Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 76
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
ANALIZA UČEČE SE ORGANIZACIJE PO MODELU FUTURE-O® V PODJETJU TOPOL ARMATURE, D. O. O.
Luka Marko Grošelj, 2017

Opis: Diplomsko delo se ukvarja s preučevanjem učeče se organizacije in v tem okviru holističnim modelom FUTURE-O®. Slednji kot molekularna oblika nastajanja učeče se organizacije predstavlja sodoben način preučevanja razvoja organizacije kot sistema elementov in procesov, ki delujejo v hitro spreminjajočem se okolju. Cilj diplomskega dela je analizirati elemente učeče se organizacije po modelu FUTURE-O® na primeru podjetja Topol Armature, d. o. o., majhnega visokotehnološkega podjetja, katerega poslanstvo je nuditi optimalne rešitve v industrijski energetiki. Diplomsko delo sestavljata teoretični in empirični del. V teoretičnem delu na podlagi strokovnih in znanstvenih sekundarnih virov opredelim učečo se organizacijo in elemente modela FUTURE-O®. V empiričnem delu s kvalitativnima metodama, tj. delno strukturiranim intervjujem z direktorjem in neprikritim opazovanjem, analiziram učečo se organizacijo na primeru podjetja Topol Armature, d. o. o. Ugotavljam, da so v preučevanem podjetju prisotni: sproščena klima, povezano delovanje tima, opolnomočenje, odprtost pri informiranju, hiter prenos potrebnih informacij in izkustveno učenje brez pretirane formalizacije pridobljenega znanja, njegovega hranjenja in prenašanja. Podjetje v odločitvenem in izvedbenem procesu upošteva notranje in zunanje okolje ter hitro prilagajanje novim okoliščinam. Zaradi majhnosti podjetja večina vidikov učeče se organizacije (še) ni formaliziranih in strukturiranih. Pričujoče delo vsebuje tudi več omejitev, ki so časovne, metodološke in generalizacijske narave. Na drugi strani razširja obstoječe znanje in izpostavlja pomen učeče se organizacije v sodobnem poslovnem okolju.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: učeča se organizacija, holistični model FUTURE-O®, organizacijsko učenje, znanje
Objavljeno: 10.08.2017; Ogledov: 3179; Prenosov: 139
.pdf Celotno besedilo (1,86 MB)

3.
Organizirani kriminal kot vir ogrožanja mednarodne in nacionalne varnosti
Bor Jeglič, 2016

Opis: V magistrskem delu je predstavljen razvoj strateškega koncepta odkrivanja in preprečevanja organizirane kriminalitete na mednarodni ravni, v okviru Evropske unije in na nacionalni ravni ter ukrepi, ki naj bi pripomogli k učinkovitejšemu zoperstavljanju temu relativno novemu družbenemu fenomenu. Mednarodna skupnost na ta kriminalni izziv v preteklosti ni odgovarjala usklajeno. Kljub množici sprejetih ukrepov, le-ti niso bili zadostni in sistemsko povezani. Glede na kazalce in napovedane trende ter vire ogrožanja s strani organiziranih kriminalnih združb, bi bilo potrebno nadgraditi obstoječo ali celo oblikovati novo razvojno paradigmo na tem področju. Organizirana kriminaliteta ima transnacionalne značilnosti in brez izgradnje skupne mednarodne strategije in sodelovanja v njenem preiskovanju smo obsojeni na neuspeh. Ob tem tudi ne gre spregledati dejstva, da s klasičnimi preiskovalnimi metodami praktično ni več mogoče učinkovito preiskovati hujših kaznivih dejanj, sploh pa dejavnosti organiziranih kriminalnih združb. Uporaba prikritih preiskovalnih ukrepov predstavlja zato nekakšen ˝sine qua non˝ sodobnega odkrivanja teh dejavnosti, pri čemer so čeri njihove čezmerne uporabe in s tem tudi možnosti kršenja človekovih pravic večstranske. Različna organiziranost preiskovalnih organov posameznih držav, neenotni dokazni standardi in pravne podlage za uporabo prikritih preiskovalnih ukrepov ter njihova časovna omejenost v dobršni meri zmanjšujejo ali celo onemogočajo učinkovitost zoperstavljanja hujšim oblikam kaznivih dejanj in organizirani kriminaliteti. Na podlagi primerjalne analize teh standardov med posameznimi državami smo opredelili spremembe, ki bi lahko tako na sistemski, zakonodajni in operativni ravni omogočile višjo raven usklajenosti v slovenski preiskovalni praksi in s tem zagotovili učinkovitejše zoperstavljanje dejavnostim organiziranih kriminalnih združb.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: organizirana kriminaliteta, mednarodna varnost, nacionalna varnost, obveščevalno vodena policijska dejavnost, kriminalistično-obveščevalni model preiskovanja, prikriti preiskovalni ukrepi, človekove pravice, Slovenija, Evropska unija, magistrske naloge
Objavljeno: 22.08.2017; Ogledov: 10602; Prenosov: 271
.pdf Celotno besedilo (1,33 MB)

4.
Inovativni poslovni model in uvedba novega produkta na področju turizma
Klemen Skok, 2017

Opis: Podjetja za lastno rast in rast posla nenehno potrebujejo nove produkte, da ostanejo zanimiva na trgu. Nekatera to dosežejo s širjenjem ponudbe, nekatera podjetja pa se odločajo za diverzifikacijo svojih produktov. Obravnavano podjetje želi svojo ponudbo razširiti na povsem nov koncept zasnove nastanitvenih enot s trendovskim značajem. Celotno diplomsko delo temelji na poslovnem modelu, kateri nam pomaga razčleniti in natančno določiti vse parametre vključene v ta model in nas vodi skozi devet gradnikov, kateri so opisani in opredeljeni v delu. Namen diplomske naloge je celovit in obširen pregled inovativnega poslovnega modela obravnavane specifične turistične dejavnosti. Z diplomsko nalogo, natančneje anketo, smo dokazili, da so potrošniki in stranke veseli novitet v turizmu. Turizem je ena izmed tistih panog naše države, ki zelo hitro raste. Poleg tega smo tudi dokazali, da smo finančno zmožni obravnavano investicijo v turistični dejavnosti amortizirati v roku petih let. Po pretečenem obdobju bo podjetje najverjetneje poslovalo z dobičkom. Diplomska naloga je še en dokaz več, da se inovativnost v podjetništvu obrestuje.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Poslovni model, inovativnost, čebelarstvo, turizem, ideja, podjetništvo
Objavljeno: 16.09.2017; Ogledov: 3540; Prenosov: 243
.pdf Celotno besedilo (1,85 MB)

5.
6.
Model kompetenc zaposlenih v Upravni enoti Ljutomer
Milena Bratuša, 2013

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: upravljanje človeških virov, kompetence, model kompetenc
Objavljeno: 26.09.2017; Ogledov: 3645; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (664,29 KB)

7.
Analiza in študija izvedljivosti poslovnega modela portala "www.najemi.me"
Romano Pravdič, 2017

Opis: V diplomskem delu je predstavljeno podjetje v nastajanju VRP Consulting, d.o.o., ki bo ustanovljeno januarja 2018. Glavni izdelek podjetja bo spletni portal www.najemi.me, ki je trenutno še na razvojni stopnji. Osnovni namen je postati središče za posameznike ali podjetja, ki želijo najeti nek izdelek ali storitev, in za oglaševalce, ki bodo te izdelke ali storitve dajali v najem. Podoben portal na slovenskem trgu že obstaja, a v javnosti ni poznan in ne ponuja vseh možnosti, ki jih bo omogočal novi portal (tj. najem nepremičnin, najem storitev in kategorijo zaposlitev). Da bi preveril možnosti te zamisli, sem se sestal z mnogimi posamezniki in z njimi opravil kratke osebne intervjuje, v katerih sem podrobneje raziskal njihove težave pri pridobivanju ključnih informacij. Prihodnji uporabniki portala bodo tako lahko pridobili vse pomembne informacije o ponudbi izdelkov ali storitev za najem na enem mestu. V diplomskem delu so predstavljene analize panog, v katerih nastopajo konkurenti, ki v zadnjih petih letih kažejo porast števila podjetij in prihodkov. Prav tako je podrobno analizirana panoga, v kateri nastopajo ključni kupci, kjer je razvidno, da je trend najemanja dobrin v porastu. Ključni kupci bodo pravzaprav naročniki, tj. oglaševalci, ki bodo ponujali svoje izdelke ali storitve na portalu. V današnjem času imajo funkcijo dostopanja do spleta pametni telefoni, ki omogočajo iskanje vseh informacij. Največji problem pa še vedno ostaja razumevanje, filtriranje in iskanje ključnih informacij. Prav zato bo največja dodana vrednost novega portala to, da bodo vse pomembne oz. iskane informacije predstavljene v uporabniku prijazni in razumljivi obliki. Ob predpostavki, da se bo plan prodaje uresničil in da bodo predvideni mesečni stroški nespremenjeni, bo podjetje VRP Consulting, d.o.o. že v prvem letu poslovanja ustvarilo dobiček.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: spletni portal, poslovni model, trženje, oglaševanje, analiza panoge
Objavljeno: 30.09.2017; Ogledov: 3756; Prenosov: 174
.pdf Celotno besedilo (2,38 MB)

8.
Inovativni poslovni model za rast podjetja Dines, d. o. o.
Domen Deu, 2017

Opis: Podjetje Dines, d. o. o., je družinsko podjetje z bogato zgodovino. Na organizacijo podjetja je čez leta njegovega obstoja vplivalo mnogo zunanjih dejavnikov, ki so oblikovali podjetje v strukturo, kot je opisana v tem diplomskem delu. Diplomsko delo opisuje podjetje z vidika poslovnega modela, torej miselnega konstrukta, ki opisuje in razlaga delovanje podjetja in njegovega poslovanja. Za nadgradnjo poslovnega modela je treba obstoječe stanje skrbno preučiti in ga umestiti v moderno obdobje, ki bo podjetju omogočalo rast, saj je poslovni svet glede novih pristopov v poslovanju podjetja neusmiljen in zahteva tudi burne spremembe. Za inoviranje sem uporabil BMC oziroma platno poslovnega modela, kjer bom pregledno opisal obstoječi poslovni model in ga tudi kritično ocenil, hkrati bom isto metodo uporabil za inoviranje. Inoviranje poslovnega modela zahteva skrben pregled kot tudi kritično oceno okolja, saj le tako lahko najdemo uspešne rešitve za učinkovitejšo implementacijo sprememb kot tudi implementacijo novosti v sam poslovni proces. Inoviranje vsebuje tudi širši pogled na problem poslovnega modela, zato je v analizo vključen tudi trg širše regije, kot je EU. Glede na to, da podjetje deluje vedno bolj globalno, je takšna odločitev z vidika analize upravičena.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: poslovni model, inoviranje, analiza poslovanja, konkurenčna analiza, SWOT-analiza, PEST-analiza.
Objavljeno: 30.09.2017; Ogledov: 3872; Prenosov: 219
.pdf Celotno besedilo (1,27 MB)

9.
10.
Model pristopa k obravnavi zdravljenja kroničnih bolnikov
Katarina Vukelič, 2018

Opis: Magistrsko delo preučuje možnosti nadgradnje obstoječega sistema vključitve kroničnih bolnikov z delovanjem referenčnih ambulant družinske medicine s specialističnimi posvetovalnimi ambulantami. Teoretična izhodišča naloge izvirajo iz študija domače in tuje literature, mnenja vprašanih tujih in domačih zdravnikov in z anketiranjem 106 kroničnih bolnikov s področja osrednje Slovenije. Predstavljam t. i. integralni pristop, ki obsega povezovanje in skupen pristop k pacientu, začenši z njegovo vključitvijo v delo referenčne ambulante ob odkritju kronične bolezni in nadaljujoč v specialistični posvetovalni ambulanti v času nadaljevanja njegovega življenja s kronično boleznijo. Zamisel o sprejemljivosti integralnega pristopa je preverjena s preskusom pozitivnih odgovorov na tri zastavljena vprašanja: • Ali je organiziranje integralnega pristopa k zdravljenju kroničnih bolnikov izvedljivo v okviru obstoječega zdravstvenega sistema z angažiranjem omejenih dodatnih resursov (kader, prostori, finance)? • Ali je možno strokovno verificirati integralni pristop? • Ali obstaja zanimanje pacientov za integralni pristop? V delu so utemeljeni pozitivni odgovori na vsa tri prašenja. Zgledujoč se po modelu pomoči kroničnim bolnikom pri obvladovanju njihove bolezni, ki deluje v ZDA, sem razvila originalni model, ki ga v podrobnostih razlagam v magistrskem delu. Preučila sem tudi možnosti uvedbe pilotne specialistične ambulante v enem izmed zdravstvenih domov in ugotovila, da je uvedba možna v okviru obstoječe organizacijske sheme zavoda. Pilotna specialistična posvetovalna ambulanta bi omogočila dokončno oblikovanje in preverbo modela ter služila tudi kot izobraževalni nukleus potreben za razvoj celotnega sistema specialističnih posvetovalnih ambulant v Sloveniji. Z uvedbo predlaganega modela bi se zmanjšali stroški zdravljenja kroničnih bolnikov zaradi delne razbremenitve specialističnih ambulant in večjega vpliva bolnikov na izboljšanje ali vsaj ohranjanje bolezenskega stanja. Sam strošek specialističnih posvetovalnih ambulant na osnovi primerjave s stroški referenčnih pa na letni ravni ne bi presegel 20 EUR na pacienta.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: : zdravljenje kroničnih bolnikov, integralni pristop, specialistična posvetovalna ambulanta, model, možnosti uvedbe
Objavljeno: 28.02.2018; Ogledov: 3160; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (12,62 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh