Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 10
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Nadzor osebnih podatkov na delovnem mestu
Denis Kuzmanoski, 2012

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: osebni podatek, pravna praksa, informacijski pooblaščenec, zasebnost, videonadzor, elektronska pošta, diplomske naloge
Objavljeno: 14.06.2018; Ogledov: 2491; Prenosov: 134
.pdf Celotno besedilo (675,67 KB)

2.
Sodobni koncepti informatizacije v šolstvu
Nataša Tekavec, 2011

Opis: Živimo v informacijski dobi, ko lahko z enim klikom dosežemo kar koli hočemo. Sčasoma bo postalo vse elektronsko. V družbi se nenehno pojavljajo nova področja, na katere sega informatizacija. Njena gonilna sila so na eni strani posamezniki in podjetja, ki vidijo v njej ekonomsko priložnost, na drugi strani pa uporabniki, ki si s tem medijem lajšajo delo. Ta proces pa ni omejen samo na gospodarske dejavnosti, ampak zadeva tudi javno upravo in šolstvo. Učitelji se srečujejo enkrat mesečno na rednih govorilnih urah s starši svojih dijakov. Glede na to, da v zadnjih nekaj letih postajamo vse bolj zaposleni, se dogaja, da večina staršev več ne prihaja na govorilne ure. Z uvajanjem novih komunikacijskih poti v šolstvu, natančneje z elektronsko redovalnico pa naj bi postala vez med starši, dijaki in šolo močnejša. Vzgojno-izobraževalni proces zahteva nenehen razvoj med učiteljem, starši in dijaki. Da bi zagotovili čim boljšo komunikacijo in spremljanje dijakovega napredka, so se nekatere šole odločile za uvajanje e-redovalnice, ki bi tako staršem, dijakom, učiteljem in ostalim sodelujočim v vzgojno-izobraževalnem procesu omogočila hitrejše obveščanje o napredovanju oz. uspešnosti dijakov na različnih področjih. Obenem pa naj bi šola s tovrstno storitvijo postala bolj konkurenčna, kajti vpis na srednje poklicne šole v Sloveniji upada in zagotovo bi bila to ena izmed pozitivnih pridobitev za posamezno šolo. Hoteli ali ne dejstvo je, da je elektronska komunikacija postala del vsakdanjosti. Mize s črnilniki so v muzejih, namesto njih pa v nas »strmijo« sivi ekrani.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: informatizacija, splet, izobraževanje, komunikacija, elektronska redovalnica
Objavljeno: 08.08.2018; Ogledov: 2352; Prenosov: 133
.pdf Celotno besedilo (2,51 MB)

3.
A Comparison of tools in email forensic investigation
Aleš Grm, 2014

Opis: Dandanašnji ima elektronska pošta pomembno vlogo v naši družbi. Uporaba elektronske pošte obsega prisotnost v osebni komunikaciji z družino in s prijatelji, kakor tudi poslovne komunikacije po celem svetu. Tudi vlade, države, niso nobena izjema in uporabljajo elektronsko pošto za komunikacijo z državljani, kakor tudi vojaške organizacije, ki jo uporabljajo med drugim tudi za strogo zaupno dokumentacijo, katera naj bi bila zaščitena s kriptiranjem. Prav zaradi svoje razširjenosti pa je elektronska pošta pridobila pomembno vlogo v digitalni forenziki, tudi zaradi ogromno prenesenih podatkov, kot so enostavna besedilna komunikacija ali pa prenosi raznovrstnih datotek, ki vsebujejo slike, fotografije, video posnetke ali pa raznovrstne dokumente. Vse to je vodilo k temu, da je elektronska pošta postala še ena vrsta dokaznega gradiva, katero je lahko uporabljeno v sodnih procesih, ki so lahko nrav kazenskega ali civilnega prava. Da pa lahko te dokaze tudi zajamemo, je bilo potrebno razviti orodja za ta namen.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: forenzika, elektronska pošta, digitalna forenzika, regularni izrazi, analiza podatkov
Objavljeno: 10.08.2018; Ogledov: 2305; Prenosov: 119
.pdf Celotno besedilo (1008,69 KB)

4.
Spletno ribarjenje kot najpogostejši napad na področju socialnega inženiringa
Katja Medle, 2018

Opis: Diplomska naloga vsebuje predstavitev spletnega ribarjenja, ki spada v področje socialnega inženiringa. Opisan je potek napada, lastnosti in vrste napada. Napad se začne, ko napadalec preko elektronske pošte pošlje potencialnim žrtvam povezavo na lažno spletno stran in jih z manipulacijo prepriča, da vpišejo svoje osebne podatke. V primeru uspešnega napada moramo incident čim prej prijaviti SI-CERTU ali policiji. Pomembno je, da se o napadih izobražujemo in s tem zmanjšamo število uspešnih napadov in posledično zmanjšamo število žrtev napada.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: spletno ribarjenje, socialni inženiring, elektronska pošta, SI-CERT, napad, osebni podatki
Objavljeno: 24.08.2018; Ogledov: 2704; Prenosov: 183
.pdf Celotno besedilo (854,99 KB)

5.
Implementacija ECM sistema v tuji javni ustanovi
Jan Ilijanić, 2018

Opis: V diplomski nalogi bomo spoznali vse temeljne gradnike, koncepte in arhitekture sistemov za upravljanje elektronskih poslovnih vsebin (ECM), med katere spadajo zajem vsebine, upravljanje z vsebino, shranjevanje, dolgotrajna hramba ter dostop do vsebine. Predstavili bomo praktičen primer implementacije ECM sistema v Makedonsko javno družbo za državne ceste, opisali bomo problemsko stanje in področja potrebe po ECM sistemu ter uporabljene programske rešitve. Predstavili bomo rezultate analize poslovnih procesov obdelave vhodne, izhodne in interne pošte v organizaciji ter način implementacije procesov v nov informacijski sistem. Opisali bomo IT infrastrukturo in namestitve strežnikov, na katerih so nameščene aplikacije ECM sistema kakor tudi uporabniške vmesnike in funkcionalnosti implementiranega ECM sistema in podsistemov, upravljanje z uporabniki in dostopnimi pravicami. Prav tako bomo opisali vse izvedene integracije z zunanjimi sistemi, ki jih organizacija potrebuje za izvajanje aktivnosti v ECM sistemu.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: poslovna vsebina, zajem, elektronska hramba, delovni tok, digitalizacija, ECM sistemi, mDocs, mScan, mSef
Objavljeno: 26.10.2018; Ogledov: 2544; Prenosov: 2

6.
7.
Razvoj prototipa naključne elektronske tarče
Damijan Jančar, 2020

Opis: Za športne strelce je zanimivo dinamično streljanje. Na treningih in tekmah opažamo, da je dinamike sicer veliko, vendar je vedno predvidljiva. Ko se nastavi proga ali scenarij streljanja, se vedno določi zaporedje tarč, ki je vnaprej znano. V realni situaciji točno zaporedje nikoli ni znano. Zato smo želeli razviti sistem, ki bo naključno izbiral zaporedje tarč. V teoretičnem delu diplomske naloge smo predstavili športno streljanje in discipline. Nato smo opisali strojno in programsko opremo, ki smo jo uporabili pri razvoju sistema. V praktičnem delu smo predstavili razvoj in izdelavo strojne opreme, elektronskega vezja in programske opreme, ki opisuje namestitev sistema in razvojnega okolja na Raspberry Pi ter razvoj aplikacije in uporabniškega vmesnika. S primerjanjem časov prve uporabe naključne elektronske tarče in časov, doseženih po tritedenski uporabi sistema, smo dokazali izboljšanje odzivnosti strelcev.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: športno streljanje, Raspberry Pi, Arduino, IoT, elektronska tarča, naključno izbiranje
Objavljeno: 07.09.2020; Ogledov: 2021; Prenosov: 92
.pdf Celotno besedilo (4,03 MB)

8.
9.
Vpliv epidemije COVID-19 na uporabo kvalificiranih digitalnih potrdil v Sloveniji
Karmen Hrovat, 2022

Opis: V magistrski nalogi smo proučili, kako je epidemija COVID-19 vplivala na uporabo kvalificiranih digitalnih potrdil v Sloveniji. S pomočjo izvedene spletne ankete in primerjav nekaterih rezultatov s podatki Statističnega urada RS smo ugotovili, da posamezniki digitalna potrdila najpogosteje uporabljajo za e-podpisovanje ter za oddajanje različnih e-vlog, nekaj manj jih z njim dostopa do raznih elektronskih portalov ter v e-bančništvo. Vpliv epidemije se, v primerjavi z obdobjem pred epidemijo, kaže predvsem v drugačnih deležih uporabe spletnih storitev.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: elektronska identiteta, digitalno potrdilo, overitelj digitalnih potrdil, elektronski podpis, COVID-19, epidemija
Objavljeno: 15.07.2022; Ogledov: 962; Prenosov: 102
.pdf Celotno besedilo (1,62 MB)

10.
“POSLOVNI NAČRT (ORGANIZACIJE ZA ELEKTRONSKO GLASBO IN KONCERTE) 43ST”
Leja Zupan Debelak, 2024

Opis: Diplomsko delo predstavlja poslovni načrt organizacije za elektronsko glasbo in koncerte 43ST (Forest). Ta organizira dogodke prvotno v Kranju oziroma na Gorenjskem in kasneje tudi po vsej Sloveniji v namen oživitve nočnega življenja, sprostitve, zabave in druženja za obiskovalce. Med pripravo diplomskega dela smo analizirali trenutno stanje na trgu in premišljali o ustreznih tržnih strategijah ter smiselnih kanalih za povečanje prepoznavnosti organizacije, načina vstopa na trg, časa vstopa itd. V namen ugotovitve izvedljivosti poslovne ideje in njeno smiselnost smo izvedli SWOT analizo. Ta nam je pomagala prepoznati prednosti in slabosti ter priložnosti in nevarnosti organizacije. Dodatno smo izračunali pričakovan dobiček za posamezen dogodek in skupni dobiček dogodkov, ki se bodo izvedli letno. Na koncu smo pripravili še projekcijo poslovanja za naslednja štiri leta. Poleg tega, da delimo veliko ljubezen do elektronske glasbe, smo se za pisanje poslovnega načrta 43ST odločili zaradi naraščajoče globalne priljubljenosti elektronske glasbe in s tem hitrorastočega trga ter povečanega povpraševanja. Z vzponom te industrije so povezane tudi obetavne možnosti za ustvarjanje dohodka.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: poslovni načrt, elektronska glasba, dogodek, 43ST, organizacija, tržne strategije, dobiček, trg.
Objavljeno: 19.03.2024; Ogledov: 122; Prenosov: 5
.pdf Celotno besedilo (555,48 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh