Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Društvo - strategija in delovanje društva
Patricija Firbas, 2018

Opis: Društva, imajo v nacionalnem redu Republike Slovenije posebno mesto. Ta združenja so po številu največja in tudi najbolj pomembna oblika združenj fizičnih in pravnih oseb. Temeljijo po naslednjih načelih; prostovoljnosti, samostojnosti, nepridobitnosti, javnosti in popolne odgovornosti. V diplomskem delu sem proučila zakonsko podlago za delovanje društev, opisala upravne postopke in registracijo društva. Predstavila sem spremembo temeljnega akta, zastopnika, imena, sedeža in predstavila načine financiranja društev ter njihovo prenehanje. Vključila sem sodno in ustavnosodno prakso o društvih kot akterju pred sodiščem v Republiki Sloveniji. V diplomskem delu sem predstavila tudi Splošno deklaracijo o človekovih pravicah, Evropsko konvencijo o človekovih pravicah, Mednarodni pakt o državljanskih in političnih pravicah ter Mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah. Dodala sem še vlogo Varuha človekovih pravic Republike Slovenije, pri čemer sem vključila sodno prakso Evropskega sodišča za človekove pravice. Cilj diplomskega dela je bil prikazati proces strateškega načrtovanja in menedžmenta, usmerjen h Kolesarsko-pohodniškemu društvu Hej, gremo naprej. Zastavila sem osnovno vizijo in strateške usmeritve za uspešno delovanje in širjenja društva na celotno Slovenijo.
Najdeno v: osebi
Objavljeno: 07.03.2019; Ogledov: 1906; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (1,15 MB)

2.
Vloga Svetovne banke na Zahodnem Balkanu
Patricija Firbas, 2023

Opis: V magistrskem delu obravnavam vlogo Svetovne banke na Zahodnem Balkanu. Predstavim vse države Zahodnega Balkana skozi tranzicijsko pot v Evropsko unijo, z izjemo Hrvaške, ki je že članica Evropske unije. Raziskala sem mednarodni in diplomatski vidik te poti; podrobneje sem ga raziskala s pomočjo raziskovalnih vprašanj. Pri tem sem uporabila opisno metodo statičnega makroekonomskega raziskovanja in kombinacijsko ter destruktivno razlagalno metodo. S pomočjo dualnega sklepanja sem povzela ključne ugotovitve ter jih utemeljila na podlagi odgovorov na poglavitna raziskovalna vprašanja. Namen in cilj magistrskega dela obsega raziskavo programa Zelene agende za Zahodni Balkan ter podrobno proučitev držav Zahodnega Balkana, glede višine finančne pomoči ter glede na to katere države Zahodnega Balkana so prejele več finančne pomoči ter zakaj. Svoje ugotovitve sem povzela s pomočjo uvedbe Programa zelenih gospodarskih reform ter podala rešitve s pomočjo gospodarske zelene reforme, ki so namenjene oblikovanju nacionalnega soglasja o strukturnih izzivih za gospodarstvo in dajanju prednostnih reform po vseh državah Zahodnega Balkana. V magistrskem delu sem ugotovila, da je Program zelenih gospodarskih reform moral oceniti prehod na bolj okolijsko trajnostno, krožno in nizko ognjiščno gospodarstvo na Zahodnem Balkanu. V ta namen bo nujno potrebno v programih gospodarskih reform, v skladu z izvajanjem evropskega semestra, vključevati kazalnike o ciljih trajnostnega razvoja in učinkovitosti virov. Na primer, pregled učinkovitih virov, o katerem Zahodni Balkan delno že poroča, bi lahko uporabili za pridobivanje informacij o njihovem prehodu na model trajnostne gospodarske rasti. V sklepnih ugotovitvah povzemam, da so bile države Zahodnega Balkana skozi tranzicijsko pot na poti v Evropsko unijo deležne finančne pomoči Svetovne banke, s pomočjo katere so lahko uvedle potrebne spremembe in programe zelenih gospodarskih reform, ki so pripomogle k trajnostnem razvoju Zahodnega Balkana.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: širitev Evropske unije, Zahodni Balkan, Zelena agenda za Zahodni Balkan, trajna gospodarska rast, gospodarska reforma, skupni enotni trg, Svetovna banka, Agenda za trajnostni razvoj do leta 2030
Objavljeno: 18.01.2024; Ogledov: 249; Prenosov: 21
.pdf Celotno besedilo (1,63 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh