Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Izpis gradiva
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Naslov:Poslanstvo starih staršev pri vzgoji vnukov ter njihove pravice do vnukov : diplomsko delo
Avtorji:ID Gregorič, Andreja (Avtor)
ID Dežman, Aljoša (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf RAZ_Gregoric_Andreja_i2016.pdf (817,40 KB)
MD5: FF3F7D794B557D3F9BBEF5158C95EDFF
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:EVRO-PF - Nova Univerza - Evropska pravna fakulteta
Opis:Diplomsko delo predstavlja pomen starih staršev v današnjih časih v mladih družinah in pravice, ki naj bi jih ti imeli do vnukov. Najprej je pojasnjeno, kaj pomeni družina, in sicer gre pri družini za osnovno enoto človeške družbe, za katero ne moremo zagotovo reči, kdaj se je začela, lahko pa sklepamo, da so se prve družine pojavile pri nomadskih skupinah. Nadalje spoznamo, da se vsaka družina loči po slogih, ki so edinstveni vsaki posamezni družini. Družine imajo tudi svoje naloge, ki jih delimo na čustvene, biološko-reprodukcijske, psihološko-ekonomske, sociološke-kulturne. Prikazane so tudi razlike med družino nekoč in danes. Ker je diplomsko delo bolj posvečeno starim staršem, sem se osredotočila nanje. Predstavljeni so kot družinski člani, saj so očetje in matere očeta ali matere vnuka. Čustvena navezanost med vnukom in starimi starši je velika in je odvisna od tega, kolikokrat se vidijo in slišijo. Vloge starih staršev so bile nekoč takšne, kot so zdaj, saj so tudi nekoč vzgajali in varovali vnuke. Sicer pa jim naša zakonodaja ni preveč naklonjena, saj jim ne dodeljuje nobene pravice do vnukov. A v kratkem se bo to spremenilo na bolje, saj je že predstavljen predlog zakona, ki daje starim staršem enako vrednost kot celotni družbi današnjega časa. Od nekdaj velja pravilo in bo obveljalo tudi v prihodnosti, da imajo stari starši posebno vlogo v življenjih vnukov, zato jih za to vrednoto ne velja prikrajšati.
Ključne besede:stari starši, starši, otroci, vnuki, vzgoja, varstvo, družina, Slovenija, diplomske naloge, bolonjski program
Kraj izida:Nova Gorica
Kraj izvedbe:Nova Gorica
Založnik:[A. Gregorič]
Leto izida:2016
Leto izvedbe:2016
Št. strani:VII, 59 f.
PID:20.500.12556/ReVIS-3784 Novo okno
UDK:364.4-055.53(043.2)
COBISS.SI-ID:1024713073 Novo okno
Opomba:Dipl. delo 1. stopnje bolonjskega študija;
Datum objave v ReVIS:12.07.2018
Število ogledov:3850
Število prenosov:228
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
  
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Opis:My thesis consists of sharing the meaning of grandparents in our young families days and the rights that grandparents have toward their grandchildren. In the beginning of the thesis we will going to learn what is the meaning of the family itself. The family is the base of human society and we cannot tell for shore when the family started, we can only assume that the first family was already in nomadic groups. Back then, they are showing to us family styles. We can say that the families have different styles. Families have their own jobs. We can divide jobs on emotional, biological-reproductive, socially-cultural. The thesis will show us the difference between the family once and our days family. My thesis is more focused on the role of grandparents in life of their grandchildren. Emotional attachment between grandchild and grandparent is big and mostly depends on fact how many times they hear or see each other. The role of grandparent didnʼt change much thru time, because grandparent role was and still is raising and taking care of grandchildren. But our Slovenian legislation is not favourable since grandparents have no legitimate rights to grandchildren. This will change in short time in favour to grandparents, because the proposal of new law was presented in Slovenija. Always has been a rule and this will not change, that the grandparents have a special role in life of their grandchildren and why deprive them this value.


Nazaj