Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


Iskanje brez iskalnega niza vrača največ 100 zadetkov!

61 - 70 / 100
Na začetekNa prejšnjo stran12345678910Na naslednjo stranNa konec
61.
Razvoj spletne aplikacije za učenje računanja s Sorobanom
Aleksander Krücken, 2019

Opis: V zadnjih letih so se v Sloveniji razširili tečaji in delavnice osnovnih matematičnih računskih operacij s pomočjo japonskega mehanskega računala soroban. Žal je na spletu na voljo zelo malo spletnih aplikacij za soroban, v slovenskem jeziku pa celo nobene namizne, spletne ali mobilne. Zato sem izdelal spletno aplikacijo z odzivno zasnovo, ki deluje tudi na mobilnih telefonih in tablicah. V diplomski nalogi sem predstavil abak, njegovo zgodovino in razvoj ter postopke izvajanja osnovnih matematičnih operacij na sorobanu. Opisal sem uporabljene tehnologije, in sicer platformo .NET ter programski jezik C#. Podrobneje sem predstavil razvoj omenjene spletne aplikacije. S pomočjo aplikacije uporabnik spozna soroban in postopke izvajanja osnovnih računskih operacij ter vadi in s tem izboljša svoje računske sposobnosti. Posvetil sem se tudi procesom namestitve, prilagoditve in izdaje spletne aplikacije na Microsoftovem produkcijskem okolju v oblaku Azure.
Ključne besede: abak, soroban, računanje, spletna aplikacija, ASP.NET, C, SVG
Objavljeno: 19.06.2019; Ogledov: 70; Prenosov: 6
.pdf Celotno besedilo (2,94 MB)

62.
Ustreznost uporabe oblik telesne sile v policiji
Mojmir Šafarič, 2013

Ključne besede: telesna sila, borilne veščine, rokoborba, policija
Objavljeno: 19.06.2019; Ogledov: 45; Prenosov: 2
.pdf Celotno besedilo (733,12 KB)

63.
64.
65.
Mednarodne pogodbe, njihova ratifikacija in implementacija v slovenski pravni red
Martina Stegel, 2017

Opis: Ustvarjalci mednarodnega prava so mednarodni subjekti, ki s sklenitvijo mednarodne pogodbe ustvarjajo pravice in obveznosti na mednarodnem področju. Mednarodna pogodba je mednarodni dogovor, sklenjen med različnimi mednarodnimi subjekti, bodisi med državami ali drugimi mednarodnimi subjekti, kot so mednarodne organizacije. Ločimo med dvostranskimi in večstranskimi mednarodnimi pogodbami. Dvostranske vzpostavljajo pravice in obveznosti ter s tem razmerje med dvema subjektoma mednarodnega prava, večstranske pa med tremi ali več državami. Sklenitev mednarodne pogodbe poteka skozi več faz. Začne se s postopkom pogajanj udeleženih strank, sledijo podpis mednarodne pogodbe, ratifikacija, uveljavitev in nazadnje registracija. Medsebojna vprašanja države naprej rešujejo na mednarodni konferenci, katere rezultat je sprejetje besedila mednarodne pogodbe. Nato je mednarodna pogodba pripravljena za podpis, s čimer država privoli v njeno besedilo. Z ratifikacijo postane mednarodna pogodba zavezujoča za pogodbene stranke, saj odraža sprejetje njenih določb v notranji pravni red pogodbenice. Države pa morajo izpolnjevati svoje pogodbene obveznosti v dobri veri, skladno z glavnim načelom mednarodnega prava, to je "pacta sunt servanda".
Ključne besede: mednarodne pogodbe, ratifikacija mednarodnih pogodb, implementacija mednarodnih pogodb, pacta sunt servanda, pogodbeno pravo, mednarodno pravo
Objavljeno: 18.06.2019; Ogledov: 41; Prenosov: 3
.pdf Celotno besedilo (715,21 KB)

66.
Tribunalet e përziera në të drejten penale ndërkombëtare
Ema Smajli, 2018

Opis: Prej që isha një vajzë e vogël unë gjithmonë isha e preokupuar me drejtësi. Asokohe duke shikuar televizor, pashë se si lajmet gjithmonë po flisnin për luftëra të ndryshme në të gjithë botën, por, kur Kosovës i erdhi rendi, ndjenja qe pata ishte e papërshkrueshme. Edhe pse ka kaluar një kohë e gjatë , unë ende kujtoj si fëmijët, gratë dhe burrat që po zhdukeshin si të ishte sot. Pas një periudhe kohore kam filluar të mendoj nëse dikush përgjigjet për ata që humbën jetën dhe më bëri të pyesë veten profesionin tim të ardhshëm. Kjo ishte hera e parë kur ndjeva dëshirën që drejtësia duhej të sjelljet në vend. Asnjëherë nuk kisha mundësi të ngrij zërin sa i përket kësaj periudhe dhe kjo temë diplome më mundësoi, po ashtu, të shpreh faktet dhe mendimet e mia sa i përket kësaj periudhe fatkeqe për popullin tim dhe popuj të tjerë të vuajtur. Ajo që vazhdoi të rritë dëshirën time për të vazhduar të punojë në këtë tezë ishin gjyqet e Nurembergut, të cilat filluan ndërmjet 20 nëntorit 1945 dhe 1 tetorit 1946, ku në këtë seri gjyqesh ata duhej të provonin 24 nga udhëheqësit më të rëndësishëm politik dhe ushtarak të Regjimi të Tretë duke përfshirë Adolf Hitlerin, i cili kishte vrarë veten para se të gjykohej. Pas gjykimit të Nurembergut dhe Tokios, ICC ka njohur Gjykatën Ndërkombëtare Penale e cila gjendet në Hagë në Holandë. U krijua njëzet vjet më parë si gjykata e parë e përhershme ndërkombëtare penale nga udhëheqësit e shteteve në të gjithë botën. Kjo strukturë e gjykatave përmban katër organe, Divizionet Gjyqësore, Zyrën e Prokurorit, Presidencën dhe Regjistrin. Gjenerimi i dytë i gjykatave hibride krijoi ICTY (Tribunali Penal Ndërkombëtar për ish-Jugosllavinë) dhe ICTR (Tribunali Penal Ndërkombëtar për Ruandën). ICTY u krijua në 1993 nga Kombet e Bashkuara dhe ishte gjykata e parë që ndonjëherë u dha zë atyre që kishin përvoja të tmerrshme. Në këtë gjykatë shumë liderë shtetërorë u dyshuan në mënyrë menjëhershme për krime masive dhe disa prej tyre madje u gjykuan. Nëse nuk do formoheshin këto gjykata hibride, plot gra të dhunuara, fëmijë, burra nuk do të kishin gjetur paqe. Në atë kohë, përdhunimi ishte përdorur si një instrument terrorizmi ndaj këtyre njerëzve. Kryesisht qëllimet e këtyre gjykatave ishin të gjykonin ata që ishin më përgjegjës për organizimin e këtyre veprimeve si vrasje, përdhunim, torturë etj. Kjo gjykatë ka gjykuar 160 persona deri më tani. Dy vjet më vonë, Kombet e Bashkuara gjithashtu formuan Tribunalin Penal Ndërkombëtar të Ruandës, ku 93 persona u konsideruan fajtorë për shkelje të rënda të së Drejtës Ndërkombëtare Humanitare të angazhuar në Ruandë më 1994. Kjo gjykatë ishte gjykata e parë që ndonjëherë do të dorëzonte verdikt në lidhje me genocidin. Po ashtu, ishte gjykata e parë që definoi përdhunimin në të drejtën penale.
Ključne besede: Mednarodno kazensko sodišče, mednarodno pravo, kazensko pravo
Objavljeno: 18.06.2019; Ogledov: 47; Prenosov: 2
.pdf Celotno besedilo (898,98 KB)

67.
68.
69.
70.
Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh