Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 10 / 17
First pagePrevious page12Next pageLast page
1.
2.
Naložbene strategije nekaterih najuspešnejših vlagateljev svetovnih borz in primerjava njihove donosnosti s slovenskimi skladi
Ema Peternel, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo preučuje naložbene pristope Warrena Buffetta, Billa Ackmana in Chamatha Palihapitiye. Osredotočili smo se na štiri hipoteze: 1. Pravilno ocenjevanje in spremljanje notranje vrednosti podjetja v prihodnosti omogoča nadpovprečne donose na naložbo. 2. Donosnost in tveganje sklada sta odraz njegove izbrane naložbene strategije. Skladi, ki so pripravljeni sprejeti večje tveganje, pogosto ciljajo na višje donose, medtem ko se bolj konservativni skladi, kot so obvezniški ali mešani skladi, osredotočajo na doseganje nižjih, a stabilnejših donosov. 3. Najpomembnejša dejavnika v investiranju sta čas in potrpljenje. 4. Borzni trg ne odraža vedno realne vrednosti posameznega podjetja, zato je pomembna kritična presoja vsake odločitve in ne slepo sledenje tržnim trendom.
Keywords: vlagatelji, naložbene strategije, borzni trg, notranja vrednost, naložbeni skladi, vrednotenje podjetij.
Published in ReVIS: 26.09.2023; Views: 384; Downloads: 20
.pdf Full text (1,10 MB)

3.
4.
5.
6.
7.
Vključevanje evropskih sredstev v proračun občine X : diplomsko delo
Lea Preložnik, 2011, undergraduate thesis

Keywords: finance, evropska sredstva, strukturni skladi, kohezijski skladi
Published in ReVIS: 11.12.2020; Views: 1638; Downloads: 58
.pdf Full text (718,96 KB)

8.
Boj proti goljufijam in zaščita finančnih interesov Evropske Unije v Republiki Sloveniji : magistrsko delo
Tjaša Završnik, 2019, master's thesis

Abstract: Zaščita finančnih sredstev in interesov Evropske unije je določena že v sami PDEU, ki v členu 310(6) določa, da Unija ter države članice preprečujejo goljufije in pa vsa druga nezakonita dejanja, katera škodijo finančnim interesom Unije. Najmočnejša obramba pred morebitnimi goljufijami je prav gotovo dobro zasnovan in upravljan sistem notranjega nadzora. Redna administrativna preverjanja morajo biti temeljita, kontrole na kraju samem, ki so povezane z njimi, pa morajo temeljiti na oceni tveganja in se izvajati v dovolj velikem obsegu. Uredba 1303/2013/ES nalaga državam članicam, da za namen učinkovitega upravljanja Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike 2014-2020 vpeljejo tudi učinkovite ter sorazmerne ukrepe za preprečevanje goljufij. Slovenija je na tem področju sicer sprejela kar nekaj ukrepov (ustanovitev AFCOS, navodila Organa upravljanja, itd.). Upoštevajoč podatke Poročila Evropske komisije Evropskemu parlamentu ter svetu, pa izhaja, da je Slovenija v letu 2017 Evropski komisiji poročala o dveh sumih kaznivega dejanja goljufije na škodo EU (v skupni vrednosti 2 553 647 EUR) ter o 41 primerih nepravilnosti, ki niso imele znakov goljufij (v skupni vrednosti 1 438 319 EUR). To kaže na dejstvo, da je bila Slovenija uspešna pri zaznavi goljufij in nepravilnosti ne pa pri preprečevanju le teh. Več pozornosti bo tako potrebno nameniti preventivi, predvsem na področju javnih naročil, ki je svoje zapletenosti in velikosti finančnih tokov, ki jih ustvarja, ter tesnega sodelovanja med javnim in zasebnim sektorjem, najbolj izpostavljeno potrati, goljufijam in korupciji.
Keywords: skladi EU, goljufija, ukrepi proti goljufijam, javna naročila, preventiva, magistrske naloge
Published in ReVIS: 05.02.2020; Views: 2485; Downloads: 171
URL Link to full text
This document has many files! More...

9.
Primerjava izračunov dodatne pokojnine
Saša Barle, 2019, undergraduate thesis

Abstract: Naše življenje je sestavljeno iz treh obdobij. Za zagotovitev mirnega tretjega življenjskega obdobja je potrebno razmišljati čim prej. V aktivni dobi vplačujemo v obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, kar pa nam ne zagotavlja dostojne starostne pokojnine, saj staranje prebivalstva, razmerje med zaposlenimi in upokojenci in nezaposlenost prebivalstva, sili državo k novim pokojninskim reformam, ki pa so vse slabše. Cilj dodatnega pokojninskega varčevanja je ohranitev življenjskega standarda, saj ob upokojitvi močno upadejo dohodki, saj znaša državna pokojnina le del plače pred upokojitvijo, kar pa se mladi ne zavedajo. Varčujejo predvsem za kratkoročne cilje in rezerve, najpogosteje na banki ali doma, kjer pa denar izgublja vrednost zaradi inflacije. Dodatno pokojnino si lahko zagotovimo z dodatnim pokojninskim zavarovanjem, naložbenim življenjskim zavarovanjem ali varčevanjem v vzajemne sklade.
Keywords: Pokojnina, varčevanje, dodatno pokojninsko zavarovanje, življenjsko zavarovanje, vzajemni skladi.
Published in ReVIS: 02.10.2019; Views: 2740; Downloads: 206
.pdf Full text (1,23 MB)

10.
Search done in 0.25 sec.
Back to top