Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Varnost v internetu stvari
Denis Kebelj, 2018

Opis: Cilj diplomske naloge je s pomočjo literature preučiti in predstaviti pojem IoT in se predvsem osredotočiti na samo varnost in zaščito v sistemu. V prvem delu diplomske naloge je na kratko opisano, kaj je internet stvari (angl. Internet of things – IoT) in predstavljena njegova zgodovina, nekaj primerov uporabe, in sicer pametni domovi in prostori,prenosljive naprave, pametna mesta in uporaba v zdravstvu. Nato sledijo standardi IoT, v zaključku prvega dela pa še tehnologije, ki se uporabljajo oziroma omogočajo internet stvari; to je tehnologija radiofrekvenčne identifikacije (RFID), brezžičnih senzorskih omrežij (WSN), senzorskih omrežij RFID ter brezstična tehnologija NFC. V drugem delu diplomske naloge pa so podrobneje predstavljene varnostne grožnje, nevarnosti in ranljivosti z opisi in primeri napadov na sistem in pa sam internet stvari. Sledijo vidiki varnosti in zaščitni ukrepi oziroma priporočeni načini varovanja. V zaključku so predstavljene še težave in izzivi ter podani praktični primeri in področja uporabe.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: IoT, varnostne grožnje, zaščitni ukrepi, varnost, primer uporabe IoT
Objavljeno: 07.11.2018; Ogledov: 3645; Prenosov: 282
.pdf Celotno besedilo (1,20 MB)

2.
Varno upravljanje gesel
Žan Počkar, 2022

Opis: V diplomski nalogi smo preučili področje varnega shranjevanja gesel. V nalogi najprej analiziramo področje avtentikacije in avtorizacije. Predstavimo zgodovinski razvoj gesel do danes, pogoste napade na gesla in kako se braniti pred njimi. V nalogi obravnavamo področje šifriranja in dipolomsko delo zaključimo z razvojem upravitelja gesel.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: gesla, avtentikacija, avtorizacija, šifriranje, upravitelji gesel, zgoščevalna funkcija
Objavljeno: 25.10.2022; Ogledov: 695; Prenosov: 64
.pdf Celotno besedilo (1,63 MB)

3.
Primerjava in analiza kriptografskih zgoščevalnih funkcij pri zgoščevanju gesel iz vidika zagotavljanja varnosti in hitrosti
David Najžer, 2023

Opis: Kriptografski zgoščevalni algoritmi služijo več namenom, na primer zgoščevanju gesel, preverjanju kontrolne vsote, overjanju digitalnih podpisov ipd. Pri zgoščevanju uporabniških gesel moramo biti še posebej pozorni, da izberemo primeren algoritem, saj se lahko v nasprotnem primeru izpostavimo nevarnosti, da nekdo iz zgoščene vrednosti ugotovi dejansko geslo. Vsekakor so poleg izbire primernega zgoščevalnega algoritma prisotni še številni drugi dejavniki, ki zvišujejo varnostno stopnjo sistema shranjevanja gesel. V magistrski nalogi pregledamo in primerjamo pogosto uporabljene kriptografske zgoščevalne algoritme, z namenom, da ugotovimo, kateri je najbolj primeren za namen zgoščevanja uporabniških gesel. Pregledamo tudi nekatere druge elemente, ki skupaj z algoritmi skrbijo za visoko stopnjo varnosti. V zaključku predstavimo še smernice za kontinuirano vzdrževanje varnosti gesel, njihovo shranjevanje in upravljanje.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: kriptografija, zgoščevalni algoritmi, varovanje gesel, MD5, SHA-2
Objavljeno: 08.03.2024; Ogledov: 171; Prenosov: 7
.pdf Celotno besedilo (1,61 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh