Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza ustreznosti obstoječih IOT platform, za uporabo s poljubnimi krmilniki
Damjan Anžiček, 2014

Opis: Ideja diplomske naloge sestoji s treh raziskovalnih vprašanj. V prvi vrsti nas zanima, ali so obstoječe rešitve s področja Interneta stvari dovolj odprte, da nam omogočajo uporabo poljubne strojne opreme. Drugič nas zanima, ali so obstoječe rešitve s področja Interneta stvari dovolj zrele in preproste, da si z njihovo uporabo lahko izboljšamo način življenja. Nazadnje pa nas še zanima, ali lahko podjetje, ki se ukvarja z razvojem digitalnih naprav, uporabi neko obstoječo rešitev s področja Interneta stvari, namesto da vlaga v razvoj svoje lastne rešitve. Diplomska naloga je sestavljena iz dveh delov. V teoretičnem delu je opisan pojem Interneta stvari, vidik interneta ter vidik stvari, opisane so tehnologije, ki Internet stvari omogočajo, ter nekatera področja uporabe. V empiričnem delu diplomske naloge pa sem predstavil štiri rešitve s področja Interneta stvari, jih analiziral ter primerjal med seboj.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: internet stvari, RFID, WSN, NFC, platforma, krmilnik, kanal
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2730; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (1,38 MB)

2.
Zajem podatkov iz proizvodnih strojev prek vmesnikov OPC
Miran Hodnik, 2015

Opis: Informacijski sistemi za spremljanje proizvodnje morajo temeljiti na realnih procesnih podatkih, ker le tako lahko uporabnikom nudijo zadovoljive informacije. Zajem podatkov iz strojev zato predstavlja enega ključnih izzivov, saj mora čim manj obremenjevati proizvodni proces. V podjetju Krka imamo zelo različne stroje, ki zahtevajo različne pristope. V diplomski nalogi smo poiskali najprimernejšo rešitev za zajem in shranjevanje podatkov iz treh pakirnih linij istega proizvajalca, ki jih je bilo treba vključiti v proizvodni informacijski sistem na enoten način. Pregledali in preučili smo različne možnosti priključitve in uporabljene tehnologije. Narejena je bila analiza obstoječih rešitev glede tehnične primernosti uporabe na naših pakirnih linijah. Izmed tehnično možnih rešitev smo na podlagi ocene o izpolnjevanju različnih kriterijev izbrali in implementirali najprimernejšo: zajem podatkov z dodatnim krmilnikom in OPC-vmesnikom. Na tak način dobimo minimalen nabor podatkov, ki so potrebni za izračun ključnih proizvodnih kazalnikov. Zaradi uporabe dodatnih komponent je delovanje linije neodvisno od sistema za zajem podatkov.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: informacijski sistem, proizvodni proces, zajem podatkov, pakirna linija, OPC-vmesnik, krmilnik, ključni proizvodni kazalniki
Objavljeno: 21.08.2018; Ogledov: 2957; Prenosov: 154
.pdf Celotno besedilo (1,79 MB)

3.
Prenova in razširitev spletne in mobilne aplikacije Urbane mreže
Gašper Sinur, 2018

Opis: Cilj diplomske naloge je prenova spletne in mobilne aplikacije Urbane mreže. V prvem delu diplomske naloge bomo pregledali obstoječo rešitev in podobne obstoječe rešitve, da dobimo več informacij o funkcionalnostih, ki bi jih želeli imeti v prenovljeni spletni aplikaciji, ter pomanjkljivosti, ki se jim bomo poizkusili izogniti. V naslednjem delu diplomske naloge bomo našteli orodja in tehnologije, s pomočjo katerih bomo prenovili spletno in mobilno aplikacijo. Vsako od teh orodij in tehnologij bomo tudi na kratko opisali. Nato bomo opisali načrtovanje spletne aplikacije in prikazali njen razvoj ter testiranje. Podobno bomo opisali tudi načrtovanje, razvoj in testiranje mobilne aplikacije. Za konec bomo našteli funkcionalnosti, ki bi jih spletni in mobilni aplikaciji v prihodnosti še lahko dodali.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: spletna aplikacija, mobilna aplikacija, model - pogled - krmilnik (MVC), model pogled krmilnik, MVC, C, Visual Studio, Xamarin
Objavljeno: 30.11.2018; Ogledov: 3330; Prenosov: 164
.pdf Celotno besedilo (2,91 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh