Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
UVAJANJE PROCESA LITJA NODULARNE LITINE NA VERTIKALNI LIVNI LINIJI DISA-MATIC
Kristjan Kofalt, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji na uvajanju procesa litja nodularne litine na vertikalni livni liniji Disa-Matic. Trenutna nodulacija poteka po dveh metodah, in sicer po »sandwich« metodi v Ivančni Gorici in po žični metodi v Črnomlju. Da bi dvignili produktivnost vertikalne livne linije Disa-Matic v Črnomlju in omogočili proces nodularnega litja, ki je bil prej onemogočen zaradi induktivne livne peči, smo zamenjali induktivno livno peč z livno kadjo. Cilj diplomske naloge je odliti vzorec v podjetju Livar d. d. s postopkom žične metode nodulacije na vertikalni livni liniji Disa-Matic z novo livno kadjo, ki bo zadoščal livarskim kriterijem in ne bo porozen. Parametre litja smo na začetku prenesli iz Ivančne Gorice, kjer se je odlitek že odlival. Vzorčne ulitke smo s prenesenimi parametri odlili v Črnomlju, kjer so bili prerezi porozni. Z rezultati simulacije v programski opremi Magma smo ugotovili idealne pogoje za ulivanje. Zaradi poroznosti smo spremenili tudi livni sistem. Ugotovili smo, da ulitki z idealnimi pogoji litja in z novim livnim sistemom zadovoljujejo izdelavi serijskega litja. S tem smo proces nodularnega litja uvedli na livno linijo Disa-Matic.
Ključne besede: Nodularna litina, Vertikalna livna linija Disa-Matic, Livna kad Progelta, Programska oprema Magma Soft, Simulacije v programski opremi Magma Soft
Objavljeno v ReVIS: 29.09.2024; Ogledov: 683; Prenosov: 51
.pdf Celotno besedilo (5,42 MB)

2.
NAČRTOVANJE IN RAZVOJ MERILNIKA PRETOKA VODE Z ZASTOJNIM DISKOM
Denis Pugelj, 2024, ni določena

Opis: Magistrsko delo obravnava načrtovanje in razvoj merilnika pretoka vode z zastojnim diskom, namenjenega merjenju prostorninskega pretoka vode v merilnem razponu od 0,5 do 20 m3/h. V delu so uvodoma predstavljena teoretična in fizikalna izhodišča delovanja merilnika pretoka ter konstrukcijska zasnova prototipnega modela, ki bo prvotno narejen s tehnologijo 3D-tiskanja, v nadaljevanju pa bo narejen tudi kot učni pripomoček iz nerjavečega jekla. Imenski premer pretočne cevi, v katero bo vgrajen merilnik, je DN50. Raziskava vključuje pregled obstoječe literature in dosegljivih analiz merilnikov pretoka z zastojnim diskom, ki so že na voljo na trgu. Nato sledi pregled teoretičnih osnov mehanike tekočin in trdnin ter popis merjenja mehanskih sil na konzolno vpetem nosilcu. V nadaljevanju je predstavljen konstrukcijsko-razvojni proces in postopek izdelave tehnične dokumentacije prototipnega merilnika. S pomočjo numeričnih simulacij in izračunov, izvedenih s programsko opremo ANSYS, je bila razvita kompaktna konstrukcija merilnika pretoka, ki bo potencialno ustrezna za praktično uporabo.
Ključne besede: merilnik pretoka vode, zastojni disk, 3d-tiskanje, optična vlakna, konzolni nosilec, simulacije
Objavljeno v ReVIS: 07.09.2024; Ogledov: 736; Prenosov: 17
.pdf Celotno besedilo (5,87 MB)

3.
4.
5.
6.
Iskanje izvedeno v 0.15 sek.
Na vrh