrt, fizioterapija na domu
Objavljeno: 11.08.2017; Ogledov: 3797; Prenosov: 269
.pdf Celotno besedilo (724,31 KB)

2.
Ugotavljanje zadovoljstva uporabnikov fizioterapevtskih storitev v Domu starejših občanov Črnomelj
Tjaša Klemenčič, 2022

Opis: Uvod in namen: Namen diplomske naloge je pregled strokovne literature s področja fizioterapevtske obravnave (v nadaljevanju FO) v domu starejših občanov (v nadaljevanju DSO), predstaviti prednosti FO v DSO, predstaviti institucionalno varstvo v Sloveniji in obravnavati problematiko staranja prebivalstva. Metode: Diplomska naloga je sestavljena iz teoretičnega in raziskovalnega dela. Za pregled obstoječega znanja smo uporabili deskriptivno raziskovalno metodo. V empiričnem delu smo uporabili kvantitativno metodo raziskovanja. Z uporabo induktivne in deduktivne metode pa smo izdelali anketni vprašalnik. Rezultati: Na podlagi naše raziskave ugotavljamo, da je zadovoljstvo s FO v DSO Črnomelj visoko. Učinkovitost potrjuje tudi visoka stopnja zadovoljstva s FO starejših odraslih, ki je bila 4,6 (92 %). Dokazali smo, da so zaradi FO uporabniki bolj samostojni pri vsakodnevnih aktivnostih. Če primerjamo stopnjo samostojnosti ob sprejemu v DSO in med bivanjem v DSO, se je stopnja samostojnosti pri vsakodnevnih aktivnostih dvignila za 25 %. Dokazali smo tudi, da zaradi FO uporabniki živijo bolj kakovostno življenje. Uporabnost: Naša raziskava potrjuje, da so starejši odrasli s FO v DSO zadovoljni, prav tako se je izboljšalo tudi njihovo fizično stanje pri vsakodnevnih aktivnostih, gibanju in hoji. Omejitve: Zaradi starejših člankov in študij ter majhnega števila anketirancev ugotovitev ne moremo posplošiti na celotno populacijo starejših odraslih.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: fizioterapija starostnika, zadovoljstvo s fizioterapevtskimi storitvami, fizioterapevtska obravnava v domu starejših občanov, institucionalno varstvo starejših, staranje, fizioterapija, rehabilitacija
Objavljeno: 20.10.2022; Ogledov: 729; Prenosov: 79
.pdf Celotno besedilo (787,93 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh