Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Obvladovanje tveganj v organizaciji
Danilo Škedelj, 2014

Opis: Vzpostavljen in učinkovito delujoč proces obvladovanja tveganj organizaciji omogoča, da se le-ta osredotoča na svojo osnovno dejavnost in tako dosega predvideno poslovno uspešnost. Krovno odgovornost za upravljanje nad tveganji v organizaciji prevzema vodstvo podjetja. Uvedba in uporaba IT sistemov v znatni meri prinašata koristi na mnogih področjih poslovanja, vendar istočasno vnašata nova, marsikdaj do sedaj nepoznana tveganja za organizacijo. Analiza tveganj je postopek, v katerem ocenimo verjetnost nastanka tveganj in njihovih posledic ter določimo ukrepe, ki so potrebni za zagotavljanje doseganja ciljev. Vpeljava RFID tehnologij novejše generacije omogoča organizacijam uvajanje čedalje bolj avtomatiziranih poslovnih procesov. Pred uvedbo sistema RFID identifikacije v podjetju X se izvede celovita analiza IT tveganj za izbrani sistem po metodologiji NIST SP 800-30.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: organizacija, tveganje, obvladovanje tveganj, informacijska tveganja, RFID tehnologija
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 4485; Prenosov: 279
.pdf Celotno besedilo (2,00 MB)

2.
Analiza ustreznosti obstoječih IOT platform, za uporabo s poljubnimi krmilniki
Damjan Anžiček, 2014

Opis: Ideja diplomske naloge sestoji s treh raziskovalnih vprašanj. V prvi vrsti nas zanima, ali so obstoječe rešitve s področja Interneta stvari dovolj odprte, da nam omogočajo uporabo poljubne strojne opreme. Drugič nas zanima, ali so obstoječe rešitve s področja Interneta stvari dovolj zrele in preproste, da si z njihovo uporabo lahko izboljšamo način življenja. Nazadnje pa nas še zanima, ali lahko podjetje, ki se ukvarja z razvojem digitalnih naprav, uporabi neko obstoječo rešitev s področja Interneta stvari, namesto da vlaga v razvoj svoje lastne rešitve. Diplomska naloga je sestavljena iz dveh delov. V teoretičnem delu je opisan pojem Interneta stvari, vidik interneta ter vidik stvari, opisane so tehnologije, ki Internet stvari omogočajo, ter nekatera področja uporabe. V empiričnem delu diplomske naloge pa sem predstavil štiri rešitve s področja Interneta stvari, jih analiziral ter primerjal med seboj.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: internet stvari, RFID, WSN, NFC, platforma, krmilnik, kanal
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2675; Prenosov: 156
.pdf Celotno besedilo (1,38 MB)

3.
4.
Kontrola pristopa na Šolskem centru Celje
Dejan Ramovš, 2020

Opis: Živimo v dobi, ko lahko tehnologija človeku zelo olajša življenje na več področjih. Eden izmed takšnih primerov je zamenjava fizičnih ključev z uporabo alternativnih metod odklepanja vrat. Na Šolskem centru Celje je ta alternativna metoda uporaba RFID obeskov za kontrolo pristopa, odklepanje vrat, pozivanja dvigal in plačevanja malice. Rešitev se je uporabljala že do sedaj, vendar z nekaj hibami in težavami, ki jih želimo s to diplomsko nalogo odpraviti. Cilje naloge lahko dosežemo na dva načina: z nakupom tržne rešitve ali pa z razvojem lastne rešitve. Naloga predstavlja nov program za upravljanje sistema in nove fizične elektronske ključavnice, baza podatkov sistema pa ostaja enaka.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: RFID, kontrola pristopa, elektronske ključavnice, programski jezik C#, sistem za upravljanje s ključavnicami
Objavljeno: 14.09.2020; Ogledov: 1885; Prenosov: 101
.pdf Celotno besedilo (7,01 MB)

5.
Razvoj alarmno-informacijskega sistema s konceptom interneta stvari
Boštjan Satošek, 2021

Opis: V diplomski nalogi predstavljamo prototip alarmno-informacijskega sistema za domačo uporabo. V teoretičnem delu smo na splošno predstavili alarmne sisteme in javno kriptografijo s pomočjo eliptičnih krivulj, zgoščevalnih algoritmov in šifriranja Salsa20. Predstavili smo tudi stojno in programsko opremo, ki smo jo uporabili v nalogi. Izvedli smo razvoj sistema s prikazom sestavljanja stojne opreme, implementacijo programske opreme s programiranjem strežniškega dela z odjemalcem. Po izvedbi programiranja je bila izdelana aplikacija, s katero lahko upravljamo delovanje sistema. Ko smo vse zaključili, smo izvedli test delovanja in primerjavo narejenega sistema z napravami, ki so trenutno na trgu. Ko smo testiranje zaključili, smo izvedli anketo med uporabniki sistema in s pomočjo statistike ter podanih odgovorov izdelali splošno oceno sistema.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: RFID, alarmI, informacijski sistemi, zgoščevalni algoritmi, internet stvari, Python, IoT, Raspberry Pi, Arduino
Objavljeno: 18.08.2021; Ogledov: 1191; Prenosov: 76
.pdf Celotno besedilo (3,21 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh