Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Izboljšave modela vedenjskih kompetenc vodij v avtomobilski industriji
Irena Mislej, 2013

Opis: Raziskovalno vprašanje (RV): Raziskava obravnava vprašanje, katerim vedenjskim kompetencam vodij srednji menedžment v podjetju v avtomobilski industriji pripisuje večji vpliv na kakovostno vodenje glede na ostale kompetence.Namen: Posodobitev modela vedenjskih kompetenc podjetja v avtomobilski industriji. Postavitev kvalitetnega nabora vedenjskih kompetenc je izrednega pomena, saj je osnova za merjenje stanja razvitosti voditeljstva v podjetju.Metoda: Uporabljen je bil anketni vprašalnik z zaprtimi vprašanji, s katerimi so bile raziskane razlike v pomembnosti med kompetencami za vodenje, ter analiza letnih osebnih razgovorov. Uporabljena sta bila osnovna statistika in grafični prikazi rezultatov.Rezultati: Srednji menedžment višje ocenjuje vedenjske kompetence vodij, ki se nanašajo na osebno integriteto, odločanje na podlagi dejstev, pozitivne medsebojne odnose, prepoznavanje dosežkov in razvoj sodelavcev. Mlajša generacija vodij srednjega menedžmenta najvišje ocenjuje vedenjske kompetence, ki določajo pozitivne medsebojne odnose.Organizacija: Povečanje zavedanja vodij, da sta skrb za razvoj zaposlenih in vzpostavitev pristnih, humanih medsebojnih odnosov izrednega pomena.Družba: Primer za izboljšanje vodenja v smeri postavitve sodobnejšega kompetenčnega modela.Originalnost: Na področju obvladovanja kompetenc gre za originalen primer izboljšanja kompetenc, saj izboljšuje kompetence v specifičnem okolju oz. izključno v obravnavanem podjetju.Omejitve/nadaljnje raziskovanje: Raziskava je omejena na pozitivne vedenjske kompetence vodij. Kot priložnost za nadaljnje raziskave lahko podjetje meri tudi negativne kompetence oz. slepe pege v voditeljstvu, kar bi doprineslo k popolnejši sliki stanja na področju voditeljstva v podjetju.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: kompetence, vodenje, menedžment, avtomobilska industrija, komuniciranje, diplomske naloge
Objavljeno: 20.08.2021; Ogledov: 1161; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

3.
Okoljski vidik centralne čistilne naprave po rekonstrukciji
Sabina Vrhovnik, 2014

Opis: Raziskovalno vprašanje ( RV ) : Kakšen je vpl iv nove tehnologije na okoljske vidike centralne čistilne naprave po rekonstrukciji? Namen: Namen raziskave je prepoznati, oceniti in ovredno titi okoljske vidike, ki so nastali po rekonstrukciji centralne čistilne naprave z membransko ( MBR ) teh nologijo čiščenja odpadne vode. Metoda: Teoretični del temelji na primarnih in sekundarnih virih domačih in tujih avtorjev. Za izpeljavo empiričnega dela je bil ustanovljen delovni tim, ki je opravil prepoznavanje, ocenjevanje in vrednotenje okoljskih vidikov na osnovi internih navodil , s katerimi podjetj e razpolaga. Navodila vsebujejo metodo in kriterije za celoten postopek ocenjevanja. Prepoznane, ocenje ne in ovrednoten e okoljske vidike smo primerjali pred rekonstrukcijo centralne čistilne naprave in po njej. Rezultati: Prepoznavanje, ocenjevanje in vrednotenje okoljskih vidikov smo dopolnili s sistematsko - dokumentiran im postopkom, ki omogoča lažjo sledljivost in uporabnost metode. Rezultati kažejo, da se je število prepoznanih okoljskih vidikov na rekonstruirani centralni čistilni napravi v primerjavi s staro bistveno povečalo. Izbira n apredn ega način a čiščenja odpadne vode z MBR tehnologijo pa se je izkazala za zelo modro odločitev. Organizacija : S pr epoznavanjem okoljskih vidikov bomo vzpodbudili ustreznost in ažurnost spremljanja zakonodaje, ki je osnova za prepoznavanje , in omogočili sledljivost. Učinkovito prepoznani okoljski vidiki in sam postopek bo izhodišče za ostale sektorje v podjetju, da se bodo prepoznavanja, ocenjevanja in vrednotenja okoljskih vidikov lotili na podoben način. Družba: Pri prepoznanih okoljskih vidik ih moramo upo števati z njimi povezane vplive na okolje in jih nadzorovati. Emisije imajo namreč vpliv tako na okolje kot na zdr avje ljudi. Z učinkovitim postopkom prepoznavanja, ocenjevanja in vrednotenja okoljski h vidikov nudimo bolj kakovosten nadzor nad emisijami, ki bi lahko imele negativen vpliv na okolje. Originalnost: Dodana vrednost diplomske nal oge je vzpodbuditi ostale s ektorje v podjetju k prepoznavanju okoljskih vidikov. V čas nastanka diplomskega dela je vključena še izdelava registra ok oljskih vidikov, ki ob vzpostavitvi standar da ISO 14001 v podjetju ni bil izdelan. Omejitve /nadaljnje raziskovanje : Literatura na tema tiko okoljskih vidikov je težje dostopna zaradi varovanja podatkov, ker imajo organizacije razvite svoje metode prepoznavanja, ocenjevan ja in vrednotenja okoljskih vidikov. Prepoznavanje, ocenjevanje in vrednotenje okoljskih vidikov je potekalo le v sektor ju za odvajanje in čiščenje odpadnih voda , in sicer na centralni čistilni napravi. V bodoče naj bi temu načinu sledili tudi ostali sektorji v podjetju.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: okolje, obremenjevanje okolja, sistemi ravnanja z okoljem, čistilne naprave, MBR tehnologije, okoljski vidiki, diplomske naloge
Objavljeno: 20.08.2021; Ogledov: 794; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (2,73 MB)

4.
Analiza procesa izdelave kataloga rezervnih delov z metodo PFMEA
Jurij Trelc, 2019

Najdeno v: osebi
Ključne besede: procesi, izboljšave, katalog rezervnih delov, PFMEA, FMEA, diplomske naloge
Objavljeno: 23.08.2021; Ogledov: 847; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (2,07 MB)

5.
6.
Izboljšanje procesa z uporabo metode FMEA
Luka Škrabec, 2021

Najdeno v: osebi
Ključne besede: kakovost, PFMEA, organizacije, odjemalci, diplomske naloge
Objavljeno: 12.01.2022; Ogledov: 895; Prenosov: 92
.pdf Celotno besedilo (1,69 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh