Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 61
Na začetekNa prejšnjo stran1234567Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
SPREMLJANJE ORGANIZACIJSKE KLIME NA ODDELKU SERVISA V PODJETJU X
Jure Avberšek, 2024, ni določena

Opis: Organizacijska klima vključuje s strani zaposlenih zaznane značilnosti delovnega okolja, ki vplivajo na njihovo počutje in delo ter je ključen dejavnik uspešnosti organizacij. Namen diplomskega dela je bil raziskati trenutno organizacijsko klimo na oddelku SERVIS podjetja X ter podati predloge za izboljšave. Rezultati anketne raziskave med zaposlenimi so pokazali, da na oddelku prevladuje dobra organizacijska klima. Poleg ankete smo izvedli tudi štiri intervjuje, in sicer z zaposlenim, vodjo, direktorjem in kadrovsko službo. Analiza intervjujev razkriva različne perspektive glede delovnega okolja in organizacijske klime v podjetju X.
Ključne besede: klima, organizacija, sodelovanje, timsko delo, družbena odgovornost, trajnostni razvoj.
Objavljeno v ReVIS: 13.06.2025; Ogledov: 111; Prenosov: 1
.pdf Celotno besedilo (603,10 KB)

3.
4.
Management kakovosti pri delu z dobavitelji v izbranem podjetju : magistrska naloga
Jure Kozelj, 2024, magistrsko delo

Ključne besede: kakovost, upravljanje, dobavitelji, standardi ISO, presoje
Objavljeno v ReVIS: 11.11.2024; Ogledov: 712; Prenosov: 12
.pdf Celotno besedilo (2,58 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Oblikovanje črkovne vrste v brutalističnem slogu : diplomska naloga
Jure Tratar, 2024, diplomsko delo

Ključne besede: diplomske naloge, črkovna vrsta, brutalizem, arhitektura
Objavljeno v ReVIS: 20.10.2024; Ogledov: 606; Prenosov: 18
.pdf Celotno besedilo (3,09 MB)

6.
Ugotavljanje učinkov tehnologije HIFU na pomlajevanje kože obraza
Laura Sardinšek, 2017, magistrsko delo

Ključne besede: gube, ohlapna koža, neinvazivno pomlajevanje, HIFU
Objavljeno v ReVIS: 14.03.2024; Ogledov: 732; Prenosov: 17
.pdf Celotno besedilo (11,31 MB)

7.
Psihološke strategije v fizioterapiji
Jure Novak, 2024, diplomsko delo

Opis: Fizioterapevti se pogosto srečujemo s pacienti, ki se spopadajo z različnimi poškodbami in boleznimi, ki vplivajo tako na njihovo fizično kot tudi psihično stanje. Zato je za fizioterapevta pomembno, da se dobro spozna z različnimi psihološkimi strategijami in jih aktivno uporablja. Te strategije lahko prispevajo k temu, da pacienti bolje obvladujejo bolečino, ohranjajo motivacijo in izboljšujejo svoje splošno počutje, kar vodi k učinkovitejši rehabilitaciji. Psihološke strategije so neinvazivne metode, ki jih lahko izvajamo na vseh pacientih in zajemajo celostni pristop k zdravljenju, ki obravnava tako fizično, kot psihično stanje pacienta. Uporaba psiholoških strategij izboljšuje terapevtske rezultate, gradi zaupanje in ustvarja bolj povezano, izkušnjo med fizioterapevtom in pacientom, kar je ključno za kakovostno obravnavo.
Ključne besede: psihološke strategije v fizioterapiji (psychological strategies in physiotherapy), motivacijske strategije (motivational strategies), sprostitvene tehnike (relaxation techniques).
Objavljeno v ReVIS: 16.01.2024; Ogledov: 1290; Prenosov: 37
.pdf Celotno besedilo (583,74 KB)

8.
9.
Učinkovitost fizioterapevtskih metod in tehnik pri obravnavi pacienta z boleznijo motoričnega nevrona
Jure Vodopivec, 2023, diplomsko delo

Opis: Skupino pacientov z BMN izraža paleta najrazličnejših potekov bolezni, ki jim je skupna mišična oslabelost in posledično težave pri opravljanju vsakodnevnih aktivnosti, kar ob koncu rezultira v odvisnosti od tuje pomoči. Postavitev diagnoze je izjemno zapletena in dolgotrajna, saj specifičnega testa v tem trenutku ne poznamo, zato se lahko nevrolog zanaša zgolj na klinični pregled, slikovno diagnostiko, laboratorijske preiskave in svoje izkušnje Za obravnavo številnih simptomov, ki spremljajo te bolezni, je zadolžen multidisciplinaren tim, v katerem pomembno vlogo igra tudi fizioterapevt. V Sloveniji so pacienti takšne obravnave deležni v UKC Ljubljana v sodelovanju z URI RS – Soča in Domom dva topola. Ker so bolezni v tem trenutku neozdravljive, zdravljenje poteka simptomatsko (farmakološko in nefarmakološko). Farmakološko zdravljenje lahko upočasni napredovanje bolezni, medtem ko nefarmakološke intervencije lahko pripomorejo k izboljšanju kakovosti življenja pacientov z BMN. Fizioterapija predstavlja nefarmakološki, torej podporni del zdravljenja, pri delu pa si fizioterapevt lahko pomaga z RFT, fizioterapevtsko vadbo in fizikalnimi modalitetami. V diplomski nalogi smo poskušali izpostaviti vlogo fizioterapevta znotraj multidisciplinarnega tima in njegov vpliv na samo obravnavo. Kljub izjemno majhnemu vzorcu kakovostnih raziskav in delitvi mnenj smo v diplomskem delu terapevtsko vadbo pod nadzorom in navodili fizioterapevta prepoznali kot varno in učinkovito. Kot najučinkovitejši vadbeni protokol se je pokazala kombinacija aerobne vadbe z vadbo proti uporu, izvedena pri submaksimalni obremenitvi. Zgodnji začetek izvajanja terapevtske vadbe kaže boljše rezultate kot začetek izvajanja pozno, predvsem pri oblikah bolezni, katerih progresija ni tako intenzivna. Podobno velja za tehnike RFT, ki ne izboljšajo le kakovosti življenja, temveč ga v primeru NIMV lahko tudi podaljšajo. Najpomembnejše je, da je fizioterapevtska obravnava celostna, popolnoma individualizirana in prilagojena pacientovim potrebam/ciljem. Fizioterapevt je dolžan ves čas obravnave evalvirati program dela in ga prilagajati zmožnostim in ciljem pacienta.
Ključne besede: bolezen motoričnega nevrona, simptomatsko zdravljenje, fizioterapevtska vadba, respiratorna fizioterapija
Objavljeno v ReVIS: 12.05.2023; Ogledov: 1245; Prenosov: 79
.pdf Celotno besedilo (1,43 MB)

10.
Vpeljava nove vrste vzdrževanja v proizvodni organizaciji : diplomska naloga
Jure Ralca, 2022, diplomsko delo

Objavljeno v ReVIS: 18.05.2022; Ogledov: 5027; Prenosov: 87
.pdf Celotno besedilo (751,44 KB)

Iskanje izvedeno v 0.23 sek.
Na vrh