Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Primerjava postopkov in orodij za preskušanje programske kode, napisane v programskih jezikih Javascript in Python
Urška Rožman, 2019

Opis: Diplomska naloga znotraj teoretičnega dela poudarja pomen preskušanja programske opreme ter razčleni metode, načela, pristope in načine preskušanja programske opreme. Znotraj empiričnega dela so implementirani trije programski problemi, ki so implementirani tako v programskem jeziku JavaScript kot v programskem jeziku Python, ter programski preskusi implementirani v okoljih Jasmine, Ava, Unittest ter Python. Dobljene preskuse smo analizirali na podlagi različnih izbranih kriterijev. V prvem koraku smo analizirali čas, potreben za izvedbo preskusov, namestitev okolja ter zahtevnost implementacije preskusov. V drugem koraku smo analizirali način, jasnost in natančnost prikaza uspelih ter neuspelih preskusov, v tretjem pa, kako se programsko okolje obnaša ob vnosu nepravilnih, nedefiniranih vrednosti ter zaznavanje razlike med velikostjo črk.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: programska oprema, preskušanje programske opreme, JavaScript, Python, okolja za preskušanje programske opreme
Objavljeno: 14.08.2019; Ogledov: 2693; Prenosov: 185
.pdf Celotno besedilo (1013,93 KB)

2.
Spletna aplikacija, ki ilustrira komunikaciji UDP in TCP
Žika Jeram, 2020

Opis: Za razumevanje in razlaganje delovanja protokolov transportne plasti v računalniških omrežjih obstaja več različnih načinov. Opisi protokolov so dostopni v različni strokovni literaturi, na spletu pa obstaja mnogo strani, ki se na različne načine lotevajo obravnavanja te teme. V tej diplomski nalogi bom predstavil spletno aplikacijo, ki ilustrira delovanje protokolov UDP in TCP, uporabljalo pa se jo bo lahko tudi v učne namene. V prvem delu diplomske naloge najprej povzemam razvoj referenčnih modelov računalniških omrežij in opisujem transportno plast, v nadaljevanju pa podrobno predstavim delovanje obeh protokolov. Drugi del naloge vsebuje potek razvoja in testiranja spletne aplikacije, izdelan pa je tudi kratek uporabniški priročnik, za lažjo uporabo same aplikacije.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: računalniška omrežja, transportna plast, protokol UDP, protokol TCP, spletna aplikacija
Objavljeno: 01.10.2020; Ogledov: 1795; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (3,10 MB)

3.
Razširitev wi-fi omrežja Šolskega centra Krško-Sevnica z Mikrotik mrežno opremo
Zoran Tkavc, 2021

Opis: V diplomski nalogi je opisano načrtovanje in izvedba brezžičnega omrežja z uporabo mrežne opreme proizvajalca MikroTik v prostorih Šolskega centra Krško-Sevnica. Novo Wi-Fi omrežje je bilo treba vključiti v obstoječe omrežje šolskih delavnic in ustrezno zavarovati pred nepooblaščenimi dostopi. Wi-Fi omrežje je namenjeno širši rabi, zato sem v teoretičnem delu naloge predstavil osnove delovanja Wi-Fi omrežij ter opisal nadzor dostopa z avtentikacijo, pri kateri ugotavljamo identiteto uporabnika. V empiričnem delu sem pri načrtovanju omrežja v Šolskem centru izhajal iz šolskih potreb in razpoložljive mrežne opreme. Centraliziran nadzor dostopa uporabnikov je izveden z uporabo FreeRADIUS strežnika. Za nadzor nad delovanjem omrežja sem uporabil aplikacijo Dude podjetja Mikrotik. Na koncu sem izvedel meritve, s katerimi sem ocenil izvedbo brezžičnega omrežja. Rezultati meritev so potrdili ustreznost načrtovanega Wi-Fi omrežja potrebam Šolskega centra Krško-Sevnica.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Wi-Fi, RouterOS, FreeRADIUS, Mikrotik, VLAN, IP
Objavljeno: 29.06.2021; Ogledov: 1200; Prenosov: 102
.pdf Celotno besedilo (1,91 MB)

4.
Orkestracija omrežnih storitev
Jure Šumak, 2021

Opis: Glede na rastočo potrebo po večjih in zmogljivejših omrežij so podjetja primorana poiskati rešitve zunaj okvira tradicionalnega upravljanja omrežij. Ravno zaradi te potrebe so nastala t. i. programsko definirana omrežja (PDO). PDO omogočajo »skalabilnost« in preprostejši pristop k reševanju učinkovitega upravljanja omrežij. Orkestratorji omrežnih storitev temeljijo prav na teh rešitvah in omogočajo dodatne funkcionalnosti, ki so namenjene predvsem ponudnikom internetnih storitev. V diplomski nalogi smo primerjali različne odprtokodne in zaprtokodne rešitve orkestracije omrežnih storitev. Prav tako smo na podlagi študije primera razvili omrežno storitev ACL po meri, s pomočjo orodja Cisco NSO za namišljeno podjetje, in jo temu primerno tudi testirali.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: računalniška omrežja, omrežne storitve, programsko definirana omrežja, orkestracija omrežnih storitev, Cisco NSO
Objavljeno: 17.03.2022; Ogledov: 997; Prenosov: 83
.pdf Celotno besedilo (1,03 MB)

5.
Virtualizacija manjše strežniške infrastrukture s hipervizorjem VMware ESXi
Andrej Franko, 2023

Opis: Virtualizacija je tehnologija, ki omogoča ustvarjanje virtualnih različic računalniških virov. Glavne prednosti virtualizacije vključujejo boljšo uporabo virov, večjo fleksibilnost, varnost, zanesljivost ter prihranek stroškov. V nalogi smo preučili prednosti in slabosti virtualizacije, primerjali ponudnike orodij za virtualizacijo in predstavili virtualizacijo kot rešitev za enostavnejše upravljanje IT-strežniške infrastrukture. Uporaba virtualizacije omogoča enostavno upravljanje in vzdrževanje informacijske infrastrukture ter izboljšuje izrabo virov. Premikanje virtualnih strojev med strežniki olajša vzdrževanje in zagotavlja neprekinjeno delovanje, ključno pa je tudi zagotavljanje varnosti virtualnega okolja s posodobitvami, varnostnimi rešitvami in vzdrževanjem.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: strežnik, VMware ESXi, virtualizacija strojne opreme, informacijska infrastruktura, migracija strežniške infrastrukture
Objavljeno: 20.09.2023; Ogledov: 330; Prenosov: 20
.pdf Celotno besedilo (3,22 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh