Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij

Izpis gradiva
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Naslov:Sodobni koncepti informatizacije v šolstvu : magistrska naloga
Avtorji:ID Tekavec, Nataša (Avtor)
ID Caf, Dušan (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf MAG_2011_Natasa_Tekavec.pdf (2,51 MB)
MD5: A9CD405F159CD85B4D4D8BC9D57F0324
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Tipologija:2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:FIŠ - Fakulteta za informacijske študije v Novem mestu
Opis:Živimo v informacijski dobi, ko lahko z enim klikom dosežemo kar koli hočemo. Sčasoma bo postalo vse elektronsko. V družbi se nenehno pojavljajo nova področja, na katere sega informatizacija. Njena gonilna sila so na eni strani posamezniki in podjetja, ki vidijo v njej ekonomsko priložnost, na drugi strani pa uporabniki, ki si s tem medijem lajšajo delo. Ta proces pa ni omejen samo na gospodarske dejavnosti, ampak zadeva tudi javno upravo in šolstvo. Učitelji se srečujejo enkrat mesečno na rednih govorilnih urah s starši svojih dijakov. Glede na to, da v zadnjih nekaj letih postajamo vse bolj zaposleni, se dogaja, da večina staršev več ne prihaja na govorilne ure. Z uvajanjem novih komunikacijskih poti v šolstvu, natančneje z elektronsko redovalnico pa naj bi postala vez med starši, dijaki in šolo močnejša. Vzgojno-izobraževalni proces zahteva nenehen razvoj med učiteljem, starši in dijaki. Da bi zagotovili čim boljšo komunikacijo in spremljanje dijakovega napredka, so se nekatere šole odločile za uvajanje e-redovalnice, ki bi tako staršem, dijakom, učiteljem in ostalim sodelujočim v vzgojno-izobraževalnem procesu omogočila hitrejše obveščanje o napredovanju oz. uspešnosti dijakov na različnih področjih. Obenem pa naj bi šola s tovrstno storitvijo postala bolj konkurenčna, kajti vpis na srednje poklicne šole v Sloveniji upada in zagotovo bi bila to ena izmed pozitivnih pridobitev za posamezno šolo. Hoteli ali ne dejstvo je, da je elektronska komunikacija postala del vsakdanjosti. Mize s črnilniki so v muzejih, namesto njih pa v nas »strmijo« sivi ekrani.
Ključne besede:informatizacija, splet, izobraževanje, komunikacija, elektronska redovalnica
Kraj izida:Novo mesto
Kraj izvedbe:Novo mesto
Založnik:[N. Tekavec]
Leto izida:2011
Leto izvedbe:2011
Št. strani:63 str., [49] str. pril.
PID:20.500.12556/ReVIS-4661 Novo okno
UDK:004:37(043)
COBISS.SI-ID:1024321601 Novo okno
Opomba:Na ov.: Magistrska naloga : študijskega programa druge stopnje;
Datum objave v ReVIS:08.08.2018
Število ogledov:2838
Število prenosov:141
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
  
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:08.08.2018

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Opis:We live in an information age where we can achieve anything we want with a single click. Soon it will become all electronically. In society new areas constantly appear on which the computerization extends. Her driving forces on one hand are individuals and companies who see an economic opportunity in it, on the other hand are users who strive to facilitate the work of the media. This process is not limited only to economic activities, but also concerns the public administration and education. Since I am a teacher and a class teacher, I meet once a month at regular office hours with the parents of my students. Given that over the last few years most of us are becoming increasingly busy, it happens that most parents are no longer coming to office hours. With the introduction of new communication channels in education, specifically with e-grade book the bond between parents, students and school should become stronger. Educational process requires continuous development of teachers, parents and students. To ensure the best possible communication and monitoring students' progress, some schools decided to introduce e-grade book, so that parents, students, teachers and others involved in educational process, allow faster communication on the progress performance of students in different fields. At the same time, the school with this service will become more competitive because enrollment in secondary vocational schools in Slovenia has been falling, and certainly this could be one of the positive gains for individual school. Wanted or not, one is for sure, electronic communication has become part of everyday life. Tables with ink tanks are in museums, but instead of that, gray screen are “staring” at us.
Ključne besede:computerization, internet, education, communication, e-grade book


Nazaj