Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po

Možnosti:
  Ponastavi


1 - 10 / 73
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
Ureditev digitalnih platform in oglaševanje v kontekstu novega Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPOT-1) : magistrsko delo
Pia Koprivc, 2025, magistrsko delo

Opis: V sodobni družbi so digitalne platforme postale ključni element poslovnega okolja – omogočajo inovativne poslovne modele in ustvarjajo gospodarsko vrednost, hkrati pa prinašajo nove izzive v smislu varstva potrošnikov in praks oglaševanja. S sprejetjem nove zakonodaje želi zakonodajalec okrepiti zaščito potrošnikov na digitalnih platformah, vključno z regulacijo oglaševanja. Pri pisanju sem si pomagala z deskriptivno metodo, primerjalno metodo, metodo kompilacije, pravno analizo oz. analitično metodo, metodo študije primerov, aksiološko metodo in deduktivno metodo. Namen magistrskega dela je celovito prikazati novo ureditev digitalnih platform, vključno z vidikom oglaševanja in zakonsko ureditev varstva potrošnikov po novem zakonu. Ugotovila sem, da novi Zakon o varstvu potrošnikov širi definicijo blaga na digitalne vsebine ter uvaja posebne zahteve za njihovo dobavo, kar povečuje zaščito potrošnikov in transparentnost v digitalnem prostoru. Akt o digitalnih storitvah bo v prihodnosti preoblikoval regulacijo digitalnih platform in oglaševanja, saj uvaja nove obveznosti glede varnosti in odgovornosti ter uporabnikom omogoča večji nadzor nad osebnimi podatki. Odločitve Sodišča EU v primerih Uber in Airbnb so prispevale k oblikovanju pravnega okvira za digitalne platforme, s čimer so okrepile regulacijo ekonomije delitve in izboljšale pravice potrošnikov, hkrati pa spodbudile poštene konkurenčne pogoje ter postavile temelje za prihodnje zakonodajne pobude v EU. Ugotovitve magistrskega dela poglabljajo razumevanje ureditev in zakonskih določb, ki se nanašajo na digitalne platforme in oglaševanje, kar je koristno tako za zakonodajalce kot tudi druge zainteresirane strani pri razvoju pravičnega in učinkovitega okvira za varstvo potrošnikov na digitalnih platformah.
Ključne besede: varstvo potrošnikov, oglaševanje, digitalna platforma, digitalna storitev, Akt o digitalnih storitvah
Objavljeno v ReVIS: 10.07.2025; Ogledov: 57; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (1,03 MB)

2.
Digitalizacija proizvodnih procesov v podjetju za tehnične produkte s pomočjo uporabe SAAS : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študijskega programa prve bolonjske stopnje Spletne in informacijske tehnologije
Tajda Kolar, 2024, diplomsko delo

Opis: V diplomskem projektu preučimo primer informatizacije delovnega procesa v podjetju za tehnične produkte. Najprej na kratko predstavimo podjetje. Delovni proces, ki ga bomo informatizirali, podrobno proučimo in ga opišemo s pomočjo notacije za modeliranje poslovnih procesov. Na kratko predstavimo samo notacijo BPMN in jezik BPML. Ogledamo si metode odločanja ter s pregledom in večkriterijsko primerjavo obstoječih orodij tipa Software as a Service določimo ustreznega za naš primer. Celoten postopek vodimo sistematično in določimo možne izboljšave, ki jih prinese informatizacija. V delu opišemo teoretično podlago o informatizaciji in programski opremi kot storitvi, si podrobno ogledamo izbrano orodje (Redmine) in opišemo postopek prehoda dela na digitalizirano. Opišemo funkcionalnosti orodja Redmine ter navedemo, kako jih lahko apliciramo na naš primer. Opise podpremo z zaslonskimi posnetki. Na koncu evalviramo pridobljeno znanje. Ugotovimo, kaj smo pridobili s celostno digitalizacijo procesov v podjetju, kako poteka informatizacija in na kakšen način izbiramo programsko opremo za informatizacijo podjetja.
Ključne besede: Redmine, informatizacija, poslovni procesi, programska oprema kot storitev
Objavljeno v ReVIS: 05.06.2025; Ogledov: 194; Prenosov: 1
.pdf Celotno besedilo (3,10 MB)

3.
4.
5.
6.
Razvoj in namestitev aplikacije v brezstrežniškem okolju : diplomska naloga
Anej Skubic, 2024, diplomsko delo

Opis: S potrebami podjetij po hitrejšem razvoju programskih rešitev in nastopu na trgu z minimalnimi programskimi rešitvami se je pojavila potreba po storitvi, ki ne zahteva investicij in stroškov vzdrževanja podporne strojne in programske opreme. Diplomska naloga preučuje razvoj brezstrežniške arhitekture, njeno uporabo in vpliv na sodobno programsko inženirstvo. Poudarili smo potrebo po modularnih arhitekturah za prilagodljivost in skalabilnost. Preizkusili smo različne brezstrežniške rešitve, kot so AWS ECS s Fargate, Google CloudRun, AWS Lambda in GCP Functions. Na primeru enostavne spletne aplikacije smo analizirali prednosti in slabosti teh tehnologij ter njihove omejitve. Ugotovili smo, da zabojniki ponujajo boljšo uporabniško izkušnjo v lokalnem okolju, uporaba funkcij kot storitev pa je smiselna za enostavnejše aplikacije.
Ključne besede: brezstrežniška arhitektura, funkcija kot storitev, zabojnik kot storitev, AWS ECS, AWS Lambda, Google Cloud Run, Google Cloud Functions
Objavljeno v ReVIS: 03.12.2024; Ogledov: 527; Prenosov: 19
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.21 sek.
Na vrh