Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Virtualno on-line, z IKT podprto poslovanje in razvoj transnacionalnega podjetja
Egon Prijon, 2012

Opis: Poslovni procesi, podprti z informacijsko komunikacijsko tehnologijo, so podlaga za izgradnjo transnacionalnega podjetja. Fizične aktivnosti, ki jih podjetje sicer izvaja v realnem prostoru in času z informacijsko tehnologijo podprtim poslovnim procesom, spreminjamo v virtualni proces in se odvijajo v navideznem prostoru in času. Virtualizacija procesa pospešuje razvoj trga in konkurenčnost procesov, kar povečuje dodano vrednost poslovnim procesom, posledično se poveča produktivnost. Informatizacija izboljšuje pogoje za hiter razvoj tržišča in blagovne znamke. Z oceno zrelosti modela ugotovimo učinkovitost informacijsko-komunikacijske tehnologije. Z ekonomsko analizo stroškov in rezultatov poslovanja preverjamo dodano vrednost poslovnih procesov pred in po informatizaciji in olajšamo zastavo poslovne strategije za razvoja trga, blagovne znamke in proaktivno strategijo nastopa proti konkurenci.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: informatizacija podjetja, informacijska struktura, dodana vrednost, povratek investicije, produktivnost, prenos znanja, podatkovne baze, podatkovna skladišča
Objavljeno: 08.08.2018; Ogledov: 2664; Prenosov: 112
.pdf Celotno besedilo (7,29 MB)

2.
Dolgoročno investiranje na podlagi notranjih vrednosti podjetij
Urban Marguč, 2018

Opis: V magistrskem delu je predstavljeno dolgoročno investiranje na podlagi notranjih vrednosti podjetij po vzoru osredotočenega investiranja in investicijskih načel Warrena Buffetta. Razlika med investiranjem in špekuliranjem je v tem, da se pri investiranju ocenjuje vrednosti delnice na podlagi vrednosti in poslovanja podjetja, špekuliranje pa temelji na prepričanju, da bo cena delnice narasla zato, ker bo nekdo zanjo pripravljen plačati več. Med investiranjem in špekuliranjem je tanka meja, saj lahko investitor podleže močnim čustvenim tokovom, ki so prisotni na delniških trgih, če ni ustrezno pripravljen na finančne in psihološke borzne rasti in padce. Pravi investitor je redkokdaj prisiljen prodati delnice in v večini časa ne upošteva tržnih cen. Za uspešno investiranje je zelo pomembno poznavanje in razumevanje psihologije investiranja, ki zadeva močne čustvene tokove. Najbolj pogosti in najmočnejši čustvi, ki se pojavljata na borzi, sta pohlep in strah, posledica pa je pojav črednega nagona. Končna posledica naštetih pojavov pri špekulantih in nepoznavalcih borze, ki so na njej prisotni, je neracionalno obnašanje, kar povzroča izgubo. Investiranje na podlagi notranjih vrednosti podjetij ima prednost pred drugimi načini vlaganj, saj investitorju zagotavlja določeno stopnjo varnosti, ki ga obvaruje pred borznimi padci, hkrati pa mu omogoča doseganje dolgoročno visokih dobičkov oz. donosnosti na vloženi kapital. S tem povezano domnevo, da je z dolgoročnim investiranjem na podlagi notranjih vrednosti podjetij možno dosegati višje donose kot z drugimi načini investiranja, kot sta npr. aktivno portfeljsko upravljanje in indeksno investiranje, sem v predmetnem magistrskem delu potrdil. Potrdil sem tudi domnevo, ki je pravila, da je z dolgoročnim investiranjem na podlagi notranjih vrednosti podjetij možno preseči borzni indeks S & P 500.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: notranja vrednost podjetja, Buffettova načela investiranja, psihologija investiranja, investiranje, špekuliranje, potrpežljivost, špekulativni mehurčki.
Objavljeno: 27.10.2018; Ogledov: 2340; Prenosov: 137
.pdf Celotno besedilo (1,94 MB)

3.
Ocena vrednosti za potrebe prodaje izbranega tehnološkega podjetja
Jože Weingartner, 2023

Opis: POVZETEK Ocene vrednosti podjetij izvajamo za različne namene, pri katerih moramo upoštevati pravne in strokovne podlage, da bi nepristransko, pravično in pošteno ocenili vrednost podjetja. Da pa bi prišli do korektnih rezultatov, morajo ocenjevalci dobiti transparentne podatke in informacije, ki jih uporabijo pri nadaljnjem delu. Metode, ki jih uporabljamo za oceno vrednosti podjetja, so na donosu zasnovan način, način tržnih primerjav in na sredstvih zasnovan način, vsaka od njih pa ima svoje prednosti in slabosti glede na namen in status ocenjevanega podjetja. Razlogi in nameni za ocenjevanje vrednosti podjetij so nakup ali prodaja, ocena stvarnih vložkov, preoblikovanje podjetja, izstop družbenika, računovodsko poročanje, sanacije, likvidacije, stečaji, potrebe bank itd. V našem primeru bomo izdelali oceno vrednosti malega tehnološkega podjetja za namen prodaje.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: ocena vrednosti, metode vrednotenja, finančna analiza, sedanja vrednost, prihodnja vrednost, diskontna stopnja, koeficienti, dejavniki tveganja, poštena vrednost podjetja.
Objavljeno: 13.07.2023; Ogledov: 378; Prenosov: 27
.pdf Celotno besedilo (1,79 MB)

4.
Ocena vrednosti podjetja Fitosol, d. o. o.
Kristijan Rojs, 2024

Opis: V diplomskem delu je bila narejena ocena vrednosti podjetja Fitosol, d. o. o. Cilj diplomskega dela je ugotoviti ali je podjetje smiselno obdržati in naložbo kapitalizirati skozi izplačila dividend ali naložbo prodati. V diplomskem delu so bili obravnavani ustrezni računovodski izkazi, premije in diskonti, ki so potrebni za izračun ocene vrednosti podjetja, s katerimi je bila izvedena ocena vrednosti podjetja na dan 31. 12. 2020. Ocena vrednosti družbe je bila izvedena s pomočjo metode diskontiranih denarnih tokov. Z uporabljeno metodo sta bili izračunani dve vrednosti, in sicer tržna vrednost manjšinskega deleža (483.114 EUR) in tržna vrednost večinskega deleža (572.982 EUR).
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: fotovoltaika, finančna analiza, SWOT-analiza, sončna energija, vrednost podjetja, ocena vrednosti podjetja
Objavljeno: 01.03.2024; Ogledov: 244; Prenosov: 8
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh