Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Povezanost organizacijske klime, zadovoljstva zaposlenih, vodstvenih veščin in vrednot
Dušan Krajnik, 2016

Opis: Poslovni procesi, ne glede na dejavnost posameznih podjetij ali institucij, ki so lahko v zasebni ali državni lasti ali imajo status javno-zasebnega partnerstva, so postali po eni strani zelo preprosti, po drugi strani pa izredno zapleteni. Vse procese pa tako ali drugače upravljajo ljudje, ki imajo različna uporabna znanja, veščine, izkušnje oziroma so za to delo dovolj kompetentni. Poleg zaposlenih z ustreznimi kompetencami je za doseganje dobrih poslovnih rezultatov zelo pomembno, kakšni so v podjetju oziroma instituciji odnosi do zaposlenih oziroma kako se z ljudmi pri delu ravna. Zaradi tega se je v poslovnem svetu že pred mnogimi leti ustalila praksa, da se z različnimi metodami preučuje, meri, podrobno spremlja in analizira organizacijsko klimo, zadovoljstvo zaposlenih z različnimi vidiki dela, vodstvene veščine vodij in delovne vrednote. Merjenja sama po sebi ne bi imela nobenega pomena. Šele primerjave in analize različnih podatkov, ki so bili pridobljeni z merjenji, ter ugotavljanje povezav med navedenimi kategorijami prinesejo dodano vrednost teh merjenj. Dinamika poslovnega življenja v tem stoletju narekuje še posebno skrb, ki jo moramo namenjati ravnanju z ljudmi pri delu. Samo tisti zaposleni, ki so zadovoljni, bodo lahko kakovostno opravljali naložene naloge, sledili viziji in strategiji posameznega podjetja ali institucije in napredovali v poslovnem in v zasebnem svetu.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: ravnanje s človeškimi viri, organizacijska klima, zadovoljstvo zaposlenih, vodstvene veščine, Slovenija, magistrske naloge
Objavljeno: 07.11.2017; Ogledov: 3766; Prenosov: 238
.pdf Celotno besedilo (995,99 KB)

2.
3.
Obvladovanje tveganj pri ravnanju s človeškimi viri v podjetju X
Jacques Kolenc, 2022

Opis: Diplomsko delo v uvodnem delu prikazuje teoretično podlago za obvladovanje tveganj pri ravnanju s človeškimi viri. V teoretičnem delu so prikazani osnovni koncepti obvladovanja tveganj pri ravnanju s človeškimi viri, ta del pa je podprt z empiričnim delom, kjer smo s pomočjo anketnega vprašalnika med 105 zaposlenimi v Podjetju X želeli prikazati mnenja zaposlenih o celotnem procesu obvladovanja tveganj pri ravnanju s človeškimi viri. Iz rezultatov anketnega vprašalnika je razvidno, da v preučevanem podjetju uporabljajo ustrezne prakse pri ravnanju s človeškimi viri. Predvsem je dobro urejeno področje ohranjanja zdravja zaposlenih, pa tudi področje varnosti ter obvladovanja tveganj na področju človeških virov. Zaposleni menijo, da v podjetju najbolje obvladujejo tveganja, povezana s pravno varnostjo, z zdravjem in dobrobitjo ter z varovanjem podatkov zaposlenih. K motiviranosti zaposlenih najbolj prispeva organizacija dela, samostojnost zaposlenih pri delu, pa tudi izobraževanje ter usposabljanje za osebnostno rast. Manj pozornosti pa posvečajo motivacijskim dejavnikom, kot so visoka stopnja osebne odgovornosti, oblikovanje zanimivih delovnih mest ter atmosferi na delovnem mestu.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Kadrovski management, ravnanje s človeškimi viri, tveganja, motivacija.
Objavljeno: 01.10.2022; Ogledov: 574; Prenosov: 35
.pdf Celotno besedilo (1006,52 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh