Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Ozavečenost članov prostovoljnega gasilskega društva ptuj o temeljnih postopkih oživljanja : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študijskega programa prve bolonjske stopnje Zdravstvena nega
Mojca Satler, 2024, diplomsko delo

Opis: Teoretična izhodišča: Ozaveščenost članov Prostovoljnega gasilskega društva Ptuj o poznavanju temeljnih postopkov oživljanja je izjemno pomembna za zagotavljanje hitrega in ustreznega ukrepanja v nujnih situacijah. Prostovoljni gasilci so pogosto prvi, ki priskočijo na pomoč ob situacijah srčnega zastoja ali drugih življenjsko ogrožajajočih stanjih, zato morajo biti dobro usposobljeni za izvajanje temeljnih postopkov oživljanja. Metode: Uporabljene so kvantitativna in deskriptivna metoda dela, ki se nanaša na študijo domače in tuje literature, ter analitična metoda dela, ki se nanaša na rezultate ankete, izvedene med člani Prostovoljnega gasilskega društva Ptuj. Rezultati: Izobraževalni programi, ki vključujejo teoretična znanja in praktične delavnice, omogočajo članom društva, da se seznanijo z osnovnimi tehnikami oživljanja, uporabo avtomatskega zunanjega defibrilatorja in prepoznavanjem znakov srčnega zastoja. Redne vaje in obnavljanje znanja so ključnega pomena, saj pripomorejo k večji samozavesti in hitrejšemu odzivu v kritičnih situacijah. Razprava in zaključek: Prostovoljni gasilci so nosilci informacij v lokalni skupnosti, kjer lahko ozaveščajo javnost o pomenu poznavanja temeljnih postopkov oživljanja ter tako pripomorejo k hitrejšemu ukrepanju laikov. S svojim znanjem omogočajo učinkovitejše delovanje povezanim službam in povečajo možnost preživetja posameznika v nujnih primerih. S sistematičnim usposabljanjem igrajo gasilci ključno vlogo pri reševanju življenj.
Ključne besede: prostovoljno gasilsko društvo, temeljni postopki oživljanja, avtomatski zunanji defibrilator, reševanje življenj, informiranje javnosti
Objavljeno v ReVIS: 26.06.2025; Ogledov: 72; Prenosov: 1
.pdf Celotno besedilo (1,88 MB)

2.
Organiziranost gasilskega prostovoljstva in medgeneracijskega sodelovanja v prostovoljnem gasilskem društvu Lipoglav
Nina Šeme, 2024, ni določena

Opis: Magistrska naloga obravnava organiziranost gasilstva na Slovenskem in predstavitev organiziranosti ter medsebojnega sodelovanja v Prostovoljnem gasilskem društvu Lipoglav. V današnjem času pomeni biti gasilec, prostovoljni ali poklicni, mnogo več kot samo gašenje ognja in omogočanje varnosti. Gre za druženje, medsebojno sodelovanje, prenašanje znanja iz ene generacije na drugo, željo po pomoči sočloveku, nudenje socialne podpore, solidarnost, nesebično pomoč v nesreči, itd. Poleg tega prostovoljni gasilci veliko svojega časa namenijo tudi razvoju in prepoznavnosti gasilstva in samega društva v domačem kraju. Namen magistrskega dela je podrobno preučiti Prostovoljno gasilsko društvo Lipoglav in razvoj gasilstva na Slovenskem. V letu 2025 bo Prostovoljno gasilsko društvo Lipoglav obeležilo 100. obletnico delovanja društva in ob tem svečanem dogodku bo vodstvo društva izdalo bilten, katerega osnova bodo podatki, pridobljeni v naši raziskavi. Bilten bo vodstvo društva podarilo krajanom Lipoglava in njegove okolice kot poklon za dolgoletno zaupanje in spoštovanje, ki ga izrekajo gasilcem Prostovoljnega društva Lipoglav. V empiričnem delu magistrske naloge smo s pomočjo kvalitativne raziskave prikazali pomen in vlogo gasilskega prostovoljnega dela, kakšen ima ugled Prostovoljno gasilsko društvo Lipoglav v lokalni in širši skupnosti ter način medsebojnega sodelovanja oziroma dopolnjevanja članov društva pri različnih gasilskih dejavnosti. Izvedli smo sedem pol strukturiranih intervjujev med izbranimi gasilci s katerimi smo želeli prikazati pozitivna in negativna stališča do prostovoljstva v gasilstvu in medgeneracijskega sodelovanja, solidarnosti, povezovanja ter pomoči sočloveku pri nudenju pomoči v Prostovoljnem gasilskem društvu Lipoglav. Pri tem smo prišli do nekaj glavnih ugotovitev. Intervjuvanci so bili mnenja, da so odnosi na medsebojni, družbeni in društveni ravni dobri, da ima prostovoljno gasilsko delo in medsebojno sodelovanje gasilcev zelo velik pomen za razvoj in obstoj samega društva, prav tako pa tudi za razvoj lokalnega in širšega okolja.
Ključne besede: gasilska organizacija, prostovoljno gasilstvo, gasilec, prostovoljno gasilsko društvo Lipoglav, medgeneracijsko sodelovanje, organiziranost prostovoljnega gasilskega društva.
Objavljeno v ReVIS: 09.04.2024; Ogledov: 1192; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (4,70 MB)

3.
Izdelava spletne aplikacije za pomoč pri upravljanju prostovoljnega gasilskega društva : diplomska naloga
Denis Kambič, 2019, diplomsko delo

Opis: Slovenija ima zelo razvito področje gasilstva, na njem deluje veliko prostovoljnih gasilskih društev, ki se verjetno srečujejo s podobno težavo kot društvo, katerega pripadnik sem tudi jaz. Do težav prihaja zaradi vedno večje količine podatkov, ki so še vedno v fizični obliki in tako ne omogočajo poenostavljenega brskanja in urejanja podatkov. Zato sem se odločil za izdelavo spletne aplikacije, ki bo delno digitalizirala poslovanje in tako vodilnim olajšala delo. Diplomska naloga opisuje potek izdelave spletne aplikacije za pomoč pri upravljanju prostovoljnega gasilskega društva. Vsebuje opis preučevane skupine, ki vključuje opredelitev trenutne problematike z vidika dostopnosti in preglednosti podatkov, ki so zdaj v večini primerov še vedno v fizični obliki. Po opredelitvi problemov sledi analiza zahtev, kjer opredelimo funkcionalnosti, ki jih je potrebno implementirati. Sledi načrtovanje, kjer se osredotočamo na izdelavo podatkovne baze z vsemi tabelami, potrebnimi za razvoj spletne aplikacije. Po uspešnem načrtovanju je na vrsti sama izdelava in predstavitev končnega izdelka, ki je razdeljen na javni del, namenjen predstavitvi društva, ter uporabniški del, ki je zaščiten s sistemom uporabniških imen in gesel ter vsebuje podatke, potrebne za upravljanje PGD.
Ključne besede: PDG, Prostovoljno gasilsko društvo, spletna aplikacija, upravljanje, vodenje, podatkovna baza
Objavljeno v ReVIS: 19.06.2019; Ogledov: 5315; Prenosov: 220
.pdf Celotno besedilo (2,31 MB)

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh