Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 13
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Digitalizacija proizvodnih procesov v podjetju za tehnične produkte s pomočjo uporabe SAAS : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študijskega programa prve bolonjske stopnje Spletne in informacijske tehnologije
Tajda Kolar, 2024, diplomsko delo

Opis: V diplomskem projektu preučimo primer informatizacije delovnega procesa v podjetju za tehnične produkte. Najprej na kratko predstavimo podjetje. Delovni proces, ki ga bomo informatizirali, podrobno proučimo in ga opišemo s pomočjo notacije za modeliranje poslovnih procesov. Na kratko predstavimo samo notacijo BPMN in jezik BPML. Ogledamo si metode odločanja ter s pregledom in večkriterijsko primerjavo obstoječih orodij tipa Software as a Service določimo ustreznega za naš primer. Celoten postopek vodimo sistematično in določimo možne izboljšave, ki jih prinese informatizacija. V delu opišemo teoretično podlago o informatizaciji in programski opremi kot storitvi, si podrobno ogledamo izbrano orodje (Redmine) in opišemo postopek prehoda dela na digitalizirano. Opišemo funkcionalnosti orodja Redmine ter navedemo, kako jih lahko apliciramo na naš primer. Opise podpremo z zaslonskimi posnetki. Na koncu evalviramo pridobljeno znanje. Ugotovimo, kaj smo pridobili s celostno digitalizacijo procesov v podjetju, kako poteka informatizacija in na kakšen način izbiramo programsko opremo za informatizacijo podjetja.
Ključne besede: Redmine, informatizacija, poslovni procesi, programska oprema kot storitev
Objavljeno v ReVIS: 05.06.2025; Ogledov: 187; Prenosov: 1
.pdf Celotno besedilo (3,10 MB)

2.
OPTIMIZACIJA IZDELAVE CNC ŠABLON
Marko Cimrmančič, 2025, diplomsko delo

Opis: Postopek izdelave CNC šablon je enak že od začetka njihove uporabe in se v tem času ni veliko spremenil. Zaradi povečanja števila šablon, ki jih je potrebno izdelati, in želje po njihovi izboljšavi ter višji natančnosti, bi ga tako z optimizacijo postopka nadgradili in odpravili težave, ki so se do sedaj pojavljale med izdelavo ali pa kasnejšo uporabo. V diplomski nalogi je opisan nov optimiziran postopek izdelave, s katerim se doseže zadane cilje in tako poveča produktivnost in natančnost CNC šablon.
Ključne besede: optimizacija, CNC šablone, 3D programska oprema, CNC izdelava, izboljšana učinkovitost
Objavljeno v ReVIS: 25.04.2025; Ogledov: 299; Prenosov: 1
.pdf Celotno besedilo (7,86 MB)

3.
4.
UVAJANJE PROCESA LITJA NODULARNE LITINE NA VERTIKALNI LIVNI LINIJI DISA-MATIC
Kristjan Kofalt, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji na uvajanju procesa litja nodularne litine na vertikalni livni liniji Disa-Matic. Trenutna nodulacija poteka po dveh metodah, in sicer po »sandwich« metodi v Ivančni Gorici in po žični metodi v Črnomlju. Da bi dvignili produktivnost vertikalne livne linije Disa-Matic v Črnomlju in omogočili proces nodularnega litja, ki je bil prej onemogočen zaradi induktivne livne peči, smo zamenjali induktivno livno peč z livno kadjo. Cilj diplomske naloge je odliti vzorec v podjetju Livar d. d. s postopkom žične metode nodulacije na vertikalni livni liniji Disa-Matic z novo livno kadjo, ki bo zadoščal livarskim kriterijem in ne bo porozen. Parametre litja smo na začetku prenesli iz Ivančne Gorice, kjer se je odlitek že odlival. Vzorčne ulitke smo s prenesenimi parametri odlili v Črnomlju, kjer so bili prerezi porozni. Z rezultati simulacije v programski opremi Magma smo ugotovili idealne pogoje za ulivanje. Zaradi poroznosti smo spremenili tudi livni sistem. Ugotovili smo, da ulitki z idealnimi pogoji litja in z novim livnim sistemom zadovoljujejo izdelavi serijskega litja. S tem smo proces nodularnega litja uvedli na livno linijo Disa-Matic.
Ključne besede: Nodularna litina, Vertikalna livna linija Disa-Matic, Livna kad Progelta, Programska oprema Magma Soft, Simulacije v programski opremi Magma Soft
Objavljeno v ReVIS: 29.09.2024; Ogledov: 683; Prenosov: 51
.pdf Celotno besedilo (5,42 MB)

5.
Implementacija marketinških orodij v delovni proces
Domen Aljaž Verbančič, 2022, diplomsko delo

Opis: Razvoj novih tehnologij za pomoč pri delu od podjetij in zaposlenih zahteva nenehno učenje in prilagajanje spremembam. CRM je strategija, ki v ospredje postavlja odnose s strankami. V diplomski nalogi sem skušal predstaviti strategijo za uspešno implementacijo CRM. Za to je bilo treba najprej raziskati zgodovino ter razlog za nastanek in razvoj koncepta CRM. Raziskani so bili najpogostejši izzivi podjetij pri postopku implementacije CRM, predstavljena pa je bila tudi strategija za pomoč pri implementaciji. Ena izmed zaznanih težav je bila pomanjkanje znanja in izobraževanja zaposlenih na tem področju, zaznana pa je bila tudi sprememba odločevalske vloge pri izbiri orodij CMR.
Ključne besede: digitalni marketing, upravljanje odnosov s strankami, CRM, marketinška orodja, implementacija CRM, programska oprema CRM
Objavljeno v ReVIS: 22.11.2022; Ogledov: 1492; Prenosov: 82
.pdf Celotno besedilo (1,62 MB)

6.
Razvoj spletnih rešitev za manjše podjetje : diplomska naloga
Žan Pirman, 2021, diplomsko delo

Opis: Za reševanje raznih problemov pri poslovanju se v modernem svetu podjetja ozaveščajo in poskušajo prodreti na spletni trg. V tej diplomski nalogi predstavimo problem mladih podjetnikov, katerih konkurenčna podjetja so že prisotna na spletu. Sledimo odkrivanju in razvoju rešitev za premagovanje konkurenc na tem trgu. Skozi nalogo predstavimo razvoj aplikacije, njen življenjski cikel od začetnih faz, vse uporabljene tehnologije vse do zmogljivega končnega izdelka. Ob tem obravnavamo tudi razvijalca aplikacije in njegov napredek pri osvajanju novih znanj in pridobivanju izkušenj.
Ključne besede: spletna mesta, uporabniška programska oprema, aplikacije, JavaScript (programski jezik), PHP (programski jezik)
Objavljeno v ReVIS: 03.12.2021; Ogledov: 3086; Prenosov: 186
.pdf Celotno besedilo (1,07 MB)

7.
8.
9.
Primerjava postopkov in orodij za preskušanje programske kode, napisane v programskih jezikih Javascript in Python : diplomska naloga
Urška Rožman, 2019, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga znotraj teoretičnega dela poudarja pomen preskušanja programske opreme ter razčleni metode, načela, pristope in načine preskušanja programske opreme. Znotraj empiričnega dela so implementirani trije programski problemi, ki so implementirani tako v programskem jeziku JavaScript kot v programskem jeziku Python, ter programski preskusi implementirani v okoljih Jasmine, Ava, Unittest ter Python. Dobljene preskuse smo analizirali na podlagi različnih izbranih kriterijev. V prvem koraku smo analizirali čas, potreben za izvedbo preskusov, namestitev okolja ter zahtevnost implementacije preskusov. V drugem koraku smo analizirali način, jasnost in natančnost prikaza uspelih ter neuspelih preskusov, v tretjem pa, kako se programsko okolje obnaša ob vnosu nepravilnih, nedefiniranih vrednosti ter zaznavanje razlike med velikostjo črk.
Ključne besede: programska oprema, preskušanje programske opreme, JavaScript, Python, okolja za preskušanje programske opreme
Objavljeno v ReVIS: 14.08.2019; Ogledov: 4030; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (1013,93 KB)

10.
Informacijska varnostna kultura uporabnikov nelegalne programske opreme : diplomska naloga
Simon Šašek, 2015, diplomsko delo

Opis: Programska oprema je sestavni del računalniških sistemov. Uporabnikom omogoča izvajanje raznovrstnih avtomatiziranih postopkov in s tem zadovoljuje njihove potrebe. V svetu programske opreme najdemo veliko dobrega, žal pa tudi slabega. Kljub veliki ponudbi licenčne, brezplačne in odprtokodne programske opreme obstaja tudi precej nelegalne. Ta je znana po tem, da ni pridobljena in uporabljena na legalen način. Njena uporaba lahko prinese nekatere nepričakovane in neprijetne posledice, ki se jim lahko izognemo le s premišljeno uporabo. Poučiti se moramo o varni uporabi takšne programske opreme in se skladno s tem tudi obnašati. V diplomski nalogi smo proučevali informacijsko varnostno kulturo uporabnikov nelegalne programske opreme. Z raziskavo smo želeli ugotoviti, kakšen je razkorak med znanjem uporabnikov in njihovim ravnanjem pri stiku z nelegalno programsko opremo. Ugotovili smo, da se večina ljudi, ki uporablja nelegalno programsko opremo, ne vede varno. Na podlagi rezultatov žal ne moremo trditi, da se večina ljudi zaveda nevarnosti nelegalne programske opreme.
Ključne besede: informacijska varnostna kultura, nelegalna programska oprema, znanje, zavedanje, vedenje
Objavljeno v ReVIS: 21.08.2018; Ogledov: 4333; Prenosov: 140
.pdf Celotno besedilo (1,11 MB)

Iskanje izvedeno v 0.19 sek.
Na vrh