Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 17
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
FINANCIRANJE AVTOMOBILA – POSOJILO ALI FINANČNI NAJEM Z VIDIKA PODJETJA JOLANDA D. O. O.
Mateja Završnik, 2017

Opis: Ponudniki finančnih storitev v Sloveniji nam danes ponujajo različne oblike financiranja pod različnimi pogoji. Vsaka izmed njih pa ima določene prednosti in slabosti. Najbolj priljubljene oblike financiranja, ki jih najdemo, so finančni in operativni najem ter posojilo. Stranke v današnjem času niso več tako zelo obremenjene z lastništvom kot pred leti, večjo pozornost namenjajo drugim dejavnikom, s tem pa je najem kot vir financiranja postal najbolj priljubljena oblika financiranja. Diplomsko delo podrobneje predstavlja oblike financiranja, ki jih danes najdemo med ponudniki finančnih storitev v Sloveniji – posojilo ali najem. Zaradi lažje preglednosti je naloga razdeljena na dva dela, in sicer je najprej teoretični del, v katerem so predstavljene definicije in pojmi. Sledi pa mu praktični del, ki predstavlja izkušnje enega izmed številnih podjetij, prisotnih na slovenskem trgu, njegova dejavnost pa je financiranje vozil. Predstavljeni so postopki pridobitve financiranja, sankcije v primeru izterjave dolga in tudi informativni izračuni posameznih oblik financiranja.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Posojilo, finančni leasing, operativni leasing, opomin, odvzem vozila, tožba.
Objavljeno: 10.08.2017; Ogledov: 3096; Prenosov: 170
.pdf Celotno besedilo (1,13 MB)

2.
Odvzem prostosti in omejitev gibanja v policijskih postopkih
Srečko Šteiner, 2016

Opis: V disertaciji smo raziskovali policijska pooblastila, s katerimi policisti osebam v policijskem postopku posežejo v osebno svobodo in svobodo gibanja in njihovo normativno urejenost skozi prizmo spoštovanja človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Proučevanje primarnega in sekundarnega posega v osebno svobodo in svobodo gibanja nas je zanimalo tako s teoretičnega kot praktičnega vidika. Odvzem prostosti ni zgolj administrativna kategorija v predkazenskem postopku ali postopku o prekršku, ampak je najstrožji poseg v osebno svobodo posameznika, ki ga policija sme izvršiti samo takrat, ko je to neizogibno potrebno (ultima ratio), da prime in pridrži osumljenca kaznivega dejanja ter v določenih primerih storilca hujšega prekrška. Odločitev o odvzemu prostosti je v obeh primerih sestavni del postopka, v katerem je policija predhodno zbrala dovolj razlogov za sum, da je oseba storila kaznivo dejanje ali prekršek in mu omeji svobodo gibanja zato, da lahko dokonča zbiranje potrebnih obvestil in dokazov ter ga izroči sodišču. Pri omejitvi svobode gibanja gre za trenutek, ko se soočita osumljeni posameznik in državni aparat prisile. Da država ne bi zlorabila svoje premoči, mora za to poskrbeti pravo. Odvzem prostosti je globok poseg v zasebnost prizadete osebe. Država ga zaradi tega ne sme izvajati brez utemeljenih razlogov. Namen raziskave v disertaciji je proučitev omejitev osebnostnih pravic, konkretno omejitev osebne svobode in svobode gibanja v policijskih postopkih, zavarovanih tako z Ustavo Republike Slovenije kot z mednarodnimi dokumenti.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: človekove pravice, svoboda gibanja, osebna svoboda, policija, pooblastila, policijski postopki, odvzem prostosti, privedba, pridržanje, zadržanje, nadzor, disertacije
Objavljeno: 24.08.2017; Ogledov: 5341; Prenosov: 330
.pdf Celotno besedilo (2,56 MB)

3.
4.
5.
Nevarni dogodki pri odvzemu vzorcev za laboratorijske preiskave
Shpresa Mazreku, 2017

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: odvzem vzorcev, medicinska sestra, laboratorijsko osebje, evidentiranje napak, reševanje odklonov
Objavljeno: 15.01.2018; Ogledov: 2673; Prenosov: 129
.pdf Celotno besedilo (983,97 KB)

6.
7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh