Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 13
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Primerjava kolesarjenja z uporabo aplikacije za interaktivno kolesarjenje s kolesarjenjem v naravi : magistrska naloga
Jakob Muren, 2022, magistrsko delo

Opis: S kolesarjenjem v Sloveniji se ukvarja vse več ljudi, za kar imajo zagotovo veliko zasluge slovenski kolesarji, ki visoko kotirajo na mednarodni kolesarski lestvici. Vzporedno s kolesarjenjem v naravi je v vzponu kolesarjenje v prostoru, na trenažerju, predvsem pametnem trenažerju, ki se poveže preko raznih naprav na aplikacijo za interaktivno kolesarjenje in s tem omogoči kolesarju popolnoma novo izkušnjo kolesarjenja. Magistrska naloga naslavlja področje primerjave kolesarjenja z uporabo aplikacije za interaktivno kolesarjenje s kolesarjenjem v naravi. V ta namen smo morali najprej določiti in odpeljati traso v naravi. Trasa je bila sklenjena, torej začetek in konec sta na istem mestu. Sledil je uvoz vseh potrebnih podatkov iz trase v aplikacijo Rouvy. Traso v naravi in preko pametnega trenažerja v povezavi z aplikacijo Rouvy je pet kolesarjev odpeljalo dvakrat. Tako smo dobili podatke, ki smo jih med sabo primerjali in ugotavljali, kako dobro aplikacija v povezavi s pametnim trenažerjem simulira kolesarjenje v naravi.
Ključne besede: kolesarjenje v naravi, virtualno kolesarjenje, pametni trenažer, simulacija kolesarjenja, aplikacija za interaktivno kolesarjenje, Rouvy, evalvacija
Objavljeno v ReVIS: 25.10.2022; Ogledov: 902; Prenosov: 87
.pdf Celotno besedilo (7,08 MB)

3.
Evalvacija vpliva probacijske službe na povratništvo in zaporsko populacijo v Republiki Sloveniji : diplomska naloga
Karin Razdrh, 2021, diplomsko delo

Opis: Porast kriminala je mednarodni problem. Zaradi tega se več kot polovica evropskih držav srečuje oziroma spopada s problematiko prezasedenosti zaporov. Na zaporsko populacijo v veliki meri med drugim vpliva tudi povratništvo, saj je delež povratnikov med vsemi obsojenci lahko tudi 50-odstotni. V boju proti povratništvu in posledično zmanjšanju prezasedenosti zavodov so bile ustanovljene probacijske službe. Slovenija je leta 2018 pridobila organ za probacijo. Namen naše naloge je bil, da skozi evalvacijo ugotovimo, ali je probacija v Sloveniji (ne)učinkovita in kakšen vpliv je imela na slovenski zaporniški sistem ter družbo. Raziskava je bila razdeljena na teoretični in empirični del. V teoretičnem delu smo predstavili delovanje javnih politik in njihove akterje. Predstavili smo tudi delovanje Uprave za izvrševanje kazenskih sankcij in Uprave za probacijo, ki delujeta znotraj Ministrstva za pravosodje. Poleg tega smo opredelili pojma povratništvo v kaznopravnem pomenu in zaporsko populacijo. Na koncu teoretičnega dela smo naredili primerjavo z ostalimi evropskimi državami. V empiričnem delu smo opredelili raziskovalni problem, tri zastavljene teze, namen in cilje naloge ter metodologijo. Za pomoč pri evalvaciji in doseganju ciljev naloge smo si zastavili tri teze in dve od njih potrdili. Probacija je pripomogla k zmanjšanju zaporske populacije in povratništva, vendar je v drugem letu izvrševanja zaključila manj kot plovico vseh nalog. Probacija prav tako ni dostopna vsem nekdanjim obsojencem. Če bi lahko rešili ti dve področji probacije, bi lahko opazili še boljše rezultate pri resocializaciji obsojencev in zmanjšanju števila povratnikov. Kljub temu pa lahko sklenemo, da je bila ustanovitev probacije pravilna odločitev.
Ključne besede: povratništvo, povratnik, probacija, sankcija, javna politika, evalvacija, diplomske naloge
Objavljeno v ReVIS: 17.05.2022; Ogledov: 736; Prenosov: 48
.pdf Celotno besedilo (1003,88 KB)

4.
5.
6.
7.
Evalvacija usposabljanja zaposlenih : diplomsko delo
Nika Regner, 2012, diplomsko delo

Ključne besede: usposabljanje, evalvacija, zadovoljstvo udeležencev, izobraževanje
Objavljeno v ReVIS: 09.12.2020; Ogledov: 1531; Prenosov: 110
.pdf Celotno besedilo (633,12 KB)

8.
Sistem zagotavljanja kakovosti v Natovih Centrih odličnosti : magistrsko delo
Dušan Jager, 2020, magistrsko delo

Opis: Zagotavljanje in ohranjanje ustrezne kakovosti storitev in produktov je predpogoj uspešnega delovanja sleherne organizacije. Slednje prav gotovo velja tudi za ustanove, ki se ukvarjajo z izvajanjem izobraževanja in usposabljanja. Eden od temeljnih gradnikov in predpogojev za uspeh in splošno napredovanje družbe kot tudi slehernega posameznika je prav gotovo izobraževanje, zato je njegova kakovost še toliko pomembnejša.Tega se zaveda tudi zveza Nato. Zavezništvo izobražuje ter usposablja z razlogom, da bi krepilo odnose tako znotraj zavezništva kot tudi širše, z drugimi partnerskimi državami. Magistrsko delo na celovit način predstavlja standarde sistema zagotavljanja kakovosti, ki so uveljavljeni v zavezništvu in določajo pravila vsem ustanovam, ki ponujajo izobraževalne rešitve za potrebe Nata. Pričujoče magistrsko delo v svojem raziskovalnem delu na primerih postopka institucionalne akreditacije posameznih Natovih Centrov odličnosti dokazuje dobro prepletanje teoretičnih izhodišč ter interpretacijo vseh določenih standardov kakovosti v konkretne rešitve. Pri tem ugotovitve kažejo, da implementacija standardov kakovosti narekuje ustrezno kakovost ustanovi, ne le v delu, ki se ukvarja z izvajanjem izobraževanja, temveč zagotavlja kakovost celotne organizacijske strukture Centra odličnosti. Prav tako raziskava potrjuje, da je za zagotavljanje kakovosti potrebna ustrezna odgovornost ter vzgojeno prepričanje vseh zaposlenih.Sistem obvladovanja kakovosti pa ne govori zgolj o zagotavljanju in ohranjanju kakovosti, temveč tudi o njegovem nadgrajevanju. Rezultati analize kažejo, da imajo ključno vlogo v tem procesu zbiranje povratnih informacij, evalvacija in metoda učenja iz izkušenj. Zaokroženo celoto navedenemu procesu pa dajeta povezovanje in sodelovanje vsebinsko sorodnih interesnih skupnosti, kjer se izmenjujejo dobra praksa, aktualne ugotovitve, rešitve in smernice nadaljnjega razvoja.
Ključne besede: Natovi sistemi zagotavljanja kakovosti, akreditacija, evalvacija, metode učenja iz izkušenj, sistemski pristop k usposabljanju, Natov Center odličnosti
Objavljeno v ReVIS: 30.11.2020; Ogledov: 1812; Prenosov: 139
.pdf Celotno besedilo (2,59 MB)

9.
Evalvacija informacijskega sistema - modul registracija delovnega časa : Magistrska naloga
Ida Murn, 2020, magistrsko delo

Opis: Avtor ne dovoljuje objave na spletni strani oz. v elektronski knjižnici FIŠ zaradi prepovedi organizacije, v sklopu katere je bil pripravljen empirični del naloge.
Ključne besede: evalvacija, informacijski sistem, poslovanje, projekt, življenjski cikel projekta, implementacija
Objavljeno v ReVIS: 28.08.2020; Ogledov: 2541; Prenosov: 0

10.
Zagotavljanje kakovosti v Razvojno izobraževalnem centru Novo mesto : magistrska naloga
Gregor Sepaher, 2017, magistrsko delo

Opis: Temeljni namen magistrske naloge je preučiti, kako ljudske univerze v Sloveniji zagotavljajo kakovost v izobraževanju odraslih. Kakovost je po splošnem prepričanju akademikov in praktikov eno izmed pomembnih področjih za delovanje vsake organizacije. Zaradi relativno širokega pojma kakovosti smo se v nalogi fokusirali predvsem na to, kako organizacije za izobraževanje odraslih opredeljujejo skrb za kakovost, kako oblikujejo vizijo in poslanstvo ter kako poteka strateško načrtovanje. Proučevali smo tudi, katere certifikate in modele kakovosti zasledujejo in ali so le-ti prepoznavni pri njihovem delu in jim nudijo nove priložnosti na trgu izobraževanja odraslih. Osredotočili smo se tudi na samo evalvacijo ter kako rezultate le-te vpeljujejo v nadaljnje izvedbe programov in projektov.
Ključne besede: kakovost, strateško načrtovanje, evalvacija, certifikati kakovosti, ljudska univerza, izobraževanje odraslih
Objavljeno v ReVIS: 24.08.2018; Ogledov: 2944; Prenosov: 166
.pdf Celotno besedilo (2,24 MB)

Iskanje izvedeno v 0.68 sek.
Na vrh