Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Uporaba in nevarnosti spletnih socialnih omrežij med mladimi v Posavju
Karolina Pšeničnik, 2016

Opis: Uporaba spletnih socialnih omrežij se je v zadnjih letih močno povzpela. Med uporabniki so zelo aktivni tudi otroci in mladostniki. Spletna omrežja uporabljajo za klepetanje s prijatelji, igranje iger, ustvarjanje novih poznanstev, deljenje fotografij, všečkanje strani znanih ljudi, slik, statusov ipd. Med mladimi so trenutno najbolj uporabljena spletna socialna omrežja Facebook, Instagram in Snapchat. Pri njihovi uporabi redkokdo pomisli na nastavitve zasebnosti, posledice deljenja fotografij ter druge nevarnosti, ki prežijo na njih. Mladi, celo otroci mlajši od deset let, preživijo na socialnih omrežjih več ur na dan, kjer tekmujejo v številu dodanih prijateljev in sledilcev. Zato jih veliko sprejme prošnje prijateljstev od neznanih oseb in si s tem poveča možnost raznovrstnih napadov. Ne zavedajo se nevarnosti, kot so zlonamerna programska oprema, kraja osebnih podatkov, zloraba profilov, spletno nadlegovanje, zasvojenost in spolni napadalci. Največ lahko pri tem pomagajo starši z ozaveščanjem in informiranjem otrok, nadzorom ter s pogovorom, saj tako v otroku vzbudijo občutek varnosti in zagotovijo, da bodo otroci k njim prišli po nasvete in pomoč.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: spletna socialna omrežja, mladi, nevarnosti, starševski nadzor, varnost
Objavljeno: 22.08.2018; Ogledov: 5185; Prenosov: 355
.pdf Celotno besedilo (948,88 KB)

3.
Pravica do družinskega življenja istospolno usmerjenih oseb v praksi Evropskega sodišča za človekove pravice
Karolina Pompe, 2017

Opis: V Sloveniji in Evropi se človekovo življenje odvija najpogosteje prek družine. Evropski pravni redi definirajo družno na različne načine, prav tako različno zavarujejo pravico do družinskega življenja. Dojemanje pravice do družinskega življenja, ki pripada posameznemu pravnemu redu, se v določenih primerih razhaja do te mere, da si morajo posamezniki poiskati zaščito na Evropskem sodišču za človekove pravice. Pravica do družinskega življenja je zagotovljena v Evropski konvenciji o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Prepoved diskriminacije na podlagi spolne usmerjenosti je določena tako v Ustavi Republike Slovenije kot v Evropski konvenciji o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Tradicionalna družina že dolgo ni več edina možnost družine. Ena izmed možnosti uresničevanja potrebe do družinskega življenja so istospolne družine, ki so prisotne v naši družbi. Evropsko sodišče za človekove pravice na področju urejanja položaja istospolnih parov prepušča diskrecijsko pravico državam članicam, ampak intervenira vsakič, ko zazna kršitev prepovedi diskriminacije na podlagi spola ali spolne usmerjenosti.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 25.09.2018; Ogledov: 2299; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (1,39 MB)

4.
5.
Povezanost vadbe joge s kakovostjo duševnega zdravja
Karolina Ovijač, 2018

Opis: Sodobni način ţivljenja prinaša ljudem različne posledice, ki vplivajo tako na fizično kot tudi duševno zdravje. Odsotnost duševnega zdravja je zelo obremenjujoče tako za posameznika, njegove svojce in tudi za druţbo. Poleg klasičnega načina zdravljenja, se v praksi uveljavlja tudi alternativni pristop kot pomoč pri zdravljenju ali ohranjanju duševnega zdravja, ki je zelo pomembno tudi za fizično zdravje. Ena izmed čedalje bolj priljubljenih alternativnih metod je tudi joga. Alternativne oblike zdravljenja duševnih motenj so pomembne predvsem v tem, da spremljajo osnovno zdravljenje, še posebej, če so motnje velike, potem ju nujno tudi zdravljenje s strani uradne medicine. Za jogo lahko rečemo, da je veliko več kot le telesna vadba, je vadba duha in vodi posameznike k odkrivanju samega sebe. V diplomski nalogi smo preučevali razlike v individualni percepciji kvalitete ţivljenja in duševnega zdravja med posamezniki, ki se redno ukvarjajo z jogo in tistimi, ki se ne. Raziskava je pokazala, da posamezniki, ki vadijo jogo bolje spijo, so bolj sproščeni in imajo bolj kvalitetno ţivljenje. Na osnovi rezultatov lahko trdimo, da obstajajo razlike v kvaliteti ţivljenja na področju duševnega zdravja med posamezniki, ki vadijo jogo in tistimi, ki jo ne v korist prvih. Razlike pa ne obstajajo med spoloma. Iz rezultatov raziskave lahko sklepamo, da so tisti, ki vadijo jogo bolj zadovoljni tako s svojim duševnim, kot tudi s fizičnim zdravjem. Rezultati zaradi priloţnostnega vzorčenja in premajhnega števila, niso posplošljivi na celotno populacijo.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: joga, alternativne metode zdravljenja, duševno zdravje, duševne motnje, diplomske naloge
Objavljeno: 28.07.2021; Ogledov: 989; Prenosov: 42
.pdf Celotno besedilo (929,88 KB)

6.
Stres na delovnem mestu: ali je lahko tudi motivator?
Karolina Judež, 2021

Najdeno v: osebi
Ključne besede: stres, vrste stresa, faze stresa, zmanjšanje stresa, posledice stresa, računovodstvo
Objavljeno: 14.12.2021; Ogledov: 781; Prenosov: 85
.pdf Celotno besedilo (1,31 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh