Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Obvladovanje varnostnih incidentov s pomočjo računalniške forenzike
Davor Katanović, 2011

Opis: Magistrska naloga z naslovom Obvladovanje varnostnih incidentov s pomočjo računalniške forenzike predstavlja smernice uporabe postopkov računalniške forenzike pri reševanju varnostnih incidentov v podjetju skladno s slovensko zakonodajo, ki pokriva področje računalniške forenzike. V prvem delu naloge sem skušal pojasniti, v katerih primerih se lahko zaposleni v podjetju pri reševanju varnostnih incidentov poslužujejo računalniške forenzike, v katerih primerih pa je potrebno preiskavo prepustiti organom pregona. V drugem delu naloge sem primerjal štiri programska orodja za izvajanje računalniške forenzike, ter izvedel analizo stroškov in koristi slednjih. V zadnjem, praktičnem delu, sem izvedel dva praktična primera reševanja varnostnih incidentov v podjetju z uporabo postopkov računalniške forenzike.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: računalniška forenzika, varnostni incident, zakonodaja, osebni podatki, forenzični podatki, forenzična orodja
Objavljeno: 08.08.2018; Ogledov: 3625; Prenosov: 144
.pdf Celotno besedilo (7,28 MB)

2.
Forenzika mobilnega telefona na platformi Android in uporaba pridobljenih elektronskih dokazov
Boštjan Kraljič, 2014

Opis: Forenzična preiskava elektronskih mobilnih naprav postaja vse pogostejša. V magistrskem delu je opisan zakonodajni okvir, znotraj katerega deluje preiskovalec elektronske naprave. Elektronski dokazi, pridobljeni z nedoslednim upoštevanjem veljavne zakonodaje, so na sodišču brez veljave. Pri preiskavi mobilnih naprav z nameščenim operacijskim sistemom Android je zaradi različnih verzij operacijskega sistema in specifičnosti strojne opreme potrebno poskusiti pridobiti podatke z različnimi orodji. Za namene primerjave učinkovitosti smo uporabili različno odprtokodno in komercialno namensko programsko opremo. Podatki o aktivnostih uporabnika se shranjujejo na različne lokacije znotraj mobilne naprave in v oblačnih shrambah podatkov. Opisali smo postopke pridobitve podatkov, podali kritično oceno uporabljene programske opreme in izpostavili prednosti in slabosti uporabe odprtokodne programske opreme.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Android, forenzika, elektronski dokaz
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2658; Prenosov: 143
.pdf Celotno besedilo (1,70 MB)

3.
A Comparison of tools in email forensic investigation
Aleš Grm, 2014

Opis: Dandanašnji ima elektronska pošta pomembno vlogo v naši družbi. Uporaba elektronske pošte obsega prisotnost v osebni komunikaciji z družino in s prijatelji, kakor tudi poslovne komunikacije po celem svetu. Tudi vlade, države, niso nobena izjema in uporabljajo elektronsko pošto za komunikacijo z državljani, kakor tudi vojaške organizacije, ki jo uporabljajo med drugim tudi za strogo zaupno dokumentacijo, katera naj bi bila zaščitena s kriptiranjem. Prav zaradi svoje razširjenosti pa je elektronska pošta pridobila pomembno vlogo v digitalni forenziki, tudi zaradi ogromno prenesenih podatkov, kot so enostavna besedilna komunikacija ali pa prenosi raznovrstnih datotek, ki vsebujejo slike, fotografije, video posnetke ali pa raznovrstne dokumente. Vse to je vodilo k temu, da je elektronska pošta postala še ena vrsta dokaznega gradiva, katero je lahko uporabljeno v sodnih procesih, ki so lahko nrav kazenskega ali civilnega prava. Da pa lahko te dokaze tudi zajamemo, je bilo potrebno razviti orodja za ta namen.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: forenzika, elektronska pošta, digitalna forenzika, regularni izrazi, analiza podatkov
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2231; Prenosov: 118
.pdf Celotno besedilo (1008,69 KB)

4.
5.
Razvoj metode za izvedbo forenzičnih aktivnosti na mobilnem operacijskem sistemu Firefox OS
Nino Vranešič, 2016

Opis: Mobilni telefon je postal nepogrešljiv pripomoček v informacijski družbi. Razvoj novih pametnih mobilnih telefonov in mobilnih operacijskih sistemov je ustvaril nove priložnosti za izvedbo kriminalnega dejanja. Mobilni telefon lahko namreč predstavlja dragocen izvor dokazov za izvedbo digitalne forenzične preiskave. V magistrski nalogi smo razvili novo forenzično metodo za zajem in analizo podatkov iz Firefox OS mobilne naprave. Tekom raziskave smo razvili tudi ustrezna orodja, ki skupaj z novo metodo predstavljajo skupek za izvedbo forenzične analize. Metodo smo aplicirali na različnih verzijah operacijskega sistema Firefox OS in prikazali njeno uporabo v praksi.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: mobilna forenzika, digitalna forenzika, Firefox OS, forenzična metoda
Objavljeno: 22.08.2018; Ogledov: 2892; Prenosov: 125
.pdf Celotno besedilo (5,05 MB)

6.
Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh