Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Poslovni načrt za WBH yoga studio d. o. o.
Karin Dobnikar, 2021

Opis: Zaključno diplomsko delo predstavlja poslovni načrt za ustanovitev inovativnega joga studia. V teoretičnem delu je predstavljena sama joga in različne zvrsti ter prednosti in pozitivni učinki joge na fizično in mentalno zdravje posameznika. V nadaljevanju je predstavljen poslovni načrt, ki zajema vse ključne korake ustanovitve podjetja. V prvem poglavju je prikazan podroben načrt sestave podjetja, lokacija in glavne značilnosti, v nadaljevanju pa sledi opis storitev, analiza konkurenčne ponudbe in možnosti razvoja podjetja glede na statistične analize trga, na podlagi katere smo opredelili tudi tržne segmente. Podrobno je opisana tudi strategija podjetja in managementa, opredeljeni sta delovna ekipa in organizacijska struktura. Z izdelavo poslovnega načrta smo želeli podrobneje spoznati potrebe ciljnega trga in ponudbo joga studia ustrezno prilagoditi individualnim potrebam in željam kupcev.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: poslovni načrt, podjetništvo, joga, šport, studio, sproščanje
Objavljeno: 08.09.2021; Ogledov: 983; Prenosov: 84
.pdf Celotno besedilo (2,11 MB)

2.
Učinki tehnike TRE na kakovost življenja posameznikov s sindromom fibromialgije
Lara Plajh, 2023

Opis: Fibromialgija je ena hujših oblik kronično razširjene bolečine po telesu, ki prizadetemu posamezniku znižuje kakovost življenja. Za fibromialgijo je značilna kompleksna polisimptomatika. Uspešnega zdravljenja trenutno še ne poznamo, zato z različnimi farmakološkimi in nefarmakološkimi pristopi blažimo zgolj njeno simptomatiko. Eden tovrstnih je tudi tehnika »Tension, Stress and Trauma Release« - TRE, ki je serija telesnih vaj, pri katerih se s samoindiciranimi nevrogenimi tremorji sproščajo notranje napetosti, kar posledično vpliva tudi na boljše počutje posameznika. Zaradi pozitivnih učinkov, ki naj bi jih imela tehnika TRE, smo se odločili, da raziščemo njene učinke na kakovost življenja posameznikov s fibromialgijo. Za namene raziskave sta bili oblikovalni dve skupini, vsaka po štiri udeleženke, ki so v šestih zaporednih tednih opravile skupno 11 TRE vaj. Od tega enkrat individualno s TRE inštruktorjem, petkrat v okviru TRE skupine pod vodstvom TRE inštruktorja in sočasno petkrat samostojno doma. Zaradi kompleksnosti problema je bil uporabljen kombiniran raziskovalni pristop. Vrednostno nevtralni in objektivni podatki so bili preučevani s kvantitativno metodo z uporabo različnih raziskovalnih instrumentov pred, med in po TRE srečanjih. S kvalitativno metodo v obliki delno strukturiranega intervjuja, izvedenega šest mesecev po TRE srečanjih, so bila pridobljena osebna mnenja in doživljanja udeleženk, s čimer so končne objektivne ugotovitve povezane v koncept. Kljub začetnim pomislekom, da tehnika TRE ne bo dosegla želenih rezultatov, v raziskavi ugotavljamo, da je TRE učinkovita metoda, s katero lahko posamezniki s fibromialgijo kratkoročno izboljšajo fizično, dolgoročno pa tudi psihično počutje, kar ima pozitiven vpliv na kakovost življenja. Ena od udeleženk pravi: »Je blo sigurn izboljšanje. Bom rekla splošnega počutja«. In druga: »Tak je blo, ko da ti je nekdo neko blokado v glavi odpr. … Bolj mirna sem bila.«
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: fibromialgija, nefarmakološki pristopi, psihosomatika, stres, vaje za sproščanje, napetost, travme, magistrske naloge
Objavljeno: 27.10.2023; Ogledov: 331; Prenosov: 69
.pdf Celotno besedilo (2,47 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh