Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 30
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Električno vozilo
Mitja Kermavnar, 2022

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: električna vozila, fosilna goriva, kakovostne informacije, poraba, Renault Zoe, transport
Objavljeno: 15.03.2022; Ogledov: 895; Prenosov: 180
.pdf Celotno besedilo (1,88 MB)

2.
3.
FINANCIRANJE AVTOMOBILA – POSOJILO ALI FINANČNI NAJEM Z VIDIKA PODJETJA JOLANDA D. O. O.
Mateja Završnik, 2017

Opis: Ponudniki finančnih storitev v Sloveniji nam danes ponujajo različne oblike financiranja pod različnimi pogoji. Vsaka izmed njih pa ima določene prednosti in slabosti. Najbolj priljubljene oblike financiranja, ki jih najdemo, so finančni in operativni najem ter posojilo. Stranke v današnjem času niso več tako zelo obremenjene z lastništvom kot pred leti, večjo pozornost namenjajo drugim dejavnikom, s tem pa je najem kot vir financiranja postal najbolj priljubljena oblika financiranja. Diplomsko delo podrobneje predstavlja oblike financiranja, ki jih danes najdemo med ponudniki finančnih storitev v Sloveniji – posojilo ali najem. Zaradi lažje preglednosti je naloga razdeljena na dva dela, in sicer je najprej teoretični del, v katerem so predstavljene definicije in pojmi. Sledi pa mu praktični del, ki predstavlja izkušnje enega izmed številnih podjetij, prisotnih na slovenskem trgu, njegova dejavnost pa je financiranje vozil. Predstavljeni so postopki pridobitve financiranja, sankcije v primeru izterjave dolga in tudi informativni izračuni posameznih oblik financiranja.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Posojilo, finančni leasing, operativni leasing, opomin, odvzem vozila, tožba.
Objavljeno: 10.08.2017; Ogledov: 3141; Prenosov: 170
.pdf Celotno besedilo (1,13 MB)

4.
Mednarodni vidiki in pomen sodelovanja držav članic EU na področju davčnih utaj in goljufij
Mitja Bakšič, 2015

Opis: Z vstopom Republike Slovenije v EU, dne 1. 5. 2004, in s tem odpravo carinskih meja, kjer se je izvajal davčni nadzor nad pretokom blaga iz in v Slovenijo, je v sistemu davčnega nadzora obračunavanja in plačevanja davka na dodano vrednost (v nadaljevanju DDV) pri prometu blaga znotraj EU prišlo do bistvenih sprememb. Zaradi nenadzorovanega in s tem svobodnega pretoka blaga in storitev znotraj EU ob povečanju notranjega trga na deset novih članic EU, so se med pozitivnimi pojavili tudi negativni učinki, in sicer na področju večjega obsega davčnih utaj. V magistrskem delu predstavljam davčne utaje in goljufije, predvsem DDV in davka na motorna vozila (v nadaljevanju DMV) pri prometu z novimi in rabljenimi vozili iz EU, podajam pregled in analizo ukrepov, ki jih sprejema EU za boj proti davčnim utajam in kako se z njimi spopadamo zaposleni na Davčni upravi Republike Slovenije (v nadaljevanju DURS). Davčne utaje in goljufije so namreč v zadnjih dveh desetletjih postale eno izmed najbolj raziskovanih področij, pa vendar na DURS-u ugotavljamo, da obstaja še veliko pomanjkljivosti. Na pojav davčnih utaj vpliva množica različnih dejavnikov: gre za različne razmere, v katerih se posameznik odloča, in za različne načine, kako bo posameznik glede na subjektivno zaznano priložnost optimiral svoje davčne obveznosti (Poročilo o delu Davčne uprave RS v letu 2004, 2005). DURS kot pristojna institucija za izvajanje davčnega nadzora in pobiranje davkov v Sloveniji ugotavlja, da so nekatere dejavnosti bolj podvržene davčnim utajam kot druge. Med njimi pa je zagotovo najbolj rizična dejavnost prometa z motornimi vozili, pri kateri se v zadnjih letih ugotavlja naraščanje utaj na področju DDV-ja in DMV-ja. V zvezi s prometom z motornimi vozili nastaja seveda tudi obveznost plačila okoljske dajatve ter neposrednih davkov – davka od dohodkov iz dejavnosti (v nadaljevanju DDD) oziroma davka od dohodka pravnih oseb (v nadaljevanju DDPO). V tej nalogi se bom omejil predvsem na prometna davka – DDV in DMV.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: davčna utaja, davek na dodano vrednost, davek na motorna vozila
Objavljeno: 24.08.2017; Ogledov: 3297; Prenosov: 164
.pdf Celotno besedilo (1,84 MB)

5.
6.
Organizacija in izvedba cestnih premikov enot slovenske vojske
Rajko Vrečar, 2014

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: slovenska vojska, vozila, premiki in transport, logistika
Objavljeno: 05.09.2017; Ogledov: 2790; Prenosov: 123
.pdf Celotno besedilo (1,70 MB)

7.
Davčne zatajitve pri trgovanju z motornimi vozili na območju EU
Igor Kekec, 2010

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: davčno pravo, motorna vozila, preprodaja, davčna utaja, davek na dodano vrednost, trgovanje
Objavljeno: 03.10.2017; Ogledov: 2834; Prenosov: 144
.pdf Celotno besedilo (1,17 MB)

8.
Pooblastila policije pri pregledu in preiskavi osebnega vozila
Erik Ravbar, 2015

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: policija, policijska pooblastila, človekove pravice, predkazenski postopki, pregled, preiskava, osebna vozila
Objavljeno: 14.12.2017; Ogledov: 3727; Prenosov: 232
.pdf Celotno besedilo (564,06 KB)

9.
10.
Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh