Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 12
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Vloga medicinske sestre pri promociji gibalne aktivnosti v domovih starejših občanov
Nina Štuhec, 2015

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: gibanje, starostniki, medicinske sestre
Objavljeno: 19.02.2016; Ogledov: 3883; Prenosov: 184
.pdf Celotno besedilo (556,09 KB)

2.
3.
4.
Športni turizem z individualnim pristopom
Tomaž Klančnik, 2019

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: športni turizem, gibanje, športne priprave, športniki, diplomsko delo
Objavljeno: 11.06.2019; Ogledov: 2513; Prenosov: 141
.pdf Celotno besedilo (659,37 KB)

5.
Historial palestinskega vprašanja
Hana Nataša Brvar, 2018

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: palestinsko vprašanje, Hamas, Izrael, Palestina, arabska vstaja, pravica do samoodločbe, palestinsko osvobodilno gibanje, mednarodni odnosi
Objavljeno: 12.06.2019; Ogledov: 2426; Prenosov: 175
.pdf Celotno besedilo (851,51 KB)

6.
Komunikacijski pristopi za uspešno zdravstveno vzgojo mladih
Sabrina Luskovec, 2019

Opis: Uvod in namen: Komunikacija z mladostniki se lahko razlikuje od komunikacije z odraslim. Namen diplomske naloge je ugotoviti, kje imajo mladostniki največ težav pri komuniciranju, koliko naredijo za svoje zdravje in gibanje, kaj jim le to pomeni, katere vrednote so jim pomembne. Metode: Podatke smo zbrali s pomočjo anketnega vprašalnika, ki je vseboval šestnajst vprašanj. Prejeli smo rešenih 60 anket, ki smo jih zbrali s pomočjo spletnega anketnega vprašalnika ter s pomočjo učencev na Osnovni šoli Jurija Dalmatina v Krškem. Rezultati: Mladostnikom anketirancem se zdi gibanje zelo pomembno. V svojem prostem času trenirajo določen šport oziroma telovadijo doma, vendar niso vsi prepričani v svoje lastno zdravje. O zdravju in zdravem načinu življenja pa se z vrstniki pogovarjajo le redko. Uporabnost: Kakovostna komunikacija z mladostniki je zelo pomembna v družinskem okolju, vseh poklicih, še posebno v zdravstvu, kamor sodi tudi fizioterapija. Poleg vseh naših izobraževanj in tečajev potrebujemo tudi izobraževanja na področju komunikacije. Omejitve: Množične pojave raziskujemo praviloma na vzorcih enot, namesto na celotnih populacijah, rezultate pa posplošimo (statistična indukcija) na celotne populacije. Vzorec prejetih izpolnjenih vprašalnikov je številčno skromen, zato ugotovitev ne moremo posplošiti na celotno populacijo. V našem primeru je populacija prevelika, da bi v raziskavo zajeli vse enote populacije, zato so rezultati posplošeni na podlagi vzorca.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: komunikacija, mladostnik, zdravje, vrednote, gibanje.
Objavljeno: 05.09.2019; Ogledov: 2297; Prenosov: 178
.pdf Celotno besedilo (1,10 MB)

7.
8.
Položaj žensk v punk glasbi
Irena Vrtovec, 2014

Opis: Diplomska naloga predstavlja položaj žensk v punk subkulturi, predvsem razmerje med spoloma in njihovo aktivno udejstvovanje v punk glasbi. Z razvojem glasbe se je razvijala in postajala množična tudi punk subkultura, v kateri so ženske našle svoj prostor za ustvarjanje ter tako postajale vedno bolj dejavne. V nalogi opisujem punk subkulturo tako v svetu kot v Sloveniji in bistvene elemente te subkulture. Poglavje o punk subkulturi zajema način izražanja, načelo DIY (»naredi sam«), vlogo fanzinov in načelo non-profit (neprofitnosti). Naslednje poglavje se osredotoča na gibanje Riot Grrrl in predstavlja njegovo zgodovino, od začetka delovanja v devetdesetih letih prejšnjega stoletja vse do danes. Ravno tako je opisana vloga glasbe in fanzinov ter najpomembnejše glasbene skupine, ki so delovale in pustile največji pečat v gibanju Riot Grrrl. Nato sledi poglavje o ženskah v punk subkulturi, in sicer od samih začetkov integracije žensk pa vse do danes. V nadaljevanju je navedena problematika žensk v tej subkulturi, saj za to še vedno velja, da je v domeni moških predstavnikov. Kot zadnje poglavje teoretičnega dela diplomske naloge pa so predstavljena angažirana besedila nekaterih glasbenih skupin. Empirični del diplomske naloge zajema predstavitev in interpretacijo rezultatov kvalitativne raziskave. S pomočjo individualnih, polstrukturiranih intervjujev so pridobljeni podatki, potrebni za analizo empirične raziskave. Intervjuji so opravljeni s šestimi glasbenicami, ki so aktivne v punk subkulturi. Cilj diplomske naloge je dobiti odgovore na glavno raziskovalno vprašanje glede enakovrednega statusa žensk v punk subkulturi. S pomočjo raziskave, ki sem jo opravila, sem dobila pritrdilni odgovor večine intervjuvank na vprašanje enakovrednega položaja žensk v punk glasbi.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: punk, subkultura, ženske, gibanje Riot Grrrl, fanzini, spolna neenakost
Objavljeno: 29.07.2021; Ogledov: 1344; Prenosov: 78
.pdf Celotno besedilo (975,71 KB)

9.
10.
Problem gibalne aktivnosti pri starostnikih s parkinsonovo boleznijo v procesu zdravstvene nege
Alisa Mušić, 2022

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: gibanje, starejši, zdravstvena nega, opolnomočenje
Objavljeno: 14.12.2022; Ogledov: 377; Prenosov: 38
.pdf Celotno besedilo (507,32 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh