Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Redakcijski informacijski sistem kot orodje izboljšanja poslovanja časopisno-založniškega podjetja
Robert Marijan, 2010

Abstract: Zaradi gospodarske krize in strukturnih sprememb v družbi je časopisnim založnikom vse težje preživeti. Zaradi nujnosti adaptacije lahko kot orodje sprememb uporabijo osnovni informacijski sistem, v našem primeru redakcijski informacijski sistem (RIS). RIS ni zgolj tehnično orodje, ampak v sebi združuje vse opredelitve procesov in potekov del, ki so potrebni za izdelavo osnovnega izdelka podjetja, tiskanega izvoda časopisa. Prav procesi so tisto področje, kjer lahko časopisni založniki (in Delo) naredijo največji korak pri optimizaciji poslovanja in preživetja na trgu po letu 2010.
Found in: ključnih besedah
Keywords: informacijski sistem, redakcijski informacijski sistem, časopis, založnik, procesi, potek dela, optimizacija, spremembe
Published: 08.08.2018; Views: 2510; Downloads: 120
.pdf Fulltext (3,73 MB)

2.
Spremembe v podjetju zaradi staranja delovne sile
Maja Novak, 2015

Found in: ključnih besedah
Keywords: spremembe, staranje, delovna sila, prilagajanje, sposobnosti, trg dela
Published: 20.01.2021; Views: 1088; Downloads: 56
.pdf Fulltext (833,24 KB)

3.
Vpliv pandemije covida-19 na zaposlene in organizacijo dela v izbranem podjetju
Liljana Strmljan, 2022

Abstract: V diplomski nalogi smo raziskali, kako je pandemija covida-19 vplivala na izbrano podjetje. Teoretični del opisuje, kje se je pandemija pričela in kdaj je virus dosegel tudi Slovenijo. Zanimalo nas je, kako je covid-19 vplival na socialne odnose in na usklajevanje dela in družine. Zaradi zajezitve virusa je bilo mnogo podjetij primoranih spremeniti način delovanja, zato smo raziskali, koliko so organizacije delo od doma opravljale pred pandemijo covida-19 in koliko med pandemijo. Teoretični del smo zaključili s predstavitvijo izbranega podjetja. Za potrebe empiričnega dela smo s pomočjo spletnega orodja 1KA izdelali spletni anketni vprašalnik, ki so ga izpolnili zaposleni izbranega podjetja. Anketni vprašalnik je v celoti izpolnilo 20 zaposlenih, delno pa 22. S pridobljenimi podatki smo lahko odgovorili na tri raziskovalna vprašanja, ki smo si jih zastavili. Iz pridobljenih rezultatov smo ugotovili, da je podjetje sprejelo več ukrepov, ki pa niso bistveno vplivali na delo zaposlenih, saj je bilo opravljeno enako dobro kot pred sprejetjem le-teh. Večina zaposlenih tudi ni imela večjih težav z usklajevanjem družine kot pred pandemijo covida-19. Prav tako smo iz odgovorov razbrali, da je podjetje med pandemijo covida-19 podpiralo svoje zaposlene tako z oskrbo potrebnih tehnologij kot pri usklajevanju dela in družine. Vse podatke smo grafično prikazali in jih ustrezno interpretirali.
Found in: ključnih besedah
Keywords: covid-19, usklajevanje, spremembe dela, družina, podjetje, diplomske naloge
Published: 09.01.2023; Views: 464; Downloads: 63
.pdf Fulltext (1,83 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top