Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 10 / 15
First pagePrevious page12Next pageLast page
1.
2.
Uvedba e-arhiva v podjetju Bilban Kranj, d.o.o.
Polona Basej, 2012

Found in: ključnih besedah
Keywords: e-arhiv, zakonodaja, dokumentiranje, arhiviranje dokumentov, programska oprema, klasifikacijski načrt
Published: 14.06.2018; Views: 2887; Downloads: 167
.pdf Fulltext (2,32 MB)

3.
Optimizacija projektnega pristopa s poudarkom na celoviti informatizaciji projektne pisarne
Katja Sajtl, 2012

Abstract: Ustrezen način poslovanja ter stremenje k izboljševanju in racionalizaciji je za podjetje v današnjem času velikega pomena. Zaradi vedno ostrejših razmer na trgu skuša dosegati vse več podjetij konkurenčno prednost z ustreznim projektnim pristopom. V boju za obstoj na trgu in za doseganje konkurenčne prednosti je bila v podjetju TPV, d. d., vpeljana projektna pisarna ter postavljen projektni pristop, katerega so več let izboljševali. Sedaj ga je potrebno celovito informacijsko podpreti. Za podjetje TPV, d. d., je izvedba projektov znotraj planiranih rokov, stroškov in kakovosti ključnega pomena, zaradi česar bom v okviru magistrske naloge odgovorila na vprašanje, ali je obstoječi način vodenja projektov v podjetju TPV, d. d., skladen z vodenjem projektov, kot ga opredeljuje teorija, ter poiskala ustrezno programsko rešitev za celovito informatizacijo projektnega pristopa.
Found in: ključnih besedah
Keywords: projekt, projektna pisarna, projektno vodenje, programska podpora, projektni pristop, informatizacija, informatizacija projektnega pristopa
Published: 08.08.2018; Views: 2891; Downloads: 133
.pdf Fulltext (1,33 MB)

4.
Hotelska rešitev v oblaku za majhne hotele in pridobivanje konkurenčne prednosti
Martin Kunej, 2012

Abstract: V diplomski nalogi proučujem vpeljavo in vpliv internetne tehnologije računalništva v oblaku na poslovanje majhnih hotelov, ki se danes soočajo s številnimi izzivi na globalnem trgu. Osredotočam se na hotelsko programsko opremo v oblaku kot novo informacijsko-komunikacijsko tehnologijo (v nadaljevanju IKT) v hotelski panogi, ki kaže, posebej pri majhnih hotelih, številne pridobitve in priložnosti za izboljšanje poslovanja in pridobivanja konkurenčne prednosti. Nakazana je potreba po vpeljavi IKT-ja v majhen hotel, pri tem osvetlim številne dejavnike, ki na vpeljavo oziroma sprejemanje IKT-ja vplivajo bodisi pospeševalno bodisi zaviralno. Nenazadnje predstavljam predlog hotelske programske opreme v oblaku za upravljanje manjšega nastanitvenega obrata Hotelinco, na podlagi česar ugotavljam uporabne lastnosti programske opreme v oblaku za majhen hotel.
Found in: ključnih besedah
Keywords: računalništvo v oblaku, hotelska panoga, majhni hoteli, programska oprema, storitev, hotelski informacijski sistem, Hotelinco, konkurenčna prednost
Published: 10.08.2018; Views: 2721; Downloads: 155
.pdf Fulltext (1,01 MB)

5.
Programske rešitve za pomoč pri okulistični dejavnosti
Andrej Kramar, 2014

Abstract: Pri zdravem človeku je oko najpomembnejše čutilo za zaznavo zunanjega sveta in okolice, okulistične ordinacije pa imajo pomembno vlogo pri ohranjanju vida. Da lahko zagotavljajo ustrezno raven oskrbe, potrebujejo dobro informacijsko podporo za pregled nad obstoječim stanjem pacientov. V okulističnih ordinacijah se uporabljajo različne programske rešitve, s katerimi se delo poenostavi, zdravstveno osebje pa se zato lahko bolj posveča pacientom. Točnost in hitrost pridobivanja podatkov je za okulistične ambulante zelo pomemben dejavnik. V tej nalogi želim ponuditi okulistični ordinaciji programsko rešitev, s katero bi zajeli njihove potrebe pri izvajanju pregledov vida. Z diplomsko nalogo bom olajšal odločitev pri izbiri informacijskega sistema za podporo okulističnega pregleda. Želim ponuditi program, ki bo najustreznejši glede na merila. V ta namen sem preučil in ocenil že izdelane programe, na koncu pa sem se odločil za nov program, saj nobena izdelana rešitev ni zajemala vseh potrebnih funkcionalnih potreb.
Found in: ključnih besedah
Keywords: okulistika, podatkovna baza, programska rešitev, upravljanje podatkov
Published: 20.08.2018; Views: 3430; Downloads: 117
.pdf Fulltext (1,47 MB)

6.
Elektronsko podpisovanje dokumentov na spletu
Primož Pincolič, 2015

Abstract: Poslovna opravila iz vsakdanjega življenja, kot so na primer plačevanje položnic, naročanje različnih uradnih obrazcev, oddajanje davčnih napovedi ter ne nazadnje pisna komunikacija, se z napredkom informacijske družbe v čedalje večji meri selijo na splet. Nekatera so na svojih področjih celo že postala ustaljena oziroma prevladujoča oblika komunikacije. Ob tem se pojavlja vprašanje zagotavljanja identitete poslovnih subjektov. Ravno tako pomembno je tudi zagotavljanje integritete vsebine, ki potuje po spletu. Cilj raziskave je bil pregled obstoječih tehnologij in tehnik elektronskega podpisovanja z možnostjo izboljšanja z novo konkretno programsko rešitvijo. Nova rešitev mora zagotavljati enoten način elektronskega podpisovanja skozi več različnih vrst naprav, operacijskih sistemov ter brskalnikov, kar trenutne rešitve ne omogočajo. Rezultat raziskave je nov način implementacije podpisovanja na spletu, ki trenutno na trgu še ni prisoten, in zadostuje vsem zadanim ciljem.
Found in: ključnih besedah
Keywords: elektronski podpis, spletna aplikacija, programska rešitev, elektronsko potrdilo, XML, XMLDsig, XAdEs
Published: 21.08.2018; Views: 3204; Downloads: 150
.pdf Fulltext (1,03 MB)

7.
Informacijska varnostna kultura uporabnikov nelegalne programske opreme
Simon Šašek, 2015

Abstract: Programska oprema je sestavni del računalniških sistemov. Uporabnikom omogoča izvajanje raznovrstnih avtomatiziranih postopkov in s tem zadovoljuje njihove potrebe. V svetu programske opreme najdemo veliko dobrega, žal pa tudi slabega. Kljub veliki ponudbi licenčne, brezplačne in odprtokodne programske opreme obstaja tudi precej nelegalne. Ta je znana po tem, da ni pridobljena in uporabljena na legalen način. Njena uporaba lahko prinese nekatere nepričakovane in neprijetne posledice, ki se jim lahko izognemo le s premišljeno uporabo. Poučiti se moramo o varni uporabi takšne programske opreme in se skladno s tem tudi obnašati. V diplomski nalogi smo proučevali informacijsko varnostno kulturo uporabnikov nelegalne programske opreme. Z raziskavo smo želeli ugotoviti, kakšen je razkorak med znanjem uporabnikov in njihovim ravnanjem pri stiku z nelegalno programsko opremo. Ugotovili smo, da se večina ljudi, ki uporablja nelegalno programsko opremo, ne vede varno. Na podlagi rezultatov žal ne moremo trditi, da se večina ljudi zaveda nevarnosti nelegalne programske opreme.
Found in: ključnih besedah
Keywords: informacijska varnostna kultura, nelegalna programska oprema, znanje, zavedanje, vedenje
Published: 21.08.2018; Views: 2875; Downloads: 132
.pdf Fulltext (1,11 MB)

8.
Uporaba programskih orodij v mikro, malih in srednje velikih podjetjih v novomeški regiji
Jaka Slobodnik, 2017

Abstract: Dandanes se čedalje več podjetij na trgu sooča z izzivi, ki zahtevajo strokovno, hitro in natančno delovanje. Takšen način poslovanja je povezan z uporabo naprednejše tehnologije. S to tematiko bo povezana diplomska naloga, v kateri nas zanima, katera programska orodja uporabljajo mikro, mala in srednje velika podjetja (v nadaljevanju MSP) v Novomeški regiji. Praktično vsako podjetje danes uporablja določeno programsko opremo, ki je aktualna od samega začetka delovanja le-tega, določena podjetja pa so bila prisiljena v zamenjavo in nadgradnjo programske opreme. V diplomski nalogi smo opisali naslednje vrste programskih orodij: orodja za urejanje in oblikovanje besedila, orodja za urejanje in oblikovanje preglednic, orodja za obdelavo bitnih slik, orodja za obdelavo vektorskih slik, orodja za zaščito računalnika in datotek, orodja za stiskanje datotek, orodja za izdelavo varnostnih kopij datotek, orodja za digitalno komuniciranje med posamezniki ter prilagojena programska orodja, med katere spada SAP. Programska orodja imajo v primeru uporabe veliko vlogo, saj so v pomoč podjetjem pri izvajanju opravil. Prav tako podjetjem in zaposlenim v posameznem podjetju olajšajo delo in omogočajo, da je le to bolje organizirano, hitreje opravljeno in načrtovano ter da se delegirane naloge hitreje opravijo. Na koncu diplomske naloge smo prikazali naše analizirane rezultate in podprli ali ovrgli hipoteze.
Found in: ključnih besedah
Keywords: programska orodja, mikro podjetje, malo podjetje, veliko podjetje, novomeška regija, prilagojena programska orodja
Published: 24.08.2018; Views: 2677; Downloads: 144
.pdf Fulltext (3,13 MB)

9.
Primerjava postopkov in orodij za preskušanje programske kode, napisane v programskih jezikih Javascript in Python
Urška Rožman, 2019

Abstract: Diplomska naloga znotraj teoretičnega dela poudarja pomen preskušanja programske opreme ter razčleni metode, načela, pristope in načine preskušanja programske opreme. Znotraj empiričnega dela so implementirani trije programski problemi, ki so implementirani tako v programskem jeziku JavaScript kot v programskem jeziku Python, ter programski preskusi implementirani v okoljih Jasmine, Ava, Unittest ter Python. Dobljene preskuse smo analizirali na podlagi različnih izbranih kriterijev. V prvem koraku smo analizirali čas, potreben za izvedbo preskusov, namestitev okolja ter zahtevnost implementacije preskusov. V drugem koraku smo analizirali način, jasnost in natančnost prikaza uspelih ter neuspelih preskusov, v tretjem pa, kako se programsko okolje obnaša ob vnosu nepravilnih, nedefiniranih vrednosti ter zaznavanje razlike med velikostjo črk.
Found in: ključnih besedah
Keywords: programska oprema, preskušanje programske opreme, JavaScript, Python, okolja za preskušanje programske opreme
Published: 14.08.2019; Views: 2696; Downloads: 185
.pdf Fulltext (1013,93 KB)

10.
Risana animacija in video kot tradicionalno-digitalni pristop h klubskim vizualijam
Nino Kovač, 2020

Found in: ključnih besedah
Keywords: klubske vizualije, videoprojekcije, animacija, video, programska oprema
Published: 31.05.2021; Views: 860; Downloads: 69
.pdf Fulltext (28,89 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top