Repository of colleges and higher education institutions

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


1 - 10 / 45
First pagePrevious page12345Next pageLast page
1.
2.
Dvojna kariera športnika – pomen, izzivi in priložnosti : diplomsko delo
Boštjan Tušar, undergraduate thesis

Abstract: Poklicna pot, ali bolje rečeno kariera, je dejavnik, ki zagotavlja človeku pogoje za določen nivo kakovosti življenja. Tudi kariera športnika mora posegati tak nivo, vendar se srečujemo z nekaterimi dejavniki, ki to otežujejo. Večinoma ljudje določeno poklicno kariero udejanjajo skozi svojo celotno aktivno dobo, medtem ko so športniki omejeni na določena leta, ko lahko dosegajo vrhunske rezultate in pri njih prevladuje športna kariera, kasneje pa se soočajo s trgom delovne sile in z iskanjem novih poklicnih karier. Dvojna kariera športnika omogoča pridobivanje izobrazbe za kasnejšo karierno pot in istočasno vrhunsko športno udejstvovanje na profesionalnem nivoju. Evropska unija, Mednarodni olimpijski komite (MOK), številne nacionalne vlade in športni organi z deklarativnimi in normativnimi ukrepi spodbujajo nastanek modela dvojne kariere, ki pomeni podporo vrhunskemu športniku na izobraževalni poti in v športni karieri, ki v končni fazi pomeni njegovo uspešno vključitev na trg dela po končani športni karieri. Zagotavljanje in izpolnjevanje pogojev, ki jih opredeljujejo Smernice EU za dvojno kariero športnikov, in ostale normativne podlage omogočajo oblikovanje usklajenega modela celostnega razvoja dvojne kariere športnikov, ki je tudi eden od sistemskih pristopov. Realizacija koncepta dvojne kariere tako omogoča karierne prehode, ki so nujni v športnikovem življenju.
Keywords: športniki, kariera, izobraževanje, dvojna kariera, izzivi, standardi, smernice, priporočila
Published in ReVIS: 13.12.2024; Views: 526; Downloads: 8
.pdf Full text (1,41 MB)

3.
Management kakovosti pri delu z dobavitelji v izbranem podjetju : magistrska naloga
Jure Kozelj, 2024, master's thesis

Keywords: kakovost, upravljanje, dobavitelji, standardi ISO, presoje
Published in ReVIS: 11.11.2024; Views: 708; Downloads: 12
.pdf Full text (2,58 MB)
This document has many files! More...

4.
REKVALIFIKACIJSKO CERTIFICIRANJE LESENEGA OKNA PO STANDARDU QM 328
Amadej Dobrovoljc, 2024, not set

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljen postopek rekvalifikacijskega certificiranja lesenega okna. V uvodnem delu so na splošno opisani okna, njihovi elementi in prednosti ter slabosti. V nadaljevanju so na splošno opisani okovje in vrste oken ter funkcionalnosti posameznega testiranega elementa. Podana je analiza obravnavanega postopka od priprave okna do izpolnjevanja celotne dokumentacije. Opisano je tudi, kako poteka testiranje in katere standarde je treba pri tem upoštevati. Na koncu naloge je predstavljena še časovna analiza postopka, ki je prav tako pomemben del celote.
Keywords: leseno okno, okovje okna, priprava okna, dokumentacija, testiranje, standardi
Published in ReVIS: 08.11.2024; Views: 485; Downloads: 3
.pdf Full text (4,56 MB)

5.
Izobraževanje in usposabljanje bodočih podčastnikov v Slovenski vojski : magistrsko delo
Klemen Beras, 2024, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu predstavim razvoj izobraţevanja in usposabljanja osnovnega podčastniškega programa, skozi razvoj podčastnikov do osamosvojitve Slovenije in razvoja programa v Slovenski vojski. Izhajajoč iz osebnih izkušenj s tega področja dela in izvajanja predavanj na vseh ravneh izobraţevanja in usposabljanja v Šoli za podčastnike, v magistrskem delu predstavim razvoj programa z analizo s pomočjo primarnih virov, ki se navezujejo na šolanje v Slovenski vojski in tujih vojskah ter sekundarnih virov s področja izobraţevanja in usposabljanja. Izvedem primerjavo med osnovnim programom v Slovenski vojski in Hrvaški vojski ter rezultate primerjam z usmeritvami za razvoj podčastnikov s strani NATO. V magistrskem delu analiziram in proučujem vpliv prepoznanih varnostnih groţenj v svetu, ki se zelo hitro spreminjajo, predvsem zaradi uporabe novih sistemov, podprtih z računalniško tehnologijo, v povezavi s samim razvojem osnovnega izobraţevanja in usposabljanja v Slovenski vojski. Program sem ravno tako primerjal z normativnimi dokumenti, ki posredno ali neposredno definirajo izobraţevanje in usposabljanje podčastnikov v Slovenski vojski. Prikaţem koncept izobraţevanja in usposabljanja podčastnikov, ki je bil najprej usmerjen v delo z vojaki na sluţenju vojaškega roka, vpliv na program ob prehodu na poklicno profesionalno vojsko in vstop Slovenije v NATO. Vse naloge, ki jih mora opraviti podčastnik doma ali na sodobnem bojišču v različnih pogojih bojevanja, od podčastnika zahtevajo veliko znanja, sposobnosti, fleksibilnosti, prilagodljivosti, interoperabilnosti in obenem še učinkovito uporabo oboroţitve ter sistemov. Program mora slediti vsem potrebam, ki jih podčastnik zaradi nenehnih sprememb na sodobnem bojišču potrebuje in mu zagotovijo potrebno usposobljenost ter izurjenost za vodenje skupine oziroma oddelka. Program mora biti dovolj fleksibilen in prilagodljiv ter podprt, tako z materialnimi sredstvi, kot tudi s strokovnim znanjem predavateljev. V magistrskem delu ugotovim, da trenutni program bodočemu podčastniku ne omogoči dovolj kompetenc za opravljanje zahtevnih nalog, ki jih sodobno hitro spreminjajoče bojišče od njega zahteva.
Keywords: izobraževanje, usposabljanje, evalvacija, kompetence, varnostne grožnje, podčastnik, NATO standardi, program, Slovenska vojska
Published in ReVIS: 14.08.2024; Views: 710; Downloads: 18
.pdf Full text (2,48 MB)

6.
Analiza električne porabe nekaterih večjih podatkovnih centrov v Sloveniji : diplomska naloga
Uroš Osredkar, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Avtor ne dovoljuje objave na spletni strani oz. v elektronski knjižnici FIŠ zaradi prepovedi organizacije, v sklopu katere je bil pripravljen empirični del naloge.
Keywords: podatkovni center, energetska učinkovitost, standardi, poraba električne energije, hlajenje, napajanje
Published in ReVIS: 13.11.2023; Views: 1579; Downloads: 0

7.
8.
Nadomestilo volilnih komisij za opravljanje dela na volitvah, nadomestilo ali zgolj nagrada? : magistrsko delo
Nika Lončar, 2022, master's thesis

Abstract: Volitve so instrument, ki državljanom daje možnost demokratične izbire političnih odločitev. Z izvolitvijo svojih predstavnikov na volitvah ljudstvo vlada. Tako izbira volilnega sistema v določeni državi bistveno vpliva na učinkovito delovanje in samo legitimnost posameznega političnega sistema. Volilni sistemi so razdeljeni na tri ključne: večinski volilni sistem, proporcionalni volilni sistem in polproporcionalni volilni sistem. V Sloveniji smo se po osamosvojitvi odločili (zakonodajalec) za proporcionalni volilni sistem. Tako razdelitev mandatov v Državnem zboru poteka na dveh ravneh: na ravni volilnih enot in na ravni celotne države. V magistrskem delu smo skušali analizirati volilni sistem v Sloveniji in v nekaterih državah Evropske unije (Avstrija, Belgija, Danska, Finska, Francija, Hrvaška, Češka, ZR Nemčija) ter naredili primerjavo. Analizirali smo tudi sodno prakso na teh področjih in skušali prikazati, kje prihaja do pravnih sporov. Na podlagi teoretičnih izhodišč različnih avtorjev smo pripravili anketni vprašalnik in opravili kvantitativno raziskavo. Z analizo smo ugotavljali, kako člani OVK in VKVE za opravljanje dela na volitvah jemljejo plačilo, kot nadomestilo ali zgolj nagrado in kaj jih pri tem motivira. V raziskavi je sodelovalo 121 anketirancev. Ugotovili smo povezanost med motivacijo in višino nadomestila. Prav tako je iz odgovorov anketirancev razvidno, da plačilo jemljejo bolj kot nadomestilo in manj kot nagrado. V zaključnem delu smo podali predlog izboljšav z vizijo morebitnih prihodnih dogodkov na področju demokracije.
Keywords: demokracija, ustavnost, zakonitost, človekove pravice in svoboščine, volitve, volilna pravica, demokratični volilni standardi
Published in ReVIS: 21.11.2022; Views: 1309; Downloads: 60
.pdf Full text (1,12 MB)

9.
10.
Poslovno poročilo podjetja s trajnostnega vidika: analiza in primerjava letnih poročil velikih slovenskih podjetij
Ana Ožbolt, 2022, undergraduate thesis

Abstract: Družba vse več pozornosti namenja trajnosti in družbeno odgovornemu življenju. Podjetja v svoja poročila vključujejo tudi vidike trajnosti in interesnim skupinam delovanje podjetja prikažejo v drugačni luči. Tako si podjetje dviguje ugled v družbi in konkurenčno prednost. Trajnostna poročila so različno dolga in oblikovana, med seboj se razlikujejo tudi po vsebini. Na podlagi literature, ki nam je bila na voljo, smo proučili trajnostno poslovanje podjetij. Nato smo, v skladu s teoretičnim delom, analizirali trajnostna poročila desetih velikih slovenskih podjetij. Na podlagi analize in ugotovitev smo na koncu naloge podali priporočila za morebitno izboljšavo trajnostnih poročil podjetij.
Keywords: trajnost, trajnostno poročilo, ekonomski vidik, okoljski vidik, družbeni vidik, GRI smernice, ISO standardi, OECD smernice, UN Global Compact načela.
Published in ReVIS: 21.08.2022; Views: 2042; Downloads: 118
.pdf Full text (1,72 MB)

Search done in 0.2 sec.
Back to top