Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 6 / 6
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Ugotavljanje kompetenc na selekcijskem intervjuju
Anita Lukenda, 2012

Found in: ključnih besedah
Keywords: kompetence, ključne kompetence, določitev kompetenc, selekcijski intervju, izbor kadrov, diplomske naloge
Published: 28.06.2018; Views: 2123; Downloads: 190
.pdf Fulltext (791,88 KB)

2.
Motivacija in zadovoljstvo zaposlenih kot dejavnik poslovnega uspeha
Doris Bračika, 2019

Abstract: V diplomskem delu sem proučevala motivacijo in zadovoljstvo zaposlenih kot dejavnik poslovnega uspeha. Prvi del diplomskega dela predstavlja študij literature, ki vsebuje teoretična izhodišča obravnavane tematike: opredelitev in dejavnike motivacije, opredelitev zadovoljstva in oblike zadovoljstva, vpliv nezadovoljstva, opredelitev in vlogo zavzetosti pri delu. Znanje, ki sem ga pridobila pri pisanju teoretičnega dela, mi je omogočilo, da sem znala preučiti in interpretirati rezultate, pridobljene v empiričnem delu, pri analizi podjetja. Drugi del diplomskega dela predstavlja praktični oz. empirični del. Vsebuje predstavitev obravnavanega podjetja in analizo rezultatov ankete, ki sem jo izvedla med zaposlenimi. Raziskavo sem izvedla s pomočjo ankete in dobljene rezultate primerjala z ugotovitvami iz literature. Dodala sem tudi intervju z direktorjem podjetja, ki mi je omogočil boljši vpogled v delovanje podjetja in pogled iz druge perspektive in z vidika poslovne uspešnosti. Primerjala sem stališča zaposlenih, ali so v podjetju Status d.o.o. Metlika dovolj motivirani in zadovoljni s svojim delom ter kateri dejavniki najbolj vplivajo na to. Prav tako sem želela preveriti, kako motivacija in zadovoljstvo vplivata na njihovo zavzetost pri delu. Na podlagi rezultatov in ugotovitev sem predlagala določene usmeritve.
Found in: ključnih besedah
Keywords: motivacija, zadovoljstvo zaposlenih, zavzetost pri delu, anketa, intervju
Published: 04.07.2019; Views: 2698; Downloads: 320
.pdf Fulltext (1,85 MB)

3.
Primerjalna analiza slovenskih start upov
Nataša Mehle, 2020

Abstract: V diplomskem delu obravnavam slovenska start-up podjetja, natančneje podjetja, ki so sodelovala v televizijski oddaji Štartaj Slovenija. Diplomsko delo zajema tri poglavja s podnaslovi. V prvem naslovu sem opredelila in predstavila, kaj start-up je in njegove značilnosti. Predstavila sem, kakšne so lastnosti podjetnikov, njihove vizije in na splošno življenje le-teh. Opisala sem, kako preiti iz poslovne ideje v poslovno priložnost in seveda v realizacijo. Ker so finance in znamčenje start-up podjetji ena izmed glavnih točk ustvarjanja start-upa, sem jih obširneje opredelila. Zanimalo me je, kakšen je položaj start-up podjetji v Sloveniji in kakšen v evropskem prostoru ter kako podjetja vplivajo na gospodarsko dinamiko. V empiričnem delu sem s pomočjo intervjuja odgovorila na nekatera glavna vprašanja v povezavi s koraki pri ustanovitvi podjetij. Ugotovila sem, da podjetniki vstopajo v podjetniško kariero drugače in iz različnih razlogov, vendar pa imajo skupne lastnosti, kot so zagnanost, volja, samoiniciativnost in namen pomagati ljudem z novimi, unikatnimi izdelki.
Found in: ključnih besedah
Keywords: start-up, podjetnik, podjetniška pot, izdelek, financiranje, konkurenca, intervju
Published: 23.10.2020; Views: 1322; Downloads: 100
.pdf Fulltext (2,28 MB)

4.
Upravljanje z medkulturnimi razlikami pri poslovanju s kitajskimi poslovnimi partnerji v slovenskih podjetjih
Nina Lukman, 2012

Abstract: Raziskava se ukvarja s kulturnimi razlikami med Slovenijo in Kitajsko v poslovni sferi, kakor jih doţivljajo in odpravljajo intervjuvani slovenski poslovneţi. Prvi del naloge predstavlja teoretični okvir raziskave, kjer smo obravnavali kompleksnost pojma kultura, ovire medkulturne komunikacije ter predstavili kulturne dimenzije po Hofstedeju, Trompenaarsu, Hallu ter Lewisu. Zadnji del tega dela naloge predstavlja krajši opis slovenske in kitajske nacionalne in poslovne kulture z nekaterimi poudarki. Temu sledi analiza zbranega gradiva, ki temelji predvsem na omenjenih kulturnih dimenzijah in nekaterih ključnih konceptih kitajske poslovne in ekonomske kulture. Največja kulturna razdalja med drţavama se je pokazala pri odnosu do časa, razdalji v moči in stopnji izogibanja negotovosti, ki povzročajo največ nesporazumov in nerazumevanja na slovenski strani. Tem se pridruţi še poudarek na omreţjih, varovanju obraza in uglajenem vedenju. V slovenskih podjetjih se zavedajo različnosti poslovnih sfer obeh deţel, vendar se kulturna občutljivost posameznikov razlikuje. Kitajskim poslovnim partnerjem se večinoma prilagodijo in kaţejo zanimanje za kitajsko kulturo, čeprav se ne vedno vţivijo v vse njene posebnosti.
Found in: ključnih besedah
Keywords: poslovna kultura, ekonomska kultura, kulturne dimenzije, medkulturna komunikacija, Slovenija, Kitajska, polstrukturirani intervju
Published: 27.07.2021; Views: 878; Downloads: 99
.pdf Fulltext (1,07 MB)

5.
Družinska vloga zaposlenih žensk
Petra Polanc, 2014

Abstract: Zaposlena ženska je danes nekaj povsem običajnega. Poleg tega je samoumevno, da je ženska partnerka in mati. Pogosto pa pozabimo, da je ženska oboje skupaj, torej zaposlena oseba s plačano službo ter pomemben družinski član. Naloga se tako osredotoča na družinsko vlogo zaposlenih žensk v občini Kanal ob Soči. Največjo težavo družinskega življenja žensk predstavlja prav usklajevanje plačanega dela in družinskega življenja. Danes so časi še posebej neugodni, saj je plačano delo težko dobiti, nato pa ga je težko obdržati in uskladiti z družinskimi obveznostmi. Težava žensk pri usklajevanju obojega se je pojavila, ko so ženske množično začele vstopati na trg delovne sile in se tudi veliko bolj izobraževati kot nekoč. Problem se je stopnjeval do te točke, da danes ženske zaradi delovne negotovosti prelagajo materinstvo na kasnejše obdobje. Plačano delo žensk torej pomembno vpliva na kasnejšo odločitev za družino. V zadnjih letih je občutiti pomoč partnerjev, ki postaja iz leta v leto vidnejša. Tu se je pokazal velik napredek, pojavilo se je t. i. »novo očetovstvo«, ki je veliko prispevalo k usklajevanju plačanega dela in družinskega življenja žensk. Teoretični del magistrske naloge, v katerem smo orisali nekaj ustreznih pojmov za obravnavano temo, smo v empiričnem delu podkrepili s strukturiranimi intervjuji dvanajstih zaposlenih žensk iz občine Kanal ob Soči. Ugotavljali smo, kako zaposlene ženske v obravnavani občini usklajujejo plačano delo in družinske obveznosti, komu so razdeljene obveznosti v okviru družine ter ali se zaposlene ženske čutijo prikrajšane za svoje poklicne ambicije zaradi družinskega življenja. Rezultati empirične raziskave so potrdili rezultate oz. videnje teoretikov, da so ženske danes še vedno bolj obremenjene kot moški, vendar imajo vedno večjo pomoč svojih partnerjev pri lažjih nerutinskih opravilih.
Found in: ključnih besedah
Keywords: zaposlena ženska, družinsko življenje, novo očetovstvo, vloga ženske, usklajevanje plačanega dela in družinsko življenje, strukturiran intervju
Published: 27.07.2021; Views: 1025; Downloads: 68
.pdf Fulltext (1,71 MB)

6.
Oblikovanje mobilne aplikacije Klopstop
Tomaž Pangerc, 2024

Abstract: Varovanje in skrb za zdravje je pomembna naloga vsakega posameznika. Slovenija ima veliko zemeljske površine, prekrite z gozdovi in travniki. Pogosta žival, ki jo srečamo v slovenskem prostoru, je klop, ki prenaša nevarne bolezni. Spremljanje in pravočasno ukrepanje zmanjša tveganje okužb. Živimo v digitalnem svetu, ki nam ponuja veliko različnih aplikacij. V dani diplomski nalogi bomo izdelali prototip aplikacije za beleženje ugrizov klopov, poimenovano KlopSTOP. Raziskali in pripravili bomo osnovni okvir, na podlagi katerega lahko programer izdela omenjeno aplikacijo. KlopSTOP je namenjen širokemu krogu uporabnikov, vseh starostnih skupin in obeh spolov. Uporaba aplikacije je izredno enostavna, saj z njeno pomočjo lahko uporabnik zmanjša tveganje, se počuti veliko bolj varnega, predvsem pa ima na enem mestu razpolaga z vsemi podatki, vključno z opomniki o pregledovanju mest ugriza.
Found in: ključnih besedah
Keywords: aplikacija, uporabniška izkušnja, intervju, scenarij, Persona, prototip, GUI, grafični uporabniški vmesnik
Published: 15.03.2024; Views: 94; Downloads: 3
.pdf Fulltext (4,35 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top