Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 21
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Analiza priljubljenosti nagradnih iger na družbenem omrežju Facebook
Ingrid Prah, 2013

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: družbeni splet, spletna družbena omrežja, Facebook, nagradne igre, marketing
Objavljeno: 03.03.2017; Ogledov: 4703; Prenosov: 220
.pdf Celotno besedilo (1,03 MB)

3.
Nedovoljeno prirejanje iger na srečo
Saša Stefanišin, 2016

Opis: Prirejanje iger na srečo je na državni ravni izključna pravica Republike Slovenije. Igre na srečo se lahko prirejajo le na podlagi dovoljenja oziroma koncesije pristojnega organa in zato je potreben nadzor nad vsemi oblikami prirejanja iger na srečo. Še posebej je potreben nadzor nad nedovoljenim prirejanjem iger na srečo, ki poteka brez dovoljenja oz. koncesije pristojnega organa Republike Slovenije. Nadzor nad nedovoljenim prirejanjem iger na srečo je zelo pomembna komponenta nadzora države nad privilegiranimi dejavnostmi, kot so igre na srečo. Igre na srečo naj bi se izvajale v nadzorovanem okolju, kjer ni prostora za kriminal in nepoštene prakse, in naj bi udeležencem iger na srečo nudile sprostitev. V strategiji razvoja iger na srečo v Republiki Sloveniji je zapisano, da iz omejitvenih določb Zakona o igrah na srečo (ZIS) izhaja skrb države, da se igre na srečo izvajajo v urejenem in nadzorovanem okolju ter da se zagotavljata varstvo potrošnikov in javni red. In prav zaradi teh določb ZIS je potreben nadzor prirejanja iger na srečo, še posebej nad tistimi, ki se prirejajo brez dovoljenja oziroma koncesije pristojnega organa. Nadzor nad nedovoljenim prirejanjem iger na srečo je potreben, da se preprečijo pranje denarja, goljufije in druga kazniva dejanja ali ravnanja v nasprotju z javnim redom, da se zaščitijo mladoletniki in druge občutljive osebe pred škodljivimi vplivi čezmernega igranja iger na srečo ter da se varujejo udeleženci iger na srečo. Nedovoljene igre na srečo se največkrat izvajajo v zasebnih prostorih, pri čemer pa inšpektorji za nadzor prirejanja iger na srečo nimajo dovolj pooblastil, da bi izvajali svoje poslanstvo, ki sta odkrivanje nedovoljenega prirejanja iger na srečo in kaznovanje odgovornih. Prav tako so kazni za tovrstne prekrške majhne v primerjavi z zaslužki, ki jih nudi nedovoljeno prirejanje iger na srečo. Nedovoljeno prirejanje iger na srečo je po 212. členu Kazenskega zakonika (KZ-1) opredeljeno kot kaznivo dejanje, za katerega je zagrožena kazen do treh let zapora. Ker pa je nedovoljeno prirejanje iger na srečo tudi prekršek, ga morajo inšpektorji za igre na srečo preganjati po uradni dolžnosti. Zaradi pomanjkanja inšpektorskih pooblastil se srečujejo s težavami pri pridobivanju dokazov, da gre za nedovoljeno prirejanje iger na srečo. Zaradi teh težav in verjetno tudi politične odločitve o ukinitvi Urada RS za nadzor prirejanja iger na srečo postaja nadzor nad nedovoljenim prirejanjem iger na srečo bolj kot ne nuja, ne pa prioriteta nadzornega organa.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: igre na srečo, kazniva dejanja, organizirani kriminal, nadzor, Slovenija, magistrske naloge
Objavljeno: 24.08.2017; Ogledov: 4155; Prenosov: 216
.pdf Celotno besedilo (1,59 MB)

4.
5.
6.
Od amaterja do profesionalca
Anže Barle, 2018

Opis: Glavni namen diplomske naloge je bilo ugotoviti, kako postati e-Športnik. V teoretičnem delu sem spoznal, kaj je e-Šport, in njegovo zgodovino. Ugotovil sem, kakšne lastnosti potrebuje pravi e-Športnik in spoznal stanje e-Športa v Sloveniji, s kakšnimi težavami se soočajo organizatorji prireditev. V empiričnem delu sem z metodo anketiranja mlade slovenske igračarje vprašal o njihovem strinjanju z različnimi opisi e-Športa, poznavanju slovenskega e-Športa in spremljanja tekmovanj. Zavrnil sem hipotezo H3, ker so rezultati pokazali, da največ anketirancev enako rado tekmuje in spremlja tekmovanja. Z intervjuvanjem slovenskih e-Športnikov pa sem potrdil hipotezo H2. Hipoteza H1 je delno potrjena. Stanje e-Športa v Sloveniji ni zadovoljivo, lahko bi bilo veliko boljše. Slovenskih profesionalnih igralcev video iger je vsako leto več, prav tako je s številom organiziranih e-Športnih tekmovanj. V zadnjem delu naloge sem opisal optimalno pot od amaterskega do profesionalnega e-Športnika. Ta pot ni preprosta, vendar, če počneš nekaj, kar imaš rad, potem je ta pot dosti lažja.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: elektronski šport, e-Šport, e-Športnik, video igre, računalniške igre, turnirji, profesionalizacija prostega časa, šport
Objavljeno: 30.11.2018; Ogledov: 2527; Prenosov: 166
.pdf Celotno besedilo (992,20 KB)

7.
8.
Razvoj in oblikovanje namizne družabne igre
Patricia Kovač, 2020

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: diplomske naloge, namizne igre, igranje, učenje, oblikovanje, grafična prenova, logotipi, prototipi
Objavljeno: 15.07.2020; Ogledov: 1841; Prenosov: 134
.pdf Celotno besedilo (16,00 MB)

9.
Nagradne igre na družabnem omrežju Facebook, kot orodje za promocijo Facebook strani podjetja
Bojan Mastnak, 2013

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: družabna omrežja, Facebook, nagradne igre
Objavljeno: 09.12.2020; Ogledov: 1100; Prenosov: 52
.pdf Celotno besedilo (1,44 MB)

10.
Menedžerske igre - delavnica Pristajalna steza
Katja Šimek, 2013

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: menedžerske igre, delavnica Pristajalna steza, skupina, veščine
Objavljeno: 20.01.2021; Ogledov: 963; Prenosov: 55
.pdf Celotno besedilo (833,31 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh