Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vpliv preventivnih aktivnosti na zmanjševanje kriminalitete
Manuel Vesel, 2012

Opis: Izvajanje preventivnega dela v policiji je zelo pomembno pri preprečevanju kriminalitete. Uspeh pri tem je zelo odvisen od pravilnega pristopa policije in izvajanja policijskega dela v skupnosti. Rezultati kvalitativne raziskave na območju Policijske uprave Novo mesto, ki smo jo izvedli s pogovori v štirih fokusnih skupinah, so pokazali, da izvajanje preventivnih aktivnosti vpliva na zmanjševanje kriminalitete. Najuspešnejše metode so vse oblike svetovanja in opozarjanja, neformalno druženje in povezovanje ter izobraževanje otrok in odraslih. Učinkovitost preventivnih aktivnosti se kaže v odpravi dejavnikov za nastanek kaznivih dejanj in v ozaveščanju ljudi. Na učinkovitost pa vplivajo izvedbene težave, ki predstavljajo veliko oviro pri uspešnosti preventivnih aktivnosti. Iz končnih ugotovitev raziskave lahko sklepamo, da izvajanje preventivnih aktivnosti vpliva na zmanjševanje kriminalitete s tem, da se poizkušajo odpraviti težave, ki to preprečujejo.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: policijsko delo, skupnost, vpliv preventivnih aktivnosti, vodja policijskega okoliša, Policijska uprava Novo mesto, kriminaliteta, zmanjševanje, kvalitativna raziskava, fokusne skupine, uspešnost preventive, izvedbene težave
Objavljeno: 08.08.2018; Ogledov: 2384; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (1,79 MB)

2.
Ukrepi za zmanjševanje tveganj pri upravljanju znanja
Darko Jerković, 2018

Opis: Magistrska naloga predstavlja znanje, grožnje in tveganja ter obravnava področje upravljanja znanja in upravljanja tveganj. Po obravnavi posameznih področjih sledi združitev obeh področij s predstavitvijo ukrepov za zmanjševanje tveganj pri upravljanju znanja. Namen magistrske naloge je preučiti, kakšna tveganja obstajajo na področju upravljanja znanja in predstaviti ukrepe, s katerimi se ta tveganja odpravljajo. V empiričnem delu naloge smo s pomočjo vprašalnikov identificirali tveganja v šestih različno velikih podjetjih in poskusili oceniti, s katerimi ukrepi bi uspeli tveganja zmanjšati.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: znanje, tveganje, obvladovanje tveganj, upravljanje znanja, zmanjševanje tveganj, izguba znanja
Objavljeno: 26.10.2018; Ogledov: 3133; Prenosov: 171
.pdf Celotno besedilo (1,61 MB)

3.
Pristopi za zmanjševanje padcev pacientov z demenco
Emil Marjanović, 2019

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: padci, zmanjševanje padcev, pacienti, demenca
Objavljeno: 27.01.2020; Ogledov: 1823; Prenosov: 80
.pdf Celotno besedilo (610,00 KB)

4.
Strah pred porodom
Ajda Urša Kogovšek Sfiligoj, 2021

Opis: V nosečnosti veliko število žensk doživlja strah pred porodom, ki omejuje kvalitetno življenje in prijetno preživeto nosečnost ter porod. Strah pred porodom tudi pomembno vpliva na potek poroda. Prisotni so lahko vse od manjših skrbi do tesnobnih občutkov, stresa, večje anksioznosti ter depresije, v hujših primerih pa lahko prepoznamo tudi tokofobijo in izogibajoča se vedenja nosečnosti in željo po porodu s carskim rezom. V teoretično raziskovalnem delu želimo ugotoviti, ali obstajajo skupne osebnostne značilnosti pri ženskah, ki pripomorejo k strahu pred porodom, kateri dejavniki vplivajo na strah pred porodom, kako vplivajo različne informacije o porodu na žensko in ali je možno strah pred porodom preprečiti ali vsaj zmanjšati. Izbrana je bila metoda teoretskega pregleda strokovne literature v domači in tuji literaturi. Ženskam s strahom pred porodom je skupna nagnjenost k anksioznosti in/ali depresiji. Če so prisotni nezadovoljstvo s partnerstvom, šibkejši socialni krog, ranljivost, nizka samopodoba in nevroticizem, je možnost za strah pred porodom še toliko večja. Več kot je prisotnih možnih dejavnikov, bolj sta opazna anksioznost med nosečnostjo in strah pred vaginalnim porodom. Komorbidnost anksioznosti in depresije je prisotna pri kar 40 % žensk. Strah pred porodom lahko prepoznamo tudi pri povečani uporabi zdravstvene oskrbe, povečani slabosti in bruhanju, podaljševanjih bolniških odsotnosti, načrtovanih porodih s carskim rezom na zahtevo ženske in a priori uporabi epiduralne analgezije pri ženskah z antenatalno depresijo in/ali anksioznostjo. Negativne zgodbe, zaskrbljujoče informacije, možne bolezni in težave, povezane z otroki, so nekateri izmed dejavnikov, ki vplivajo na strah pred porodom. Slednjega je možno zmanjševati s kognitivnovedenjsko terapijo. Ključna sta priprava na porod in pravočasno ukrepanje ob ugotovljenem strahu pred porodom oziroma diagnozi depresije, anksioznosti ali tokofobije. Pozitiven odnos babice ali porodnega osebja, edukativne šole o porodu za starše, psihoedukacije za prvorodke, psihoterapije v nosečnosti s strani babic, relaksacijske terapije, joga, hipnoza in avtogeni trening so učinkovita orodja, s katerimi lahko zmanjšujemo strah pred porodom, s tem pa zmanjšujemo tudi porodno bolečino.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: nosečnost, porod, strah, tokofobija, anksioznost, depresija, zmanjševanje porodne bolečine, diplomske naloge
Objavljeno: 23.12.2022; Ogledov: 465; Prenosov: 60
.pdf Celotno besedilo (1,26 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh