Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 10 / 99
First pagePrevious page12345678910Next pageLast page
1.
Metode za spodbujanje idej posameznikov : ustvarjalno načrtovanje novih izdelkov in storitev
Srečo Zakrajšek, 2025, professional monograph

Abstract: Umetna inteligenca predstavlja izjemne možnosti ob uporabi različnih metod in tehnik za generiranje idej in njihovih kombinacij. Ta priročnik ponuja pet kreativnih metod, ki pomagajo posameznikom pri ustvarjanju novih idej, reševanju problemov ter načrtovanju izdelkov in storitev. Vsaka metoda oziroma tehnika je opisana skozi praktične primere in prilagojena široki uporabi – od vsakdanjih izzivov do kompleksnih projektov. V priročniku boste spoznali kako načrtujemo in izvedemo naslednje postopke: Ideje, ki se porodijo posameznikom, Analogija (podobnost, sorodnost), Prisilne povezave, Igre z besedami in Miselni vzorci. Izbira prave metode oz. tehnike je odvisna od specifičnega problema in ciljev, zato priročnik ponuja smernice za izbiro optimalnega pristopa. Cilj je izboljšati sposobnosti načrtovanja, kreativnega razmišljanja in prilagajanja, s čimer lahko preprečimo težave še preden nastanejo ter poiščemo priložnosti tam, kjer jih prej nismo videli.
Keywords: kreativnost, načrtovanje, umetna inteligenca, ideje, analogija, prisilne povezave, igre z besedami, miselni vzorci
Published in ReVIS: 06.03.2025; Views: 162; Downloads: 5
.pdf Full text (2,12 MB)

2.
Inovativne metode za nove perspektive : ustvarjalno načrtovanje novih izdelkov in storitev
Srečo Zakrajšek, 2025, professional monograph

Abstract: V hitro spreminjajočem se svetu postajajo inovativne rešitve ključnega pomena za uspeh v osebnem in profesionalnem življenju. Ta priročnik ponuja pet kreativnih metod, ki pomagajo pri oblikovanju novih idej, reševanju problemov in razvoju novih perspektiv. Vsaka metoda je opisana skozi praktične primere in prilagojena široki uporabi – od vsakdanjih izzivov do kompleksnih projektov. V priročniku boste spoznali metode 6 klobukov, Postavljanje ovir in izzivov, SCAMPER, TRIZ, Design Thinking ter njihovo uporabo v kombinaciji z umetno inteligenco ChatGPT. Izbira prave metode je odvisna od specifičnega problema in ciljev, zato priročnik ponuja smernice za izbiro optimalnega pristopa. Cilj je izboljšati sposobnosti načrtovanja, kreativnega razmišljanja in prilagajanja, s čimer lahko preprečimo težave še preden nastanejo ter poiščemo priložnosti tam, kjer jih prej nismo videli.
Keywords: kreativnost, načrtovanje, umetna inteligenca, 6 klobukov, postavljanje ovir, postavljanje izzivov
Published in ReVIS: 14.02.2025; Views: 251; Downloads: 7
.pdf Full text (1,91 MB)

3.
Idejna zasnova notranje opreme hiše R8 : diplomsko delo
Ožbej Kozmelj, 2024, undergraduate thesis

Keywords: diplomske naloge, novogradnja, skandinavski stil, načrtovanje, štiričlanska družina, mansarda
Published in ReVIS: 24.01.2025; Views: 200; Downloads: 19
.pdf Full text (12,78 MB)

4.
Vloga karierne orientacije v visokošolskem izobraževanju
Sara Hozjan, 2025, not set

Abstract: Zgodnje odločanje o karieri, ki ga dojemamo kot neprekinjen in dinamičen proces, je ključno za mlade na današnjem konkurenčnem trgu dela, česar se zavedajo tudi visokošolske inštitucije. Pomembno je, da se mlad diplomant zna soočiti z izzivi menjavanja zaposlitve in aktivno oblikovati svoj karierni razvoj. Vendar pa raziskave med mladimi razkrivajo številne probleme, s katerimi se soočajo mladi ob prehodu na trg dela, kot so na primer spoznavanje samega sebe, iskanje delovnih mest v skladu z njihovimi pričakovanji ter željami, iskanje zaposlitve, priprava življenjepisa ter priprava na zagovor in podobno. Prav tako se pojavljajo tudi problemi, kot so vse večje zahteve delodajalcev, kako lahko mladi pristopijo do njih, navežejo stik, se predstavijo, poudarijo svoje prednosti in veščine. Pomembno je, da so mladi seznanjeni z izzivi trga dela, da razvijejo kompetence načrtovanja in vodenja kariere. Menimo, da so izzivi prehoda na trg dela toliko večji ravno zaradi tega. Mladi poiščejo pomoč pri načrtovanju kariere ter dodatna izobraževanja šele ob vstopu na trg dela, namesto da bi to možnost izkoristili že v času študija ob pomoči kariernega centra ter kariernih svetovalcev. Zato je vloga karierne orientacije s tega vidika zelo pomembna. Karierna orientacija predstavlja ključni element, ki bi moral biti vključen v celoten proces izobraževanja, saj sistematično ter dosledno razvija njihove kompetence. Študentom nudi informacije in podporo za sprejemanje odločitev, izbiro poklicne poti ter načrtovanje kariere. Študenti, ki že med šolanjem izkoristijo možnosti karierne orientacije, so bolje pripravljeni na prehod na trg dela, kar vodi do bolj informiranih odločitev glede poklica in razvoja profesionalnih stikov. V diplomski nalogi smo med študenti fakultet članic Univerze v Novem mestu preučili stališča študentov do vključevanja v storitve kariernega centra in karierne orientacije ter njihovo aktivno vlogo pri načrtovanju kariere. Analizirali smo potrebe po visokokakovostni karierni orientaciji med študijem, ovrednotili načine izvajanja karierne orientacije ter poiskali tematska področja, na katerih študenti potrebujejo največ podpore. Raziskava je pokazala, da večina študentov pozna svoje karierne možnosti in ima oblikovane karierne cilje, vendar se pri njih pojavlja dvom oz. občutek negotovosti glede prihodnosti in vprašanje, ali bi morali poiskati pomoč pri načrtovanju kariere. Tako študenti ne poznajo v zadostni meri vseh storitev kariernega centra, pogosto pa njihove aktivnosti zaradi študijskih in drugih obveznosti dojemajo kot dodatno obveznost in ne kot priložnost za razvoj kariernih kompetenc in načrtovanje kariere.
Keywords: karierna orientacija, mladi, načrtovanje kariere, karierni center, visokošolska inštitucija
Published in ReVIS: 23.01.2025; Views: 205; Downloads: 10
.pdf Full text (1,19 MB)

5.
Cenovno dostopna prenova mestnega stanovanja : diplomsko delo
Nika Kokalj, 2024, undergraduate thesis

Keywords: diplomske naloge, prenova, stanovanje, načrtovanje, cenovno ravnovesje
Published in ReVIS: 18.01.2025; Views: 206; Downloads: 64
.pdf Full text (276,51 MB)

6.
Idejna zasnova glampinga v majhnem kraju : diplomska naloga
Jerneja Zupanek, 2024, undergraduate thesis

Keywords: ekoturizem, glamping, trženjsko načrtovanje, diplomsko delo
Published in ReVIS: 17.12.2024; Views: 237; Downloads: 5
.pdf Full text (1,11 MB)

7.
DETEKCIJA NAPAK LAKIRANJA NA KAROSERIJI AVTOMOBILA
Anja Staniša, 2024, not set

Abstract: Kakovost se pri proizvodnji avtomobilov večkrat preverja tudi v lakirnici, kjer se pregledujejo napake, ki so nastale pri lakiranju karoserije avtomobila. Z uvedbo sistema za detekcijo napak s pomočjo strojnega vida in umetne inteligence (AI) bi proces nadzora kakovosti in odkrivanja napak postal avtomatiziran. S tem bi dosegli večjo natančnost in zanesljivost pri odkrivanju napak. Diplomska naloga opisuje potrebne spremembe za vpeljavo tega novega sistema v proizvodnjo.
Keywords: zagotavljanje kakovosti detekcija napak umetna inteligenca načrtovanje projektov napake lakiranja
Published in ReVIS: 05.12.2024; Views: 312; Downloads: 1
This document has many files! More...

8.
Pomen storitve karierne orientacije v visokošolski instituciji
Mojca Blažič, 2024, original scientific article

Keywords: karierna orientacija, mladi, karierni center, karierno načrtovanje, kariera
Published in ReVIS: 26.11.2024; Views: 300; Downloads: 3
.pdf Full text (293,69 KB)

9.
Načrtovanje procesov z vrednostno analizo delovnega poteka : magistrska naloga
Boštjan Zagorc, 2024, master's thesis

Keywords: načrtovanje, proizvodnja, REFA, vrednostna analiza, proces, sistem, stroški, magistrske naloge
Published in ReVIS: 22.07.2024; Views: 449; Downloads: 0
This document has many files! More...

10.
Poslovni načrt podjetja Ličko : diplomska naloga
Nina Ličen, 2024, undergraduate thesis

Keywords: strateško načrtovanje, poslovni načrti, analiza trga, jajčkomati, diplomsko delo
Published in ReVIS: 07.06.2024; Views: 945; Downloads: 17
.pdf Full text (1,10 MB)

Search done in 0.27 sec.
Back to top